Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / KÜTAHYA’DA YAYA GEÇİTLERİ DÜZENLEMESİ YAPILIYOR

KÜTAHYA’DA YAYA GEÇİTLERİ DÜZENLEMESİ YAPILIYOR

Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü personeli, İl Trafik Komisyonunun aldığı karar doğrultusunda yaya geçitlerindeki çalışmalarını sürdürüyor.

Gerek araç gerekse yaya trafiğinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için yaya geçitlerinde İl Trafik Komisyonu tarafından yapılan düzenleme kapsamında Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 27.02.2019 tarihli bakanlık talimatı ve İl Trafik Komisyonu Başkanlığının 2019/23 sayılı kararına istinaden Yaya Öncelikli Trafik Yılı kapsamında, sürücülerin yaya ve okul geçitleri öncesinde yaya önceliğine vurgu yapan yer işaretlemeleri ile dikkatlerinin daha üst düzeye çıkarılarak yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Kütahya’nın farklı bölgelerinde düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Bu habere de bakabilirsiniz

ALİM IŞIK: “31 ARALIK’A KADAR ÖĞRENCİLERİMİZDEN İKAMETGAHLARINI KÜTAHYA’YA ALDIRMALARINI İSTİYORUZ” ÜNİVERSİTELİLER İÇİN SON TARİH 31 ARALIK

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi …