Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / KÜTAHYA’DA ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ

KÜTAHYA’DA ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ

Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine Vali Dr. Ömer TORAMAN, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Salil ÖZDEN, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi GÖREN, Vali Yardımcısı Arif YALÇIN, İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, Şube Müdürü İbrahim AYBEK katıldı.

Yapılan törende Vali Dr. Ömer TORAMAN öğrencileri tebrik ederek onlara başarılar diledi. Törende öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Tören sonrası 2018-2019 eğitim-öğretim dönemini değerlendiren İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT şunları söyledi:

“583 okulumuzda 102.736 öğrencimiz bugün 2018-2019 öğretim yılı sonunda karnelerini alıyor. Hepsini tebrik eder, başarılar dilerim.”

“VELİLERİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZ İLE KALİTELİ ZAMAN GEÇİRMELİDİRLER”

“Öğrencilerimizin tatilde yapabilecekleri etkinliklerle ilgili bakanlık tarafından bir etkinlik öneri çizelgesi yayınlandı. Biz de müdürlüğümüz web sayfamızda yayınlayacağız. Velilerimizden istirhamımız bu etkinlikleri çocukları ile birlikte tatilde gerçekleştirmeleridir. Amacımız onların hem kaliteli zaman geçirmeleri hem de eğlenerek öğrenmeleri ve dinlenmeleridir.”

“Bu yıl öğrencilerimize karneleri ile birlikte ilk kez sosyal etkinlik karnesi veriyoruz. Bakanlığımız tarafından 2018-2019 öğretim yılında uygulamaya konulan sosyal etkinlikler modülü çerçevesinden öğrencilerimizin yıl içerisinde katıldıkları sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde elde ettiği başarılarının yer aldığı bu karneleri öğrencilerimize veriyoruz.

“HER ÖĞRENCİ KENDİ İÇİNDE BİR DEĞERDİR, HER ÇOCUK ÖZELDİR”

“Velilerimizden isteğimiz, kendi çocuklarını başka çocuklarla kıyas etmesinler. Çünkü her öğrenci kendi içerisinde bir değerdir, her çocuk özeldir.

Eksiği olan öğrencilerimiz varsa her tatil onlar için bir fırsat. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.”

Törenin ardından  Vali Dr. Ömer TORAMAN ve beraberindeki heyet öğretmenler odasını ziyaret ederek, öğretmenlerle ve daha sonra da okul dışında öğrenci velileri ile sohbet etti.

Bu habere de bakabilirsiniz

KÜTAHYALI GOMİDAS; DOĞUMUNUN 150. YILINDA İSTANBUL’DA ANILDI

Kütahya doğumlu Ermeni müzisyen ve müzikolog Gomidas Vartabed, Doğumunun 150. yılında “Sabahın Aydınlık Sesi” konseriyle …