Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / KÜTAHYA ADLİYESİNDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK “Her kan, 3 Can’dır”

KÜTAHYA ADLİYESİNDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK “Her kan, 3 Can’dır”

Kütahya Adliyesi ile Türk Kızılay iş birliğiyle düzenlenen kan bağışı kampanyasında adliye çalışanları kan verdi

Kütahya Adliyesi ile Türk Kızılay iş birliğiyle düzenlenen “Kütahya Adliyesinde Her Kan, Kurtarılan 3 Candır” kan bağışı kampanyası kapsamında, adliye çalışanları kan verdi.

Kütahya Adliyesi Ana bina ve Hukuk Mahkemelerine ait ek binada gerçekleştirilen kampanyaya, Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Celal Yücel, Cumhuriyet Savcıları ve hakimler ile adliye personeli katıldı. Başsavcı Akbey, Kızılay’ın kamuoyu nezdinde bilinen en önemli faaliyetinden birinin, ülkesindeki kan ihtiyacının karşılanmasını sağlamak olduğunu ifade ederek, “Kızılay’ımızın Kütahya Şubesi ile irtibata geçerek, iki gün boyunca kan bağışı etkinliğini düzenlemiş bulunuyoruz. Bundan sonraki dönemlerde de bu etkinlikleri devam ettirme gaye ve inancındayız.” şeklinde konuştu. Kan vermenin gönüllülüğe dayandığını ifade eden Akbey, her gün yaklaşık 9 bin kişinin kana ihtiyaç duyduğunu, bu nedenle de böyle etkinlikleri devamlı kılmanın önemine işaret etti. Konuşmasında, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümüne de değinen Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, “Çanakkale Savaşlarında şehit düşen kahraman ecdadımıza ve bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, minnet ve şükran duygularımızla yad ediyoruz.” dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

KÜTAHYALI GOMİDAS; DOĞUMUNUN 150. YILINDA İSTANBUL’DA ANILDI

Kütahya doğumlu Ermeni müzisyen ve müzikolog Gomidas Vartabed, Doğumunun 150. yılında “Sabahın Aydınlık Sesi” konseriyle …