Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / 6. ULUSAL KOROLAR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

6. ULUSAL KOROLAR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen 6. Ulusal Korolar Şenliği 15 İlden 30 Koro ve bin 100 öğrencinin katılımı ile düzenlenen 6. Ulusal Korolar Şenliği, Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi’nin işbirliği ile düzenlenen 6. Ulusal Korolar Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Gün boyunca devam edecek olan, 15 İlden 30 Koro ve 1100 öğrencinin katılımı ile düzenlenen 6. Ulusal Korolar Şenliği, Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde başladı. Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Mustafa Demir’in açılış konuşması ile başlayan şenlikte danışma ve değerlendirme kurulu üyeleri, Afyonkocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Funda Emel Türkmen, Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üyesi Gülnihal GÜL, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Dr. Atilla Çağdaş Değer ve Kırdar Bilgiören Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Onur Kırdar’a Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı İlyas Bahar’ın plaketlerini vermesinin ardından okulların koroları sahne aldı. 6. Ulusal Korolar Şenliği’ne Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı İlyas Bahar, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, daire müdürleri, 15 ilden gelen çok sayıda öğrenci ve izleyici katıldı.

Bu habere de bakabilirsiniz

SAĞLIK ÜNİVERSİTESİ ÇOCUKLUKTAN ERİŞKİNLİĞE GEÇİŞ SEMPOZYUMU DÜZENLEDİ

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Kütahya Hilton Garden Inn’de “1.Multipl Skleroz ve Otoimmun Hastalıklarda Çocukluktan Erişkinliğe …