Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / MİLLÎ EĞİTİM’DEN E-SINAV

MİLLÎ EĞİTİM’DEN E-SINAV

Geçtiğimiz günlerde Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un açıkladığı “Dört Beceride Türkçe Elektronik Sınav” uygulaması için pilot il olarak seçilen Kütahya´da hazırlıklar tamamlandı. Milli Eğitim sisteminde bir ilk olacak olan bu uygulama ile ilk kez Türkçe dört becerisini ölçen bir e-sınav yapılacak.

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Sak hazırlıkları yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere elektronik sınavın yapılacağı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Merkezi´ne ziyarette bulundu.

HASAN BAŞYİĞİT: “AZ ZAMANDA BÜYÜK İŞLER YAPTIK”

İncelemelerin ardından emeği geçenlere teşekkür eden Başyiğit, “Bu uygulamada arkadaşlarımız büyük bir özveriyle çalıştı, kendilerini tebrik ediyorum Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün de söylediği gibi ´Az zamanda büyük işler yaptık.´ Kütahya’mız için önemli bir kazanım daha elde ettik. Tüm eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

ANADİLDEKİ HER BİR BECERİ İLE AKADEMİK BAŞARI ARASINDAKİ İLİŞKİLER İNCELENECEK

Milli Eğitim sisteminde bir ilk olacak olan bu uygulama ile ilk kez Türkçe dört becerisini ölçen bir e-sınav yapılacak. Bunun için Kütahya´nın da aralarında bulunduğu 15 pilot il seçildi, Pilot uygulamalardan sonra elde edilen veriler kullanılarak anadildeki her bir beceri ile akademik başarı arasındaki ilişkiler incelenecek.

Bu habere de bakabilirsiniz

GÖRME ENGELLİLER BİSİKLETLE ŞEHİR TURU YAPTI

Kütahya’da görme engelli bireyler için ‘Engelsiz Pedallar’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik ile 20’nin üzerinden görme engelli, …