Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ALİM IŞIK’IN ÇAĞRISINA ÖĞRENCİLERDEN DESTEK GELDİ 6 BİN 500 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ İKAMETİNİ KÜTAHYA’YA ALDIRDI

ALİM IŞIK’IN ÇAĞRISINA ÖĞRENCİLERDEN DESTEK GELDİ 6 BİN 500 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ İKAMETİNİ KÜTAHYA’YA ALDIRDI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın Üniversite öğrencilerine yaptığı ikamet çağrısı karşılığını buldu. Dumlupınar Üniversitesine gelen yaklaşık 6 Bin 500 üniversite öğrencisi birinci ikametlerini ilimize alarak Kütahyalı oldu.

ÖĞRENCİLER İKAMET KARTIN FAYDALARINDAN YARARLANIYOR

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Üniversitesi öğrencilerine yaptığı çağrıda birinci ikamet adreslerini Kütahya’ya almaları takdirde hem Belediye’nin imkanlarından hem de nakdi yardımlardan faydalanma olanağını sunacağını belirtmişti. Prof. Dr. Alim Işık’ın çağrısını dikkate alan 6.500 Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi ikamet kartın faydalarından yararlanıyor.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık üniversite öğrencilerine birinci ikametlerinizi Kütahya’ya taşıyın çağrısı karşılık buldu. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık “gelin birinci adres olarak ikametlerimizi Kütahya iline taşıyalım. O zaman gerçek nüfusla resmi nüfus birbirine yaklaşacak kaynaklarımız artacak ve size sunmaya çalıştığımız hizmetin kalitesi yüzde yüze yaklaşacak” dedi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık “Şu ana kadar 6 bin 500 Üniversiteli öğrencimiz burada düne kadar yoklardı. Bugün Kütahya’nın nüfusuna dahil oldular. İkametlerini buraya aldılar. Artık Kütahya merkez nüfus olarak 250 bin nüfusun altında olan küçük şehirler statüsünden kurtuldu. Nüfusu 250 binle 500 bin arasında olan orta büyük şehirler arasına geçti. Çağrımıza kulak veren tüm üniversiteli gençlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İkametlerini buraya alarak Kütahya’da nüfusa katkı yapan bu gençlerimizin bu sayısını inşallah 30-35 binlere yıl sonuna kadar çıkaracağız. Hedefimiz bu, göç veren bir il kavramı Kütahya için artık tarih olacak” dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

ZAFER; SAVUNMA SANAYİ İLE BÖLGE FİRMALARINI BULUŞTURDU

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Zafer Kalkınma Ajansı koordinasyonuyla 16 Ocak 2020 tarihinde Manisa Anemon …