Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / GERMİYAN SOKAĞI RAMAZAN ETKİNLİKLERİYLE DÜNYANIN GÖZ BEBEĞİ OLACAK

GERMİYAN SOKAĞI RAMAZAN ETKİNLİKLERİYLE DÜNYANIN GÖZ BEBEĞİ OLACAK

Kütahya Belediyesi Ramazan etkinlikleri Germiyan Sokakta başladı. Kütahya’da kültür ve sanat sokağı olarak adlandırılan Germiyan Sokak ve Ulu Cami arasındaki bölgede organize edilen Kütahya Belediyesi Ramazan Etkinliklerinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Biz burayı Allah nasip ederse 5 yıl içerisinde dünyanın göz bebeği kültür ve sanat merkezlerinden birisi haline getirmeyi planlıyoruz.” Dedi.

5 YIL BOYUNCA GELENEK HALİNDE DEVAM EDECEK

Germiyan Sokakta gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri açılış programında konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Ramazan etkinliklerini Germiyan Sokağından Ulu Camiye kadar devam eden bölgede planladıklarını ve bu işi bundan sonrada 5 yıl boyunca gelenek haline getirip ve devam ettireceklerini ifade etti.

“BÖLGENİN TURİZME AÇILMASIYLA HEM KÜTAHYA’MIZ HEM DE ÜLKEMİZ YENİDEN BİR DEĞERE SAHİP OLMUŞ OLACAK”

Etkinliklerin yapılamaya başlandığı Germiyan sokağın olduğu bölgeyi çok önemsediklerini söyleyen Başkan IŞIK, “Bu bölgeyi atalarımızın bize emaneti olarak görüyoruz ve sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu vesileyle bize bu dönemde renk katan tüm sanatçılarımıza, Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne ve tüm Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Bundan sonra Kütahya’mız inşallah hep beraber daha güzel olacak. İnanıyorum ki bu bölgenin turizme açılmasıyla hem Kütahya’mız hem de ülkemiz yeniden bir değere sahip olmuş olacak” ifadelerini kullandı.

“5 YIL İÇERİSİNDE DÜNYANIN GÖZ BEBEĞİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZLERİNDEN BİRİSİ HALİNE GETİRMEYİ PLANLIYORUZ”

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığıyla organize edilen Ramazan Etkinlikleri programında konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak, yerel kaynaklar ile yapılacak Ramazan Etkinlikleri programlarına tüm Kütahyalıları davet etti. Başkan IŞIK konuşmasında, “Bize bu gecede bu mutluluğu yaşatan ve ilimizin Kültür ve Sanat değerlerini burada sergileyen tüm hemşehrilerimize ve buradan dünyayla paylaşan derneklerimize, sanatçılarımıza ve onlara katkıda bulunan tüm hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Biz burayı Allah nasip ederse 5 yıl içerisinde dünyanın göz bebeği kültür ve sanat merkezlerinden birisi haline getirmeyi planlıyoruz. Onun içinde ilk bu yıl Germiyan Sokağımızdan başlamak üzere inşallah önümüzdeki yıllarda Ulu Camii’ye kadar uzanan kültür ve sanat sokakları etkinliklerimiz içerisinde yine her ramazan ayında ve yıl boyu bu tarz programları tekrarlayacağız” dedi.

ETKİNLİKLERDE TAMAMEN KÜTAHYA’NIN DEĞERLERİ OLACAK

Etkinliklerin hazırlığında, “Tamamen Kütahya’mızın değerleri olacak, programları Kütahya’mızın sanatçıları yapacak, Kütahya’mızın güzelliklerinin sergileneceğini ve bu iş parayla olmayacak gönüllülük esasıyla olmak kaydıyla isteyen herkese bu kapıyı açacağız” dediğini ifade eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, “Burada da herkes gönüllülük esasıyla aramızda. İnşallah bu bir başlangıç olacak, bundan sonrada bunu geleneksel hale getireceğiz. Bir kez daha emeği geçen tüm hemşehrilerimize, Belediyemiz çalışanlarına ve gerçekten gönüllerini ortaya koyarak Kütahya’mızın değerlerini yaşatan tüm sanatçılarımıza huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın, daha güçlü ve ülkemizin dünyada söz sahibi olacağı günleri hepimize birlikte yaşatsın. Hayırlı akşamlar, hayırlı Ramazanlar” şeklinde konuştu.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, daha sonra etkinliğe katılan Kütahya halkı ile sohbet edip, Germiyan Sokakta kurulan stantları ziyaret etti. Ramazan etkinlikleri kapsamında gerçekleşen programda Halk Oyunları ve Kütahya Mehter Musikisi Derneği Mehteran Takımı gösterisini sundu.

Kütahya Belediyesi Ramazan Etkinlikleri açılışına; Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ile eşi Fadime IŞIK, Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliği Başkanı İbrahim YİĞİT, Kütahya Belediye Başkan Yardımcıları İlyas BAHAR ile Abdullah DAMCI, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı İsmail KÜÇÜK, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Hülya ÖZTÜRK, Sivil Toplum Kuruluş Temsileri ve çok sayıda Kütahya halkı katıldı.

Bu habere de bakabilirsiniz

BAYRAMDA ŞEHİTLER UNUTULMADI

Kütahya Protokolü, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Kütahya Hava Şehitliği ile Polis Şehitliğini ziyaret etti.    …