Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / NECİP FAZIL KISAKÜREK ANADOLU LİSESİ PROJE OKULU OLDU

NECİP FAZIL KISAKÜREK ANADOLU LİSESİ PROJE OKULU OLDU

Kütahya Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi, (Eski Anadolu Öğretmen Lisesi) 2019-2020 eğitim-öğretim yılında sınavla öğrenci kabul eden proje okulu ilan edildi. AK Parti Kütahya Milletvekillerinin ve MHP Milletvekili Ahmet Erbaş’ın çalışmalarının sonucunda görüşmeler olumlu sonuçlandı.

AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler ve Ahmet Tan ile AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a ilettikleri talebin hızla sonuçlandığını ve bu sebeple kendisine minnettar olduklarını dile getirdiler. AK Parti Milletvekilleri tarafından yapılan ortak basın açıklamasında, “Kütahya Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lise’mizin sınavla öğrenci alan proje okulları arasına dahil edilmesi talebimiz, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’u ziyaretimizden iki gün sonra olumlu olarak neticelenmiştir. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında okulumuz sınavla öğrenci kabul eden, proje okullarımız arasına katılacaktır. İlimizde sınavla öğrenci alan 4 Fen Lisesi ,1 Sosyal Bilimler Lisesi, 3 Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 3 Mesleki Teknik Anadolu Lisemizin arasına Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisemiz’in de katılmasıyla 12 lisemiz proje okulu olmuştur. Bu sayede lise düzeyinde başarımızın daha da artacağına inanıyoruz. Sayın Bakanımıza şükranlarımızı sunar, Kütahya’mıza eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ederiz” denildi.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ise; “Milli Eğitim Bakanlığı, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinin proje okullar listesine alındığını açıkladı. Lise 2019-2020 Eğitim ve Öğretim döneminde LGS sınavıyla öğrenci alacak. Kütahya halkımızın ve eğitimcilerimizin isteği doğrultusunda, Milli Eğitim Bakanlığında Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinin proje okullar listesine alınması için çalışmalar gerçekleştirmiştik. Ziyaretlerimizde olumlu görüşmeler yapılmıştı. Bugün ise Kütahya’mız adına bu müjdeli haberi almanın gururu içerisindeyiz. Kütahya’mıza hayırlı olsun. Kütahya’mız için tüm bakanlıklar nezdinde çalışmalara devam edeceğiz.” dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

VALİ TORAMAN, DOMANİÇ’TE KUR’AN KURSU VE DİYANET GENÇLİK MERKEZİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Domaniç İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kursu ile Domaniç Diyanet Gençlik Merkezi dualarla açıldı.  …