Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / AHMET ERBAŞ: “DUMLUPINAR ZAFERİ ÇANAKKALE ZAFERİ İLE AYNI ÖNEME SAHİPTİR”

AHMET ERBAŞ: “DUMLUPINAR ZAFERİ ÇANAKKALE ZAFERİ İLE AYNI ÖNEME SAHİPTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, TBMM’de Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Kanun Teklifi hakkında konuştu. Milletvekili Erbaş; “30 Ağustos Zafer Bayramı gereken önem ile icra edilmiyor. Yedi düvele, karşı elde ettiğimiz kendi zaferimizi biz geçiştiriyor gibi kutluyoruz. Avrupa’da bu yıl 75.yıl dönümüne gelen, Avrupa ve Dünya tarihinin seyrini değiştiren olaylardan birisi olan Normandiya çıkarması Fransa’da nasıl kutlandı. Biz nasıl kutladık bir bakın. Bizim için Çanakkale ne kadar önemli ise Dumlupınar da aynı öneme sahiptir.” diye konuştu.

“30 AĞUSTOS DÜŞMANI İZMİR’E KADAR KOVALADIĞIMIZ VE ACISINI HALA DİNDİREMEDİKLERİ KUTLU BİR ZAFERDİR”

TBMM’d eTürkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Kanun Teklifi hakkındaki  konuşmasında 30 Ağustos Zaferi ile dünya tarihinin değiştiğinin altını çizen Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş;  “30Ağustos düşmanı İzmir’e kadar kovaladığımız ve acısını hala dindiremedikleri kutlu bir zaferdir.” dedi.

“DUMLUPINAR, KOCATEPE, SAKARYA TÜRK MİLLETİNİN VE GÖZÜ TÜRK MİLLETİNDE OLAN MAZLUM MİLLETLERİN YENİDEN ŞAHLANIŞIDIR”

Erbaş ; “30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili birkaç konu ifade etmek istiyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramının gereken önem ile icra edilmediğini düşünüyorum. Bu konuyla Gençlik ve Spor Bakanlığının değil Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ilgilenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Tabi ki gençlerimizin bu kutlama bu milli bayram uygulamalarında yer almasından gayet memnunuz, ancak bu konu çok daha derin, kültürel ve milli bir konudur. Örneğin, Avrupa’da bu yıl 75.yıldönümüne gelen, Avrupa ve dünya tarihinin seyrini değiştiren olaylardan birisi olan Normandiya çıkarması Fransa’da nasıl kutlanmıştır? En son kutlama ABD başkanı Trump’ın, İngiltere prensi Charles’in katıldığı tarihi bir organizasyonla icra edildi. Yedi düvele, emperyalizme karşı elde ettiğimiz kendi zaferimizi biz geçiştiriyor gibi kutluyoruz. Dumlupınar, Kocatepe, Sakarya Türk milletinin ve gözü Türk milletinde olan mazlum milletlerin yeniden şahlanışıdır. Düşmanı İzmir’e kadar kovaladığımız ve acısını hala dindiremedikleri kutlu bir zaferdir. Bu zafer ile Avrupa’nın, Ortadoğu’nun, dünya tarihinin seyri değişmiştir. Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, sözünün söylendiği bu toprakların tarihi önemini gelecek nesillere aktaracak. O tarihte yaşananları hissettirecek çalışmalar yapmalıyız. Atatürk’ün o ünlü fotoğrafının olduğu, savaşı yönettikleri tepeden 360 derece panoramik bir dürbün ile kurtuluş savaşının önemi izletilmelidir. Buralara kültürel turizm amaçlı yaklaşılmalı, bu savaşın önemi anlatılmalı, bu zaferin özellikleri, önemi dışarıya ihraç edilmelidir. Tarihi alan başkanlığı burada da kurulmalıdır. O bölgede 1960 yapımı top karşılıyor bizleri, Çanakkale ne kadar önemli ise Dumlupınar da aynı öneme sahiptir.” Açıklaması yaptı.

Bu habere de bakabilirsiniz

KÜTAHYALI GOMİDAS; DOĞUMUNUN 150. YILINDA İSTANBUL’DA ANILDI

Kütahya doğumlu Ermeni müzisyen ve müzikolog Gomidas Vartabed, Doğumunun 150. yılında “Sabahın Aydınlık Sesi” konseriyle …