Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / VALİ TORAMAN: “BİRLİKTE ÇALIŞTIKÇA AŞAMAYACAĞIMIZ ZORLUK YOK”

VALİ TORAMAN: “BİRLİKTE ÇALIŞTIKÇA AŞAMAYACAĞIMIZ ZORLUK YOK”

Kütahya merkeze bağlı Doğalar köyünde restorasyonu köy halkının destekleriyle tamamlanan Doğalar Köyü Camisi ile devlet – millet iş birliğinde hayata geçirilen Doğalar Köyü Çok Amaçlı Salonu törenle hizmete girdi.


Açılış törenine; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Doğalar köyü muhtarı Hikmet Gacar, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile köy sakinleri katıldı.Köy halkının destekleriyle restorasyonu tamamlanarak ibadete açılan Doğalar Köyü Camisi’ne 110 bin TL; İl Özel İdaresi kaynakları ile köy halkının destekleriyle yapılan Doğalar Köyü Çok Amaçlı Salonu’nun ise 265 bin TL’ye mal olduğu belirtildi. 


“SON CAN HAVLİYLE BAZI ÇIRPINIŞLAR İÇERİSİNDELER”


Açılış töreninde halka hitap eden Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman konuşmasına Irak’ın kuzeyinde devam eden operasyonlar sırasında şehit düşen askerlere rahmet dileyerek başladı. Şehit düşen iki askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Yaşar Çakır’ın Kütahyalı olduğunu belirten Vali Toraman; “Yaklaşık 40 senedir bölücü terör örgütüyle mücadele ediyoruz ancak çok şükür bu memleketin kahraman evlatları cansiparene şekilde terör örgütleriyle mücadele ediyorlar. Sınırlarımız içerisinde bunları hemen hemen bitirdik. Hatta sınırlarımızın ötesinde aldığımız tedbirlerle, yaptığımız operasyonlarla tabiri caizse kımıldayamaz hale geldiler. Son can havliyle bazı çırpınışlar içerisindeler. Maalesef Kuzey Irak’taki üs bölgesinde askerlerimize yönelik bir sızma harekatında bulundular; ancak ağır bir kayıpla etkisiz hale getirildiler. Buna mukabil kahraman evlatlarımızdan da 2 şehidimiz var. Bir tanesi Kütahyalı. Bu vesileyle Şehit Piyade Uzman Çavuş Yaşar Çakır ile Uzman Çavuş Taşkın Temel’i rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şifalar diliyoruz. Bu kadar bedelin ödendiği, fedakarlığın yapıldığı bu topraklarda huzur ve refah içerisinde yaşamak için bizim birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmemiz, çok çalışmamız gerekiyor” dedi.


“DEVLET OLARAK KIRSAL KESİMDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZIN ALTYAPI İHTİYAÇLARINI ÇÖZMEK BİZİM VAZİFEMİZ”


Doğalar Köyü Camisi ile devlet – millet iş birliğinde hayata geçirilen Doğalar Köyü Çok Amaçlı Salonu’nda emeği geçenlere teşekkür eden Vali Dr. Ömer Toraman, “Camimizin bakım ve onarımını büyük ölçüde köylü vatandaşlarımızın yaptığını öğrenince çok memnun oldum. Biz bir araya geldikçe, birlikte çalıştıkça aşamayacağımız zorluk yok. Emeği geçen bütün köylü hemşehrilerime, destek olan herkese teşekkür ediyorum. Devlet olarak kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın altyapı ihtiyaçlarını çözmek bizim vazifemiz. Altyapının niteliğini her zaman yükseltmek mecburiyetindeyiz. İyinin daha iyisi var. O yüzden durmadan çalışmak zorundayız. İmkânlarımız nispetinde önceliklerimizi iyi belirleyerek inşallah sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu köyümüzde olduğu gibi kırsal kesimlere çok güzel hizmetler götürülmüş. Vesile olanlara teşekkür ediyor, tebrik ediyoruz” diye konuştu. İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar’ın duasının ardından açılış kurdelesi Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz tarafından kesildi.

Bu habere de bakabilirsiniz

GÖRME ENGELLİLER BİSİKLETLE ŞEHİR TURU YAPTI

Kütahya’da görme engelli bireyler için ‘Engelsiz Pedallar’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik ile 20’nin üzerinden görme engelli, …