Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / SEMA GÜRAL SÜRMELİ: “DÜNYA SOFRALARINDA OLMAK MİLLİ BİR GURUR”

SEMA GÜRAL SÜRMELİ: “DÜNYA SOFRALARINDA OLMAK MİLLİ BİR GURUR”

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, katıldığı bir televizyon programında porselen sektörünün içinde olmaktan duyduğu memnuniyeti, dünya sofralarında olmanın milli bir gurur olduğunu ve iş dünyasına iz bırakmak için çalışmalarına devam ettiğini belirten açıklamalarda bulundu.

“HER TÜRK KADINI GİBİ MUTFAĞI VE ÇALIŞMAYI SEVEN BİRİYİM”

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli,  çok sevdiği bir aile mesleği olduğunu vurgulayarak, “Ben çocukluğumdan beri işin içerisinde olduğum için, o çamuru, o hamuru yuttuğum için eğitimimi de bu şekilde aldım. Ben işin yönetimiyle beraber mutfağında olmayı da tercih ettim.  Her Türk Kadını gibi mutfağı ve çalışmayı seven biriyim.” Dedi.

“ÜRETİMİMİZ, DÜNYANIN BİRÇOK YERİNDE BÜTÜN SOFRALARDA OLABİLME İMKANISAĞLIYOR”

Dünyanın en büyük porselen üreticilerinden olduklarını ifade eden Sürmeli,  “Bu üretim gamı bizim hem ülkemizde hem de dünyanın birçok yerinde bütün sofralarda olabilme imkanını sağlıyor. Bu da o kadar keyifli bir şey ki. Türkiye’deki sofralarda olabilmek tabi ki çok güzel ve çok önemli bir şey ama dünya pazarında gittiğiniz bir yerde sizin ülkenize ait olduğunu düşünerek bakmanız lazım, sadece kendi firmamız olarak değil bir Türk markasının tercih edilmesinin olmasının mutluluğuyla bakıyorum o tabaklara. Bu nedenle bu aslında milli bir gurur.” Diye konuştu.

“İŞ DÜNYASINDA İZ BIRAKMAK İSTİYORUM”

Projelerin hiçbir zaman bitmediğini vurgulayan Sürmeli, “Değişebilmek için, iş dünyası olarak gündemde kalabilmek için kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekiyor. Kendi hayatımı bu anlamda hep sorguluyorum. Hangi projeleri yaparsam hem iş dünyası için hem de şahsım adına iz bırakan bir şeyler yapabilirim diye düşünüyorum, sorguluyorum, kurguluyorum ve buna göre hayatımı düzenlemeye çalışıyorum. Mutlu olabilmek adına, bundan sonraki hayatımı hep buna odaklamak istiyorum. Ben bugüne kadar etrafımdan çok etkilenerek ve etrafımı çok dinleyerek yaşadım. Bundan sonraki yapacağım her işte herkese fayda sağlayacak işler yapmalıyım ama biraz da kendimi yaşayarak bir şeyler yapayım istiyorum. Bu şekilde önümüzdeki dönemin, hayatımın planını yapmaya çalışıyorum.” İfadelerine yer verdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

ZAFER; SAVUNMA SANAYİ İLE BÖLGE FİRMALARINI BULUŞTURDU

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Zafer Kalkınma Ajansı koordinasyonuyla 16 Ocak 2020 tarihinde Manisa Anemon …