Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / TURİST OTOBÜSÜ İLE ŞEHİR TANITIMI

TURİST OTOBÜSÜ İLE ŞEHİR TANITIMI

Kütahya’da Turizm Haftası kapsamında öğrencilere şehrin kültürünü ve değerlerini anlatmak ve öğretmek için Kütahya Belediyesine ait turist otobüsü ile şehir turu yapılıyor.

KÜÇÜK YAŞTA ŞEHRİ ÖĞRENEREK TANIYORLAR

Kütahya’da Turizm Haftası nedeniyle şehrin önemli tarihi ve doğal güzelliklerinin gösterildiği turda öğrencilere Ulucamii’den, müzelere kadar şehrin kültürel değerleri tanıtılıyor. Geçekleştirilen gezilerde ilk kez gittikleri müzelerde çok sayıda şey öğrendiklerini ve geziden derece memnun kaldığını söyleyen öğrenciler, gezinin düzenlenmesinde katkı sağlayan herkese teşekkürlerini ilettiler.  

MUSTAFA ÇAKIR: “HER GÜN 40 ÖĞRENCİNİN KATILDIĞI GEZİLERE TOPLAMDA 160 ÖĞRENCİ KATILDI”

Turizm haftası kapsamında şehrin değerlerini göstermek amacı ile ilkokul öğrencilerine yönelik bir çalışma yaptıklarını söyleyen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü araştırmacısı Mustafa Çakır “15-22 Nisan Turizm haftası kapsamında ilkokul 4’ncü sınıf öğrencilerine yönelik bir çalışma oldu. Kütahya Belediyemize ait Turist otobüsü ile sabah itibari ile Germiyan Sokağı, Ulucami, Çini Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Kossuth müzesi, Kütahya Kalesi ve diğer tarihi ve turistik alanları gezdiriyoruz. Her gün 40 öğrencinin katıldığı gezilere toplamda 160 öğrenci katıldı. Ayrıca hafta sonu yapacağımız Aizonai ve Dumlupınar Şehitliğine de geziler düzenleyeceğiz” diye konuştu. 

Bu habere de bakabilirsiniz

SOSYAL TESİSLER 1 HAZİRAN’DA AÇILIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu Toplanatısı’nın ardından yaptığı açıklamaya göre 1 Haziran’dan itibaren Tavşanlı’daki …