Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / KUTSO’DA ÜYELERLE İSTİŞARE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

KUTSO’DA ÜYELERLE İSTİŞARE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Üyelerin talep ve sorunlarının tespit edilerek, çözüm önerileri oluşturulmasına yönelik sektörel istişare toplantıları, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) sosyal tesisinde gerçekleştirilmeye devam ediyor.  

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç başkanlığında, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y.Yazaroğlu refakatinde gerçekleştirilen toplantıya, bankacılık, sigorta acenteliği, kuyumculuk alanlarında faaliyet gösteren KUTSO 11.meslek grubu üyeleri, 11.meslek komitesi başkanı ve üyeleri katıldı.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y.Yazaroğlu, açılış konuşmasında, KUTSO meslek komitelerinin çalışmaları ile üye odaklı faaliyetler hakkında katılımcı üyelerle bilgi paylaştı. Sektörel istişare toplantılarının, üyeler arasında iletişimi ve dayanışmayı artırmak, daha fazla üye ile yüz yüze görüşmek, birlikte hareket etme gücünü geliştirmek, faaliyet gösterdikleri meslek dallarında istişare yapmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirterek, üyelerin katılımının ve görüşlerinin önemsendiğini belirtti.

Üyelerin talepleri, sorunları ve bunlara ilişkin çözüm önerilerinin istişare edildiği toplantıda, katılımcı üyeler, ayrı ayrı söz alarak sektörleriyle ilgili işletmelerinde yaşadıkları sorunları, görüş ve taleplerini aktardı. Bu hususlarda, KUTSO tarafından yapılabilecek çalışma ve faaliyetler ile diğer paydaş kuruluşlarla işbirliği konuları müzakere edildi. 

KUTSO tarafından, üyelerin, şehrin, ihtiyaç ve talepleri yönünde çalışmalar yürütülmesi için, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başta olmak üzere, ilgili tüm paydaşlara önerilerin iletildiği, üyelerin talep ve sorunlarının çözümü için gerekli takibin sürdürüldüğü ifade edildi.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, projeler,  eğitim vb. gibi kurumsal çalışmalar, oda organlarının görevleri, ildeki yatırımlar, organize sanayi bölgeleri, mesleki eğitime yönelik faaliyetler, üniversite-sanayi iş birliği çalışmaları hakkında devam eden çalışmalara ilişkin bilgi paylaştı. Üyelere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, Kütahya’nın sosyal ve ekonomik yönden gelişmesi açısından önemli olan taleplerin takibi ve gerçekleşmesi yönünde, yerel yönetimler, üniversite, sivil toplum kuruluşları, siyaset, halk olmak üzere ilin beş erkinin birlik ve beraberliğinin büyük önem taşıdığını vurguladı. Kütahya’nın ekonomik ve sosyal açıdan geliştirilmesine yönelik çalışmalarda KUTSO’nun görev aldığını ve paydaşlarıyla iş birliği içerisinde bu çalışmaların sürdürüleceğini ifade eden Özotraç, Kütahya Valiliği başta olmak üzere, paydaş kurum ve kuruluşlarla, bu yönde çalışmaların iş birliği ile sürdürüldüğünü belirtti.

Toplantıya katılan üyeler, kaynaşmanın ve sektörel hususlardaki müzakerelerin yapıldığı, üyelerin sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıdan memnuniyet duyduklarını dile getirerek, KUTSO yetkililerine teşekkür etti.  

Bu habere de bakabilirsiniz

ZAFER; SAVUNMA SANAYİ İLE BÖLGE FİRMALARINI BULUŞTURDU

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Zafer Kalkınma Ajansı koordinasyonuyla 16 Ocak 2020 tarihinde Manisa Anemon …