Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / İSMAİL TOSUN: “BOR İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İSMAİL TOSUN: “BOR İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)  Kütahya Şube Başkanlığı, dernek binasında Ramazan ayı boyunca devam edecek olan iftar programları düzenliyor. Basın mensuplarının da katılımıyla geçtiğimiz gün gerçekleştirilen iftar programında konuşma yapan MÜSİAD Kütahya Şube Başkanı İsmail Tosun, Bor ihtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulması için çalışma yaptıklarını vurguladı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)  Kütahya Şube Başkanlığı binasında basın mensuplarının ve halkın katılımıyla iftar programı düzenlendi. Ramazan ayı boyunca her gün iftar yemeği vermeye devam edeceklerini ifade eden MÜSİAD Kütahya Şube Başkanı İsmail Tosun, “Kütahya MÜSİAD Şubesi olarak gelenek ve göreneklerine bağlı bir şekilde iftar programlarımızda değerli hemşerilerimizi her gün misafir etmekteyiz. Yaklaşık olarak 80 kişi ile başlayan bu iftarımız bugün 130 kişilere kadar geldi. Ramazan ayının bitimine kadar her gün iftar yemeği vereceğiz. Kütahya MÜSİAD 4 buçuk yıldır hizmet vermekte. Fakat bir türlü kabuğunu kıramadığı için MÜSİAD’ın çok aktif bir şekilde Kütahya halkına Kütahya bürokrasisine fazla tanıtımını yapamadık.” Diye konuştu.

“EMET VE HİSARCIK İLÇELERİMİZDEKİ MADENE SAHİP ÇIKALIM”

Ocak ayından itibaren hızlı bir şekilde MÜSİAD’ı tanıtmak ve Kütahya’ya veya başka illere vereceği fırsatları değerlendirmek için aktif bir şekilde yönetim kurulu olarak çalıştıklarını vurgulayan Tosun, “Bu çalışmanın en büyük ve birinci derecede hızlı bir şekilde devam eden konusu Sayın Cumhurbaşkanımızı bundan 4 ay önce Bor İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin Türkiye’de bir İl’de kurulacağını ve BOR ile yapılacak yatırımların bu ile yönlendirileceğini söylemişti. Biz Kütahya MÜSİAD olarak Türkiye’nin BOR rezervinin yarısından fazlasına sahip olan Kütahya’mızı Emet ve Hisarcık ilçelerimizdeki madene sahip çıkalım ve Bor İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin Kütahya’da kurulmasını sağlamak için birinci hedef olarak bunu aldık ve bununla ilgili çalışmalarımıza başladık.  

“CUMHURBAŞKANIMIZI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINA DAVET ETTİK”

İlk önce MÜSİAD genel merkezine giderek genel başkanımızı yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ziyaret ettik. Bor İhtisas Organize Sanayi Bölgesi üzerine bizler çalışma yapacağımızı ve bununla ilgili bizlere destek vermeleri ricasında bulunduk. MÜSİAD Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan Beyefendi, bu konuda Kütahya’nın arkasında olduğunu ve her türlü desteği vereceğini söyledi. Bizde Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan’dan aldığımız cesaretle ilk önce Ankara’da Bor Enstitüsünün başkanı BOREN’ i ziyarete ettik. Görüşmelerimiz neticesinde kendilerini Kütahya’da görmekten mutlu olacağımızı söyleyerek kendilerini Kütahya’ya davet ettik. Ramazan sonrasında da Kütahya’da misafir edip çalışmalarımız anlatacağız. Geçen hafta MÜSİAD genel kurulunda Sayın Cumhurbaşkanımızın katılacağını bildiğimiz için sayın genel başkanımızın da onayı ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a geçen haftaki kongremizde “Anneler Günü “‘ne bir hafta kaldığı için rahmetli annesi Tenzile Hanımla birlikte olan fotoğrafı filmografi sanatı ile yaptırdığımız tablosunu kendilerine takdim ettik. Aynı zamanda Cumhurbaşkanımızı 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarına bu yıl davet ettik. Tabi bizim davetimiz yeterli olmuyor. Bu konunun arkasını bırakmayacağız.

 “BOR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ RAPORU CUMHURBAŞKANIMIZA SUNACAĞIZ”

Bor İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için rapor hazırladık ve bu raporu en kısa zamanda Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Dumlupınar Üniversitesi Rektörü ile rapor ile ilgili çalışmalar yaptık. Çalışmalarımızı tamamladıktan sonra raporumuzu sunup şimdiye kadar Balıkesir, Bursa ,Eskişehir ,Ankara illerinin talip olduğu bor organize iktisadi sanayi bölgesine Kütahya MÜSİAD olarak biz talip olduğumuzu Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. İnşallah başarılı oluruz. Borla ilgili fabrikaların Kütahya’da kurulması için bir öncülük yapmış oluruz. Bunları yapabilmemiz için Valimizden, Belediye Başkanımızdan destek bekliyoruz. Bu konuda inşallah hep beraber çalışıp bu birlikteliğimizle Kütahya’ya bor organize sanayiyi getireceğiz. Bundan başka projelerimizde var ama öncelik olarak bu konu üzerinde çalışıyoruz. Bazı noktalara geldikten sonra diğer projelerimizle ilgili Kütahya’nın sanayisinin artması, kalkınmasının hızlanmasıyla ilgili projelerimiz var. MÜSİAD’ın imkanlarını Kütahya’da kullanmaya çalışacağız.  Bu akşam ki iftarımıza katılımda bulunduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

BAYRAMDA ŞEHİTLER UNUTULMADI

Kütahya Protokolü, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Kütahya Hava Şehitliği ile Polis Şehitliğini ziyaret etti.    …