Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / “YEREL YÖNETİMLER İŞİTME ENGELLİLERİN SORUNLARINA VE TALEPLERİNE KULAKLARINI TIKAMASIN”

“YEREL YÖNETİMLER İŞİTME ENGELLİLERİN SORUNLARINA VE TALEPLERİNE KULAKLARINI TIKAMASIN”

Kütahya’da  “işitme kaybı yaşayanlar ve işitme cihazı kullananlar” derneği kuruldu. Derneğin kurucu başkanı Nuri Çevirgen oldu.

İlimizde “işitme kaybı yaşayanlar ve işitme cihazı kullananlar” derneği adında bir dernek kuruldu. Geçici kurucu başkanlığını Nuri Çevirgen’in yaptığı “işitme kaybı yaşayanlar ve işitme cihazı kullananlar” derneği almış olduğu valilik onayı ile kollarını sıvayarak çalışmalarına başladı.

“İşitme kaybı yaşayanlar ve işitme cihazı kullananlar” derneğinde kurucu başkan Nuri Çevirgen olurken, başkan yardımcısı Ahmet Sarı, sekreter Osman Ateş, muhasip Enver Öztürk üyeler ise Ümran Öztürk ve Öncül Günyeli oldu.

Yerel yönetimler işitme engellilerin taleplerine kulaklarını tıkamasın şeklinde bir görüş ileri süren başkan Nuri Çevirgen dernek kuruluş amacını şöyle dile getirdi.

“Dernek olarak asıl amacımız işitme cihazı kullananları bir araya getirerek cihaz kullananların sosyal ve kültürel alanlarını genişletmek istiyoruz. İşitme cihazı kullananları ve işitme cihazı kullanması gerekenleri cihaz faydaları, özellikleri, fiyatları hakkında üyelerimizi bilgilendirmek amaçlarımız arasında yer almaktadır. Özellikle işitme cihazı kullanması gereken bebeklerin, çocukların tespit edilmesi ve ailelerinin öğretmenlerinin işitme kaybı olan bireyler hakkında bilgilendirmesini sağlayacağız. Ayrıca işitme cihazı kullananların ortak sorunlarını belirleyip çözüm önerileri üretip bunları gerekli devlet kurumları ile paylaşacağız.”dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

ALİM IŞIK: “31 ARALIK’A KADAR ÖĞRENCİLERİMİZDEN İKAMETGAHLARINI KÜTAHYA’YA ALDIRMALARINI İSTİYORUZ” ÜNİVERSİTELİLER İÇİN SON TARİH 31 ARALIK

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi …