Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / DEVLET BAHÇELİ: “KÜTAHYA TARİH YAZDI, KÜKREMİŞ SEL GİBİ BENDİNİ ÇİĞNEDİ AŞTI”

DEVLET BAHÇELİ: “KÜTAHYA TARİH YAZDI, KÜKREMİŞ SEL GİBİ BENDİNİ ÇİĞNEDİ AŞTI”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart yerel seçimleri sonucu partisinin Belediye Başkanlıklarını kazandığı illere tebrik ziyaretlerine başladı. Ziyaretler kapsamında ikinci durak olarak Kütahya Belediyesini ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ, burada  Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK tarafından karşılandı. Kütahya Belediyesi önünde düzenlenen mitingde Kütahyalılara hitap eden MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ; “31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Kütahya tarih yazdı. Kükremiş sel gibi bendini çiğnedi aştı.  Kütahyalı kardeşlerim muazzam bir uyanış hamlesiyle sevdalılarına oy ve onay verdi.” Diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ı 31 Mart seçimlerinde elde ettiği başarıdan dolayı taktir, tebrik ve teşekkür ziyareti kapsamında kutladı. Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarette Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK,  kentte yürütülen çalışmalar hakkında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’ye bilgiler verdi.

ŞEREF DEFTERİNİ İMZALADI

MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ ziyaret sonrası Kütahya Belediyesi Şeref defterini imzalayarak, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’a çalışmalarında başarılar diledi. Daha sonra Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK günün anısına MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’ye hediye ve Kütahya’nın anahtarını verdi.

“KÜTAHYALI KARDEŞLERİM MUAZZAM BİR UYANIŞ HAMLESİYLE SEVDALILARINA OY VE ONAY VERDİ”

Kütahya Belediyesi ziyareti sonrası Kütahya Belediyesi önünde düzenlenen mitingde Kütahyalılara hitap eden MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ; “Sözlerimin başında hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Kütahya’da yaşayan bütün kardeşlerimi hasretle bağrıma basıyorum. Bizleri kavuşturan Rabbim’e şükrediyorum.31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Kütahya tarih yazdı. Kükremiş sel gibi bendini çiğnedi aştı.  Kütahyalı kardeşlerim muazzam bir uyanış hamlesiyle sevdalılarına oy ve onay verdi.

“KÜTAHYA IŞIK VEREN ALİM’İYLE BULUŞTU”

Çok şükür Kütahya ehline emanet edildi. Kütahya Işık veren Alim’iyle buluştu. Milliyetçi Hareket Partisi’ne muazzam bir sorumluluk ve görev yüklediniz. Sizlerin sayesinde üç hilal Kütahya’nın burçlarına dikildi. Hepinize müteşekkirim, hepinize şükranlarımı sunuyorum.

“BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIMIZI DESTEKLEYEN KÜTAHYALI KARDEŞLERİME YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra partimizin yönetimine geçen belediye başkanlarımızı “Takdir-Tebrik-Teşekkür” temasıyla ziyaret ediyoruz. Bu vesileyle Söğüt’ten sonraki ikinci durağımız Kütahya’dır. 31 Mart seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren, belediye başkan adaylarımızı destekleyen Kütahyalı kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Kütahya Belediye Başkanımız Sayın Alim Işık’ı, Merkez Seyitömer Belediye Başkanımız Sayın Halil Öztürk’ü, Aslanapa Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Gürel’i, Domaniç Belediye Başkanımız Sayın Sahvet Ertürk’ü, Eskigediz Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Arslan’ı, Gökler Belediye Başkanımız Sayın Yüksel Arık’ı, Yenikent Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Karaca’yı, Güney Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çavdar’ı, Balıköy Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Artun’u, Tunçbilek Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Düzgün’ü huzurlarınızda gönülden tebrik ediyorum.

“KÜTAHYA BİZE İNANDI, BİZE İTİMAT ETTİ, BİZ DE HİZMETİMİZİ CANLA, BAŞLA, HEYECANLA YAPACAĞIZ”

31 Mart seçim sürecinde insanüstü bir gayret ve mücadele ruhuyla çalışan tüm dava arkadaşlarımızı ve parti teşkilatlarımızı içtenlikle takdir ediyorum. Kütahya bize inandı, Kütahya bize itimat etti, biz de ilkeli ve inançlarımıza bağlı şekilde hizmetimizi canla, başla, heyecanla yapacağız.

“KÜTAHYA DAHA GÜZELLEŞECEK, DAHA GÜÇLENECEK, DAHA DA GELİŞECEK”

Kütahya’yı prangalarından kurtaracağız. Teveccühünüzün hakkını vereceğiz, beklentileri boşa çıkarmayacağız. Kütahya daha güzelleşecek, daha güçlenecek, daha da gelişecek. Unutmayınız ki, desteğiniz gücümüze güç katıyor, heyecanınız önümüzü aydınlatıyor. Allah hepinizden razı olsun diyorum. Başarmaktan ve Kütahya’yı hak ettiği seviyelere taşımaktan başka seçeneğimiz olmadığını buradan bir kez daha ilan ve ilam ediyorum.

“TÜRKİYE’NİN KAYBETMESİNE YATIRIM YAPAN KARANLIK ÇEVRELER İŞ BAŞINDA”

Türkiye’nin köşeye sıkışması için el ovuşturanlar var. Türkiye’nin kaybetmesine yatırım yapan karanlık çevreler iş başında. Terör örgütleri boş durmuyorlar. Emperyalist ülkeler rahat durmuyorlar. Pazartesi günü 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin üçüncü yıl dönümüdür. Din kisvesine bürünen hainler 15 Temmuz’da işgali denemişlerdi. O meşum gece vahşet doluydu. Türkiye doğrudan hedef alınmıştı.

“15 TEMMUZ UNUTULMAYACAK. TÜRKİYE’YE YAPILAN KÖTÜLÜKLER ASLA AFFEDİLMEYECEK”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızan terörist bir kadro milletimize havadan-karadan ateş yağdırmıştı. 15 Temmuz 2016’da 251 vatan evladımız şehit düştü. 2 bin 194 vatan evladımız yaralandı ve gazi oldu. Gerek 15 Temmuz’da gerekse de terörle mücadele esnasında şehadet şerbetinden kana kana içen aziz şehitlerimize Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Gazilerimize saadet ve selamet dileklerimi iletiyorum.

“DÖKTÜKLERİ KANLARIN BEDELİNİ ÖDEYECEKLER”

15 Temmuz unutulmayacak. Türkiye’ye yapılan kötülükler asla affedilmeyecek. Fetullah Gülen iblisi ve terörist yandaşları ya bu dünyada ya da Mahkeme-i Kübra’da eninde sonunda hesap verecekler. Döktükleri kanların bedelini ödeyecekler. Yaptıkları ihanetlerin cezasını çekecekler.15 Temmuz ülkemiz için bir dönemeç, yeni bir dönemin başlangıcıdır. Hiçbir şey 15 Temmuz öncesi gibi olmayacaktır.30 Ekim 1918 Mondros Mütarekesi’nden sonra vatan toprakları işgal edilmişti. Bağımsızlığımız kısa süreliğine askıya alınmıştı. 6 asırlık bir imparatorluk batıyordu. Müstevliler her karış toprağımızı ur gibi sarmışlardı. Milli Mücadele sonucunda vatan kurtarıldı, yeni ve milli bir devlet kuruldu. Milli Mücadele’nin arkasından hem rejim, hem sistem, hem de devletin esası ve ismi değişti. Tarih aynıydı, ruh aynıydı, millet aynıydı, ülküler aynıydı, köküne tutunup kükreyerek ayağa kalkan şanlı irade mazidekinin tıpatıp devamıydı. Ancak savaş ortamı yeni şartları ortaya çıkarmıştı. Dev bir İmparatorluğun küllerinden Türkiye Cumhuriyeti doğmuştu. Bu doğum mecburiydi, kutluydu, kaçınılmazdı. 15 Temmuz’da da yeni bir işgal teşebbüsüne maruz kalınmıştı. Ancak bu defa işgal niyeti teşebbüs aşamasındayken bastırılmış, işgalciler tepelenmiş, alayının birden hakkından gelinmiştir. Allah’a çok şükür istiklalimiz korundu. İstikbalimize sahip çıkıldı. Milli emanetlere ve egemenlik haklarımıza leke düşürülmedi. Türk milleti zulmeti imanıyla ezdi, zalimleri iradesiyle yerle yeksan etti. 15 Temmuz’un sonucunda zorunlu olarak sistem değişikliği gündeme gelmiştir.

“KONU VATANDI, KONU BAYRAKTI”

Türk milleti, her türlü tehdit ve tehlikeye karşı beka hassasiyetini gözeterek tedbir almak durumundaydı. Konu vatandı. Konu bayraktı. Konu devlet-i ebed müddet, millet-i ebed müddetti. Bunlardan taviz veremezdik. Hain ve hasmane kuşatmayı yarmak zaruretti.

“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ’NİN KAYNAĞI TÜRK TARİHİDİR, KARAR TÜRK MİLLETİNİNDİR”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi işte bu şartlar altında inşa edildi ve bizzat sizlerin desteğiyle yönetim hayatımıza girdi. Devlette çok başlılığın bitirilmesi, hukuk ve adaletin güçlendirilmesi, istikrar ve icraatın derinleştirilmesi bu sayede hayat ve zemin bulmuştur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kaynağı ne Amerika, ne Avrupa, ne de bir başka yabancı ülkedir. Kaynak Türk tarihidir. Karar Türk milletinindir. Koalisyonlar devri kapanmıştır. Hükümet bunalımlarına kilit vurulmuştur. TBMM’nin fonksiyonel gücü artmıştır. Türkiye yeni hükümet sistemiyle daha da güçlenmiştir. Yeni 15 Temmuzların olmaması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yaşatılmalıdır. Yeni darbe ve işgal girişimlerinin önüne set çekmek için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kökleşmeli, eksik kalan veya aksayan yönleri varsa iyi niyetle tamir ve telafi edilmelidir.

“PLANLAR, NİFAKLAR, OYUNLAR TÜRKİYE’YE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKTİR”

Bugün Türkiye çok cepheli mücadele içindedir. Doğu Akdeniz’de önümüzü kesmek istiyorlar. Ülkemizi açıktan tehdit ediyorlar. Rumlar şımarıktır, işbirlikçileri küstahtır. Doğu Akdeniz’de, Türkiye’nin faaliyetlerinden rahatsız olan çürük AB zihniyeti ülkemize karşı yaptırım hazırlıkları içindeymiş. Böylesi bir yaptırım planlamasının izah ve ifadesi yoktur. AB’nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’yle Yunanistan’ın dolduruşuna gelip Türkiye’nin karşısında hizalanması kesinlikle hukuksuzluktur, haksızlıktır, ahlaksızlıktır. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki egemenlik haklarını ve milli çıkarlarını gasp etmeye hiçbir ülkenin gücü ve nefesi yetmeyecektir. İsrail planları, körfez ülkelerinin nifakları, ABD’nin oyunları Türkiye’ye diz çöktüremeyecektir.

“MİLLİ MENFAATLERİMİZ NEYİ GEREKTİRİYORSA ONU YAPAR, ONUN YANINDA YERİMİZİ ALIRIZ”

Biz varlığımızın ve bağımsızlığımızın beratını izin ve icazetle değil, kahramanlıklarla, fedakarlıklarla, cihana meydan okuyarak kazandık. Hiç kimseye de peşkeş çektirmeyiz. Neyi ne zaman yapacağımızı hiç kimseye sormayız. Tıpkı dün, S-400 Hava ve Füze Savunma Sistemi’nin birinci grup malzemelerinin getirilmesinde olduğu gibi, milli güvenliğimiz ve milli menfaatlerimiz neyi gerektiriyorsa onu yapar, onun yanında yerimizi alırız. S-400’e FETÖ’cü alçaklar karşıdır. S-400’e PKK’lı caniler karşıdır. S-400’e küresel güçler karşıdır. S-400’e CHP-İP-HDP karşıdır. Yani zillet ülke savunmasından rahatsızdır. Onlar ne derse desinler, S-400 ülkemize getirilmiştir. Duyum üzerine konuşup S-400’ün sarayın savunulmasında kullanılacağını söyleyenler ise tek kelimeyle cahildir, köhnedir, kişiliksizdir, köksüzdür, işbirlikçidir. Onlar için ne FETÖ, ne de PKK tehdidi söz konusu değildir. Çünkü bu ülkeye de, bu vatana da, bu millete de yabancılardır. S-400 Füze Savunma Sistemi’nin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Milli güvenliğimizin sağlam esaslara bağlanmasından memnuniyet duyduğumuzu da kararlılıkla ifade etmek istiyorum.

“BİZ TÜRKİYE’YİZ, BİZ HEM TARİH YAPAN, HEM DE TARİH YAZAN KUDRETLİ BİR MİLLETİZ”

Bilinmelidir ki, Bu vatan bağış değildir. Bu devlet ikram değildir. Bu bayrak birilerinin lütfu değildir. S-400’ü de alırız, Doğu Akdeniz’de de bulunuruz, Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde de teröristlere dünyayı zindana çeviririz. Biz Türkiye’yiz. Biz hem tarih yapan, hem de tarih yazan kudretli bir milletiz. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

“KÜTAHYA GÜVENLİ ŞEKİLDE GELECEĞE UZANACAKTIR”

 Türk vatanı ne pahasına olursa olsun müdafaa edilecektir. Milli bekamız bedeli ne kadar ağır olsa da korunup kollanacaktır. Milli birlik ve kardeşliğimiz sonsuza kadar yaşayacak, yaşatılacaktır. Ve inancım odur ki, Kütahya güvenli şekilde geleceğe uzanacaktır.

“BELEDİYE BAŞKANLIĞI EMANETTİR, NİTEKİM BU EMANET BÜYÜKTÜR, MÜHİMDİR, KUTLUDUR”

Değerli Vatandaşlarım, Muhterem Dava Arkadaşlarım, Belediye Başkanı demek yalnızca yol yapan, köprü inşa eden, kaldırımları düzenleyen, şehrin fiziki çehresiyle ilgilenen kişi demek değildir. Her Belediye Başkanımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin 50 yıllık emanetini omuzlayan, gelecek on yıllarını omuzlamaya manen yemin eden; ortak acı, ortak anı ve ortak ülküleri imzalarına, kararlarına, hayatlarına mal eden dava insanlarıdır. Belediye Başkanlığı emanettir, nitekim bu emanet büyüktür, mühimdir, kutludur. Bu ulvi emaneti, milliyetçi ruh ve vizyonla milletimizin sinesinde yaşatacak, toplumun en ücra köşelerine tebliğ edecek olanlar 31 Mart seçiminde sandıktan başarıyla çıkan arkadaşlarımızdır. Belediye Başkanlarımızın insanı merkezine alan parlak projeleri hayata geçirerek partimizin farkını göstereceklerine inanıyorum.

“KÜTAHYA’MIZI LAYIK OLDUĞU GELİŞMİŞLİK SEVİYESİNE ÇIKARACAK, VATANDAŞLARIMIZIN HAYIR-DUASINI ALACAK İRADE MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARIDIR”

Kütahya güzelleşecek, gönüller kazanılacaktır. Sokakları tertemiz yapacak, bakımsız hiçbir yer bırakmayacak; parklar, bahçeler, modern alt ve üst geçitleriyle Kütahya’mızı layık olduğu gelişmişlik seviyesine çıkaracak, vatandaşlarımızın hayır-duasını alacak irade MHP’li Belediye Başkanlarıdır. Belediye Başkanlarımızın kapıları paylaşmanın, bölüşmenin, kardeşçe muamelenin ve yardımsever anlayışın adresi olmalıdır.

“KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANIMIZA VE DİĞER BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA GÜVENİYOR, HEPSİNDEN ÇOK ŞEY BEKLİYORUM”

Bizim gönlümüzde herkese yer vardır. Ayrımcılığa, partizanlığa, dar kadroculuğa, kayırmacılığa ve haksızlığa faziletli ve adaletli yönetimle engel olacağız. Kütahya’da süt içemediği için ağlayan bir bebek varsa, ekmek alamadığı için başını öne eğen nineler, dedeler, analar, babalar varsa, ısınamadığı için küçücük elleri soğuktan çatlayan çocuklarımız varsa, giyecek ayakkabısı olmadığı için ayakları su içinde kalan yavrularımız varsa, yollarda çamurlar birikmiş, alt yapı iflas etmişse ortada çok ciddi bir sorunla karşı karşıyayız demektir. Artık Kütahya’da bunların hiçbirisi yaşanmayacaktır. Kütahya Belediye Başkanımıza ve diğer Belediye Başkanlarımıza samimiyetle güveniyor, hepsinden çok şey bekliyorum. Her Belediye Başkanımız şehrinin emini, teminatı, manevi hisarı, gece gündüz muhafızıdır.

“GEÇMİŞTEKİ HATALARIN AYNISINI YAPMAK BİZİM KİTABIMIZDA YAZMAYAN BİR SAPMA HALİDİR”

Medeniyet tasavvurumuza bizzat sahada refakat edecek, bunu tanıtıp anlatacak, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” ilkemizi yaşatacak olan Belediye Başkanlarımızdır. Belediye Başkanlığına yeni seçilen arkadaşlarımdan özellikle rica ediyorum: Sürekli geçmiş yönetimlerden yakınarak vakit kaybetmek ve alınan kötü mirastan sızlanmak yerine önünüze bakmalı, hedeflerinizin peşinden koşmalısınız. Geçmişteki hataların aynısını yapmak bizim kitabımızda yazmayan bir sapma halidir. Bilelim ki, boş içerikli malumat arzıyla zaman geçiren, devamlı şikayetle avunan ve yerinde sayan yönetimler kaybetmeye mahkumdur.

“ÇIKARLARIN İKMALİNE DEĞİL, HİZMETİN İDAMESİNE DÖRT ELLE SARILMAK EN ÖNDE YER ALMALIDIR” Vatandaşlarımızla empati yapamayan, dertlere deva olamayan, sorun ve şikayetlere kulak veremeyen belediye yönetimlerinin akıbeti biliniz ki kayıptır. Mütemadi ilerleyiş ve irade görülmeden mutlak bir muvaffakiyet vuku bulamaz. İkbal düşkünü değil, siyasi iffet düşkünü olmak lazımdır. Çıkarların ikmaline değil, haysiyetin ifasına, hidayetin ifadesine, hizmetin idamesine dört elle sarılmak önem ve öncelik sıralamasında en önde yer almalıdır. Diyor ya Hz.Mevlana: “Kula bela gelmez Hak yazmadıkça, Hak bela vermez kul azmadıkça. ”Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken sizleri bir kez daha sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Hepinize şükranlarımı sunuyorum. Kütahya’yı daha gelişmiş yapma mücadelemizde sizlerin desteğinizi bekliyor, Cenab-ı Allah’ın yardım ve himayesini niyaz ediyorum. Sağ olun, var olun. Ne Mutlu Türküm Diyene, dedi.  

Bu habere de bakabilirsiniz

ALİM IŞIK: “31 ARALIK’A KADAR ÖĞRENCİLERİMİZDEN İKAMETGAHLARINI KÜTAHYA’YA ALDIRMALARINI İSTİYORUZ” ÜNİVERSİTELİLER İÇİN SON TARİH 31 ARALIK

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi …