Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / İSMET GÜRAL: “MACARİSTAN DOST VE KARDEŞ ÜLKE OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR”

İSMET GÜRAL: “MACARİSTAN DOST VE KARDEŞ ÜLKE OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR”

Avrupa Birliği’nin, Suriye’nin kuzeyine yapılan Barış Pınarı Harekatı öncesinde Türkiye’yi uyarmak için hazırladığı bildiri Macaristan tarafından veto edildi. Macaristan Fahri Konsolosu İsmet Güral ” Macaristan Halk Cumhuriyeti bir kez daha dost ve kardeş ülke olduğunu göstermiştir” dedi.

Türk Ordusunun Suriye’nin kuzey sınırına yuvalanan terör guruplarına yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekatı başladı. AB’nin 28 üyenin ortak imzası ile yayınlamak istediği karşı bildiriyi onaylamayan Macaristan, “ülkeler sınırlarını savunabilir” diyerek imzalamadı. Macaristan Devletinin Türkiye’nin yanında yer alan bu tutumu ülkemizde derin bir memnuniyetle karşılanırken, İsmet Güral’dan da teşekkür geldi.

“TÜRKİYE – MACARİSTAN ARASINDAKİ DOSTLUK BAĞI DAHA DA GÜÇLENMİŞTİR”

1988 yılından bu yana Türkiye-Macaristan ilişkilerinin güçlendirilmesi için çalışan Macaristan Fahri Konsolosu İsmet Güral, Macaristan’ın Türkiye’deki temsilcileri ile Macar Hükümetindeki dostlarını arayarak “ ülkemizin haklı mücadelesini desteklemesi, devletimiz ve halkımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır. Türkiye – Macaristan arasında yüzyıllardır süregelen dostluk bağı AB’nin haksız bildirisine karşı duruşunuzla daha da güçlenmiştir. “ mesajını iletti. İsmet Güral, “gün birlik ve beraberlik günüdür” dedi ve “ Allah Barış Pınarı harekatında görev alan şanlı ordumuzda görev alan tüm Mehmetçiklerimizi korusun ve muzaffer eylesin. Kalbimizle ve dualarımızla güvelik güçlerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Bu habere de bakabilirsiniz

ZAFER; SAVUNMA SANAYİ İLE BÖLGE FİRMALARINI BULUŞTURDU

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Zafer Kalkınma Ajansı koordinasyonuyla 16 Ocak 2020 tarihinde Manisa Anemon …