Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / AYNUR SEZER: “İNSANIMIZ ÖFKELİ, İNSANIMIZ SİNİRLİ, İNŞALLAH HERKESE İYİ GELECEĞİZ”

AYNUR SEZER: “İNSANIMIZ ÖFKELİ, İNSANIMIZ SİNİRLİ, İNŞALLAH HERKESE İYİ GELECEĞİZ”

İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Aynur Sezer, İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu ve İYİ Parti teşkilat üyeleri Kütahya’da seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyareti gerçekleştirdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’inde Kütahya’ya gelerek ziyaretlere katılacağı ama başka bir televizyon programı olmasından dolayı gelemediği ifade edildi.  

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Aynur Sezer, insanların öfkeli olduğunu ve Kütahya’nın daha iyi, daha güzel ve nefes alan bir şehir haline gelmesi için çaba göstereceklerini ifade etti.  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile beraber esnaf ziyareti yapacaklarını ancak televizyon programından dolayı bir değişiklik olduğunu da dile getiren Sezer, “Genel Başkanımızın Kütahya programı inşallah başka bir zaman gerçekleşmek üzere ertelendi. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Hasan Seymen bey ve Bursa Milletvekilimiz İsmail Tatlıoğlu buradalar. Bugün beraber bir seçim çalışması yapacağız. Gayet güzel gidiyor. Esnaf şikayetçi. Eskiden turların geldiğini, çok fazla kalabalığın olduğunu, satışların olduğunu söylüyorlardı ama bugün artık şehrinin insanından başka kimsenin kalmadığını ve satış yapamadıklarından bahsediyorlar. İnşallah bunların hepsini değiştireceğiz, düzelteceğiz. Şehre özellikle turist gelmesini sağlamak için projelerimizi gerçekleştireceğiz ve Kütahya çok güzel olacak. İnsanımız öfkeli, insanımız sinirli. İnşallah herkese iyi geleceğiz. Kütahya’yı daha özgür, daha yeşil, daha nefes alan bir şehir haline getireceğiz. Kütahya’da yüzlerin gülmesini sağlayacağız. Annelerin yüzlerinin gülmesini sağlayacağız Kütahya’nın evlatlarının artık göç etmesinin önüne geçmek istiyoruz. İYİ olacağız, güzel olacak.

“PROJELERİM ÇOK GERÇEKÇİ, AYAĞI YERE BASAN PROJELER OLARAK BULUNUYOR”

Ekonomik sıkıntının çok hat safhada olduğunu dile getiren Sezer, “Halkımız göçten şikayetçi. Kütahya’nın artık kirli olmasından, trafik, yol sorunundan şikayetçiler. İşin temel noktası hem bir sosyal yaşama alana hem de ekonomik alana geliyor. Ama ekonominin de gelişmesi sosyal hayatın da gelişmesi aklın ön plana çıkarılması ve daha özgür bir ortamın yaratılması ile gerçekleştirilecek. Kütahya’yı yatırım yapılacak cazip bir yer haline getirmeliyiz ki yatırımcı çekelim ve Kütahya’nın insanı daha huzurlu hale gelsin. Ama çok sıcak bir ilgi görüyorum. Projelerim çok gerçekçi, ayağı yere basan projeler olarak bulunuyor. Karşılaştırma, kıyaslama yaptıklarında çok daha ekonomik ve çok daha gerçekçi projelerle geliyorsunuz ve çok temkinli yaklaşıyorsunuz diyorlar. Tutamayacağımız sözler vermenin hiçbir anlamı yok. Yıllardır yaşadığımız gerçekler ortada, sorunlarımız ortada. Bu sorunları en kısa yoldan kalıcı bir şekilde çözmenin şekli de ortada. Biz bunların üzerine kurguladık bütün çözümlerimizi ve bu şekilde yürüyeceğiz bu şekilde devam edeceğiz.” Dedi.

HASAN SEYMEN: “BİZ ZİLLET DEĞİLİZ, MİLLETİN TA KENDİSİYİZ”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen ise, “31 Mart’ta ülkede yapılacak olan seçim yerel seçimdir. Sistem değişikliğinden, rejim değişikliğinden sonra genel seçimlerde de yerel seçimlerde de siyasi partiler arasında işbirliği mecburi hale gelmiş durumda. AK Parti MHP ile bir iş birliği içinde hem genel seçimlere girdi hem şu anda yerel seçimlere gidiyor cumhur ittifakı adı altında. Bizim partimiz de CHP ile işbirliği içerisinde millet ittifakı adı altında yerel seçimlere iştirak ediyor. Dolayısıyla İYİ Parti’nin bütün  iş birliği görüşmeleri son derece şeffaf bir şekilde halka açık olarak yapıldı. Hiçbir kapalı kapı ardında bir görüşme olmadı. İddia edildiği gibi ne HDP ile ne bir başka parti ile bizim işbirliğimiz yok. Bizim işbirliğimiz sadece CHP ile, o da belirli yerlerde. Kütahya’da CHP ile iş birliği içerisinde değiliz. Ayrı ayrı adaylarımızı çıkartıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanının dediği maalesef çok kötü bir dil. İYİ Parti 24 Haziran seçimlerinde 5 milyon oy almış bir parti. CHP 11 milyon oy almış bir parti. Dolayısıyla 16 milyon insanı temsil eden iki partiye zillet demek cumhurbaşkanına yakışmıyor. Biz bu dili asla kullanmıyoruz. Biz bu seçimde Kütahya’da Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi üyesi, belediye meclis üyesini, ilçe belediye başkanlarını seçeceğiz. Bir Cumhurbaşkanlığı ya da bir milletvekili seçimi söz konusu değil. öyle ise biz Kütahya’ya yönelik projeleri konuşalım. Bugüne kadar İYİ Parti’nin HDP ile hiçbir işbirliği olmamıştır. Vatandaşımızın hafızasında surda hendekler kazılırken valiye, polise, jandarmaya sırtınızı dönün dedikleri, Oslo’da terör örgütü ile pazarlık yaptıkları, Dolmabahçe Sarayı’nda ülkenin pazarlığını yaptıkları vatandaşın hafızasında son derece yakın bir tarihte oldu. Bir Surda onların sırt dönmesinden dolayı jandarmaya, polise arkamızı dönün görmeyin demesinden dolayı 734 şehit verdik. Bu milletin hafızasında taze. Habur’dan teröristleri davul zurna ile geçiren İYİ Parti değil, Habur’da çadır mahkemesi kurdurup Atatürk fotoğraflarını, Türk bayraklarını indirtip savcılara talimat verip bunları serbest bırakın diyen İYİ Parti değil, bunları bize söyletmesinler. Biz zillet değiliz, milletin ta kendisiyiz. Önce kendi yaptıklarının hesabını versinler ondan sonra bize çamur atmaya çalışsınlar, bu çamurlar bize yapışmaz. Biz muhafazakar, milliyetçi, demokrat ve Cumhuriyetçi bir partiyiz. Herkes bunu bilsin.

“17 SENEDİR ÜLKEYİ YÖNETİYOR. BU ESNAFIN DÜKKANI NEDEN BOŞ?”

Biz Cumhurbaşkanı gibi 3 bin korumayla 4 helikopterle dolaşmıyoruz, vatandaşın içindeyim. Herkes bana her şeyi sorabilir. Bizim alnımız açık. Bunu herkes bilsin ve buna göre hareket etsin. Bu kulak çekme seçimidir. Bu seçimin sonunda Cumhurbaşkanı değişmeyecek. Jandarma elinde, polis elinde, istihbarat elinde, adliye elinde, Cumhurbaşkanı olarak devam edecek, iktidar partisi devam edecek. Sadece belediyeler değişecek. Peki elini kolunu tutan mı var? 17 senedir ülkeyi yönetiyor. Neden PKK bitmedi? Neden dolar fırladı, bu esnafın dükkanı neden boş? Buradaki 3 tane fabrika kapandı. Bunlar bizim iktidarımız da mı oldu? Önce vatandaşa bunun hesabını verecekler.

“İYİ PARTİ ADAYIMIZI DENESİNLER, KÜTAHYA’YI BEŞ SENE YÖNETSİN, İLLET Mİ OLUYOR, ZİLLET Mİ OLUYOR GÖRELİM” Bu seçimlerde halk kulağını çekecek. Ertesi sabah inanın Kütahya’dan başlamak üzere bütün Türkiye’de nasıl çalışmaya başlayacaklar, nasıl vatandaş odaklı çalışmak zorunda olacaklarını hep beraber göreceğiz. Genel Başkanımız asgari ücret 2 bin 20 TL olsun dedi asgari ücret 2 bin 20 TL oldu. Türkiye’de İYİ Parti muhalefet açığını kapatmıştır. Artık İYİ Parti var. Hiç kimse öyle kafasına göre vatandaştan oy isteyemeyecek. Yapılacak hizmet karşılığında biz vatandaştan oy istiyoruz. Denesinler adayımızı, 5 sene Kütahya’yı yönetsin bakalım. İllet mi oluyor zillet mi oluyor görelim. Bunlar hep genel politikaya yönelik, vatandaşı yanıltmaya yönelik ifadeler. Ama vatandaşın artık bu tür şeylere karnı tok. Türkiye’nin hep beraber nasıl iyiye gideceğini 1 Nisan’dan itibaren göreceğiz.” Diye konuştu.

Bu habere de bakabilirsiniz

GÖRME ENGELLİLER BİSİKLETLE ŞEHİR TURU YAPTI

Kütahya’da görme engelli bireyler için ‘Engelsiz Pedallar’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik ile 20’nin üzerinden görme engelli, …