Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Başyazı: 64. YAŞIMIZA GİRERKEN GÜCÜMÜZÜ SİZDEN ALIYORUZ DEĞERLİ OKURLARIMIZ

Başyazı: 64. YAŞIMIZA GİRERKEN GÜCÜMÜZÜ SİZDEN ALIYORUZ DEĞERLİ OKURLARIMIZ

Kütahya Ekspres Gazetesi 18 Mayıs 2019’da 64 yaşına giriyor. Başlangıçtan bu güne; kurucumuz babam M.Nuri Sarıışık ve annem Sevim Sarıışık’ın bize öğrettikleri ve bıraktığı onurlu birikim, ailenin bütün fertlerinin ve çalışanlarımızın değerli emekleri ile sizlere ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.
Karalamadan, çamur atmadan, dürüstlük, doğruluk ve tarafsızlıktan ayrılmadan, salt haber yazıyoruz. Haberlerimizi yazarken tüm bu değerlere dikkat ediyoruz ama konu kadın, çocuk, engelli, yaşlı, sporcu, sanatçı… oldu mu sayfalarımızda ayrıcalık yapıyoruz. Bazen haberlerimizi o kadar uzatıyoruz ki sayfalara sığmıyor devam veriyoruz. Ama istiyoruz ki sizin adınıza takip ettiğimiz o toplantıda biz sizin gözünüz-kulağınız olalım sanki oradaymış gibi hissedin, öğrenin, bilgiyi kaçırmadan sizler de takip edebilin.
Bu yüzdendir sempozyumları, basın toplantılarını, anma günlerini, seminerleri uzun uzun yazıyoruz. Hatta uzun yazalım derken, hiç bir ayrıntı kaçmasın derken gecelere kadar çalışmamız devam ediyor. Sonra grafikerlerimiz, kalıpçılarımız, baskıcılarımız, matbaa ekibimiz bizimle saatlerin nasıl geçtiğini anlamadan çalışıyorlar. Arada hadi biz de ailemizle yemekte birlikte olmak istiyoruz diye serzenişte bulunmuyorlar mı? Tabi bulunuyorlar. Gönüllerini alıyoruz ki, beraberliğin gücüne inanıyorlar ki; biz haber yollarında yürürken, birlikte çalıştığımız ekiplerimiz Kütahya Ekspres Ailesinden emekli olup, tekrar çalışmaya devam ediyorlar.
Kıymetli Köşe yazarlarımız Mustafa Ertaş, Esat Anık, Adil Özkan, Gürcan Alparslan, Ömer Ayvaz, Soner Kurtoğlu, Muammer Oytan ve geniş araştırma yazılarına yer verdiğimiz Cengiz Çetintaş sizlere olaylar ve konularla ilgili bir de buradan bakın diyorlar; her hafta, her ay yazdıkları yazılarla.
Yazmayı ve yazdıklarını paylaşmayı isteyen herkese sütunlarımızı açıyoruz. Onların ilkelerinden ve bizim ilkelerimizden ödün vermeden.

Gücü sizlerden alıyoruz Kütahya Ekspres okurlarımız ;
Masanızın üzerinde duran okunmuş gazetemizden,
Okuyup hata bulduğunuz da hemen bizi aramanızdan,
Haberlerimizi kendi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızdan,
Bayilerimizden gazetemizi arayıp almanızdan,
Firma reklamlarınızda tercih etmenizden,
Muhabirlerimize açtığınız güler yüzlü kapılardan,
Haberi Ekspresten okudum diyen Alaaddin beyden,
Seçim döneminde tüm haberleri soluk soluğa sizden takip ettim diyen Arif beyden,
Güçlü olmalısınız, bağımsız olmalısınız diyen Nafi beyden,
Sizi tanıyorum siz Ekspressiniz diyenlerden,
Her zaman pozitif ve samimisiniz diyen İsmet beyden alıyoruz.
Okurlarımızla kurduğumuz bu güçlü bağ sayesinde ve içimizde ki gazetecilik dürtüleriyle,
Her gün yeniden yeniden habere koşuyoruz.

Semra Sarıışık Tozaraydın

Bu habere de bakabilirsiniz

KÜTAHYA’NIN İLK ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILDI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın İmar, Çevre ve Şehircilik projeleri arasında yer alan …