Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / SERDAR AKKOÇ: “YENİ HİZMET BİNAMIZ, KÜTAHYA ÜLKÜ OCAKLARININ 50 YILLIK HAYALİ”

SERDAR AKKOÇ: “YENİ HİZMET BİNAMIZ, KÜTAHYA ÜLKÜ OCAKLARININ 50 YILLIK HAYALİ”

Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç, geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Kütahya Ülkü Ocakları yeni hizmet binasında basın mensupları ile bir araya geldi. Kahvaltı organizasyonunda hizmet binası ve yapılacak çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgilendirmede bulunan Akkoç, “Bugün burada oturduğumuz yer Kütahya Ülkü Ocaklarının  50 yıllık hayali. Burası artık Kütahya Ülkü Ocaklarının yeridir. Kütahya Ülkü Ocakları her yıl olduğu gibi eğitim akademilerine devam ediyor. Bu yıl da 4. Eğitim Akademimiz olan Hoca Ahmet Yesevi Eğitim akademimizi başlattık” Dedi.

Kütahya Ülkü Ocakları yeni hizmet binasında kahvaltı organizasyonu ile basın mensuplarını ağırlayan Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç, bugüne kadar yapılan ve bundan sonra gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında bilgiler vererek eğitimin önemi değindi. Akkoç, “Kütahya Ülkü Ocakları her yıl olduğu gibi eğitim akademilerine devam ediyor. Daha önceki yıllarda bir şehit, bir gazi ve bir önder olmak üzere 3 eğitim akademisi gerçekleştirmiştik. İlk yıl bir şehit, ülkücü şehit Hasan Şimşek Akademisi, ikinci yıl bir gazi, ülkücü gazi Veysel Erarslan Akademisi, geçtiğimiz yıl da, doğumunun 100. Yılı vesilesi ile Başbuğ Alparslan Türkeş Akademisi’ni  gerçekleştirmiştik. Bu yıl da 4. Eğitim Akademimiz olan Hoca Ahmet Yesevi Eğitim akademimizi başlattık. İlk konuşmacımız olarak Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcımız Seyit Ali Kaplan hocamızla, İslam ve Milliyetçilik konusuyla ilk eğitim akademimize başladık. Eğitimimiz 10 oturumdan oluşacak, 10 oturumun sonunda da inşallah hep beraber yine güzel bir şekilde kapanış ve ödül törenimizi gerçekleştireceğiz.” Dedi.

“KENDİ ELLERİMİZLE KENDİ YERİMİZİ OLUŞTURDUK”

Yeni Hizmet binasının Kütahya Ülkü Ocakları’nın 50 yıllık hayali olduğunu vurgulayan Akkoç, “Daha önceki yıllarda farklı farklı adreslerde oturduk, farklı yerlerde misafir ettik ancak bundan sonra mitili buraya attık. Burası Kütahya Ülkü Ocaklarının yeridir. Hep beraber kendi yöneticilerimizle beraber Kütahyalı hemşehrilerimizin, gönüldaşlarımızın, Kütahya dışından ve yurt dışından gönüldaşlarımızın katkılarıyla, destekleriyle, dualarıyla önce yerimizi aldık, sonrasında da buranın 3 aylık inşaat süreci başladı. İnşaat sürecinde de yine Kütahyalı iş adamlarımızın, hemşehrilerimizin, bürokratlarımızın, Milliyetçi Hareket Partili ağabeylerimizin, hanım ablalarımızın, öğrenci kardeşlerimizin katkılarıyla kendi ellerimizle kendi yerimizi oluşturduk.

“OCAĞIMIZI KÜTAHYA’NIN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI OLAN ÇİNİ İLE NAKIŞLADIK”

Özellikle Kütahya’nın dünyaya açılan kapısı olan çini ile nakışlamak istedik ocağımızı ve ocağımızın dış cephesi, iç cephesindeki birçok yeri çini ile nakışladık hep beraber. Bundan sonra da Kütahya Ülkü Ocakları’nın tapulu ocağı olarak kendi yerimizde eğitim çalışmalarımız devam edecek.” Dedi.

“İLİM, EĞİTİM VE KÜLTÜR ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz de ilim, eğitim ve kültür çalışmalarına devam etmekte. Özellikle çocuklarımız için çıkarmış olduğumuz Nutuk, Bilge Türk, Kutadgu Bilig, Dede korkut kitaplarıyla çocuklara verdiğimiz önemi de ortaya koymuş olmakta. Yine Ülkü Ocaklarımız; Üniversite birimleriyle, orta öğretim birimleriyle, eğitim birimleriyle, ilçe teşkilatlarımızla yıl boyunca ilim ve eğitim çalışmalarına devam edecekler. Burada alanımızda birçok odamız var ve hepsine şehitlerimizin ismini verdik. Özellikle çağımızın olmazsa olmazı sosyal medya ve basınımız için odamızı ayırdık. Öğrenci gençlerimiz için bir çalışma odası oluşturduk ve bir hayalimiz olan konferans salonumuzu gerçekleştirdik. Bu minvalde çalışmalarımız devam edecek.

“GEÇTİĞİMİZ YIL TÜRK DÜNYASININ EN İYİ ÜLKÜ OCAĞI SEÇİLDİK”

Kütahya Ülkü Ocakları olarak geçtiğimiz yıl Türk dünyasının en iyi Ülkü Ocağı seçildik. Bu da şehrimiz adına güzel bir övünç oldu. 5 yıldır görevimizin başındayız, bundan sonra da aynı aşkla, aynı heyecanla görevimize devam edeceğiz. Her Perşembe günü, Kütahya’da MHP ve Ülkü Ocaklarına ömrünü vermiş ve aramızdan ayrılmış kişiler ve aile büyükleri adına dua buluşmalarımız oluyor. Bu yıl da her Perşembe dualarda buluşacağız.

Misyon ve vizyonumuz, ülkemiz adına önem arz eden, bilge liderimiz Devlet Bahçeli’nin ve Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sinan Ateş Bey’in ortaya koymuş olduğu vizyonun bir parçasıdır. Bizler onların Kütahya’da yansıyan siluetleriyiz.” Dedi.

Eğitimin önemini vurgulayan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ise, “Yapılan çalışmalarınız, odalardaki isimleri, birimlerin güzel yerleştirilmesi çok güzel. Ortaokul, lise, üniversite gibi bölümleriniz var ve bu bölümlerde arkadaşlarımız eğitimlerini alacaklar. Kahvaltı organizasyonu için ve bizi davet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz” Dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

CHP İL BAŞKANI ZELİHA AKSAZ ŞAHBAZ MAZBATASINI ALDI. “MAZBATAMIZI TÜM KADINLARIMIZ,GENÇLERİMİZ,EMEKÇİLERİMİZ,İŞSİZLERİMİZ VE TÜM EZİLENLER İÇİN ALDIK”

Kütahya Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına 16 Şubat 2020 Pazar günü yapılan il kongresinde tekrar …