Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / RUHSEN KUMDALI: “EĞİTİM, SEFERBERLİK HİZMETİDİR”

RUHSEN KUMDALI: “EĞİTİM, SEFERBERLİK HİZMETİDİR”

Kütahya Eğitim Dostları Vakfı (KEDV) Başkanı İnşaat Mühendisi Ruhsen Kumdalı, eğitimin tüm çağların en büyük hizmeti olduğunu vurgulayarak, yerel yönetimlerin eğitime el atmaları ve çıtayı yükseğe çıkartmaları gerektiğini ifade etti.  Kumdalı, tüm eğitim camiasının birlik beraberlik sergileyerek yeni bir Kütahya Eğitimine imza atılması gerektiğine dikkat çekti.

Kütahya Eğitim Dostları Vakfı (KEDV) Başkanı İnşaat Mühendisi Ruhsen Kumdalı, kendisini başkanlık görevine layık gören arkadaşlarına teşekkürlerini ileterek şunları söyledi:  “19 yılı aşkındır amaç ve hedeflerinden, azim ve arzusundan ödün vermeden gönüllü olarak eğitim hizmetlerini sürdürmekte olan kısa adı KEDV, Kütahya Eğitim Dostları Vakfımız Başkanlığı görevine beni layık gören değerli arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum. Sözlerime başlamadan önce; vakfı oluşturan, bugün hayatta olan ve ebediyete intikal etmiş mümtaz insanlarımıza sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

“EĞİTİM; TÜM YAŞAMLA BÜTÜNLEŞMEZ İSE HİÇ BİR ANLAM İFADE ETMEZ”

İnancıma ve düşünceme göre eğitim, tüm çağların en büyük hizmetidir. O yüzden ben, bu görevimde daha farklı ve rasyonel adımlar atmak istiyorum. Eğitim öncelikle çağla, toplumla, üretimle, kentten kırsala kadar tüm yaşamla bütünleşmez ise hiç bir anlam ifade etmez ve böyle bir eğitimden sonuç da elde edilmez. Eğitim, ticari piyasalarda sanayide, üretimde, ithalatta- ihracatta, turizmde, tarım ve hayvancılıkta, sağlık sektöründe ucuz maliyetli ve çıta yüksekliği farklı olan bir yapıyı vücuda getirirse işte o eğitim amacına ulaşmış demektir.

Eğitimde yerel yönetimlerin ticaret ve sanayi odalarının, üniversitelerin, çeşitli meslek kuruluşlarının hatta siyasi partilerin bu olaya el atmaları ve bu çıtayı yükseğe çıkartmaları gerekir. Ben, bu görevdeyken özel ya da kamu eğitim kurumu demeksizin böyle bir ayrım gözetmeksizin tüm eğitim camiasının bu anlayış içerisinde birlik beraberlik sergileyerek yeni bir Kütahya Eğitimine imza atmamız gerekliliğine inanıyorum. Bu takım ruhunun öncülüğünü biz Vakıf olarak başlatırsak diğer eğitimci arkadaşların ve toplumsal yapıların buna omuz vereceği görüş ve inancındayım. Bu günden itibaren bu startı veriyoruz.”

Bu habere de bakabilirsiniz

VALİ TORAMAN, DOMANİÇ’TE KUR’AN KURSU VE DİYANET GENÇLİK MERKEZİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Domaniç İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kursu ile Domaniç Diyanet Gençlik Merkezi dualarla açıldı.  …