Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / AYNUR SEZER: “ÖNCELİKLERİMİZ ŞEHRİ YENİDEN CANLI VE YAŞANABİLİR BİR HALE GETİRMEK”

AYNUR SEZER: “ÖNCELİKLERİMİZ ŞEHRİ YENİDEN CANLI VE YAŞANABİLİR BİR HALE GETİRMEK”

İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Aynur Sezer, 31 Mart seçimleri öncesine Hilton Otel’de yapılan toplantı ile gerçekleştirmeyi hedeflediğini projelerini açıkladı. Sezer, Kütahya’daki göç sorununu dile getirerek öncelikli olarak şehri yeniden canlı ve yaşanabilir bir hale getirmek istediklerini vurguladı.

İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Aynur Sezer, İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, il ve ilçe belediye başkan adayları ve parti üyelerinin katılımı ile proje tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

EROL ERTÜRK: “BİZ BİR YOLA ÇIKTIK; KÜTAHYA İYİ OLACAK”

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk, toplantıda yaptığı konuşmada, “Önümüzde bir mahalli seçim var. bu seçimler bir savaş değil demokrasi bayramıdır. Biz bu bayrama Kütahyalı olarak hazırız diyoruz. İnşallah iyiler kazanacak,  demokrasi kazanacak. Bazı il başkanları 1 Nisan’dan sonra millet ittifakını sokaklarda gezdirmeyeceklerini söylediler. Biz de dedik ki, daha o yiğit anasının karnından doğmadı. Bizler 1 Nisan’dan sonra da daha sonraki yıllarda da hep birlikte Kütahya’da yaşamaya devam edeceğiz. Bizi korkutamazlar, bizi yıldıramazlar her seçim öncesinde bir şeyler olur, bizleri korkutmaya, yıldırmaya çalıştılar maalesef başarılı olamayacaklar. Bu demokrasi bayramını herkes içine sindire sindire yaşasın istiyoruz. bizim adaylarımız bu seçime biz daha iyi hizmet ederiz, biz varız, vatandaşın sorununu biliyoruz, yandaş kayırmadan, çıkar sağlamadan biz daha iyi hizmet edeceğiz anlayışı ile yola çıktılar. Biz, burada millet ittifakının oluşumu için çok mücadele verdik. İlçe bazında da merkezimizde de bu mücadelemiz sürdü.. En sonunda bazı engelleri aşamadık ama sebebi bizler değiliz. Bunun sonucunda da 8 ilçemizde ve 2 beldemizde belediye başkan adaylarımızı çıkardık. Diğer ilçelerimizin bazılarında CHP adayı ile Milet ittifakı olarak destek veriyoruz. Ne kadar; “siz dördüncü partisiniz aday çıkarmayın” deseler de, “bu işte başarılı olamazsınız” deselerde biz bir yola çıktık, Türkiye iyi olacak dedik, Kütahya iyi olacak dedik ve Aynur Sezer’i aday çıkardık. Buna hala engel olmaya çalışan kişileri de kınıyorum. Bu noktadan sonra herkes destek olacak. Kütahya’yı iyi yapmak için hep birlikte uğraşacağız. Biz elimizde güllerle, çiçeklerle bir seçime gitmek istiyoruz.” İfadelerine yer verdi.

ARSLAN KABUKÇUOĞLU: “ŞU ANDAKİ HÜKÜMET TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ HİÇ OLMADIK ÇIKMAZLARA SOKMUŞTUR”

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ise, “Seçimler iktidar partisi tarafından bir savaş gibi gösteriliyor ve ona dayanılarak tehlikeli bir durum havası var yarataraktan kendilerini iktidarda tutmaya, koltuklarda tutmaya çalışıyorlar. Şu andaki en geçerli mevzu Türkiye’nin birlik beraberliği devam edecek mi?  Yani Türkiye’nin beka meselesi. Şu anda yapılan bir belediye başkanı seçimi, muhtarlar seçimi, il genel meclisi seçimleridir. Bunların beka ile uzaktan yakından ilgisi yok. Bir şekilde demokrasi ile idare edilen ülkelerde seçimler olur. Bu seçimlerde cumhurbaşkanı değişmeyecek, milletvekilleri de değişmeyecek bu yerel yönetim seçimleridir. Bizim beka meselemiz varsa, bunu iddia ediyorlarsa bu bekadan en çok sorumlu olan ne siz ne ben ne de herhangi birisidir. 17 yıldır bu ülkeyi idare eden Cumhurbaşkanıdır. Bu ülkede beka var demek kendi kendini yok etmek demektir. Sorumlusu kendisidir. Burada Türkiye Cumhuriyeti 1000 yıldır bu topraklarda yaşıyor. Bizi yok etmek, devletimizi parçalamak öyle çok kolay bir iş değildir. Anayasayı değiştireceğiz dediler, tüm kararlar bir elden çıkacak, süratle karar vereceğiz her şeyin çok iyisini yapacağız, terör sıfır olacak, kalkınma başını alıp gidecek dediler. 2002 yılında Türkiye Cumhuriyeti dünyanın 17. Büyük ekonomisiydi, 5 gün önceye kadar yine 17. Büyük ekonomisiydi. günümüzde doların değer kaybetmesi ve bizlerin fakirleşmesi, cebimizdeki paranın gitmesi nedeniyle şu anda biz dünyanın 18. Ekonomisi haline geldik. Bu beka ise bekayı burada aramaları lazım. Kütahya’daki ya da sokaktaki herhangi bir vatandaşın sorumluluğu değil. işsizlik yüzde 5 olacak diyorlardı şu anda 4 milyon 300 bini, yüzde 12’yi geçti. Kişi başına gelir 2023 yılında 25 milyar olacak diyorlardı 10 bin doların altına düştük. 2023 yılına kadar 3 tane nükleer santral yapılacak diyorlardı şu anda sadece 1 tane Akdeniz bölgesine yapılıyor ve ne zaman biteceği belli değil. Şu andaki hükümet Türkiye Cumhuriyeti’ni hiç olmadık çıkmazlara sokmuştur.

“İYİ PARTİNİN CESURLARI NE SOKAĞA ÇIKMAKTAN KORKARLAR”

Eğitim durumumuz dünyanın en kötü eğitimlerinden biriyiz. Ortaöğretimlere yapılan sınavlarda 2002 yılında bizim çocuklarımız dünyada 30. İdiler, en son 2015’te dünyada 50-51’e düştüler. İşsizlik almış başını gitmiş.  Biz tarım ülkesi isek, şuandaki düştüğümüz hale bakın. Çiftçi bitmiş durumda. Vatandaş gübreye para veremiyor.  Memleket gittikçe fakirliğe gidiyor. Genel seçimlerde Biz İYİ Parti olarak yüzde 10 civarında bir oy aldık. bu seçimlerde  inanıyorum ki daha fazla oy alacağız. 7-8 aylıkken biz bu oyu aldık, artık Türkiye’de İYİ Parti var, Genel Başkanımız Meral Akşener var. Bu parti tanınan bir parti, bu parti teveccüh kazanmış bir parti. ister 31 mart olsun ister başka olsun İYİ partinin cesurları her zaman görevlerini canla başla yaparlar, bunlar vatanlarını seven insanlardır. Ne sokağa çıkmaktan korkarlar ne de 3-5 çapulcuya pabuç bırakırlar. Biz Türkiye’yi layık olduğu yere getireceğiz, iyiler bunu başaracak.” Dedi.

AYNUR SEZER: “İYİ BELEDİYE; İHTİYAÇ SAHİBİ HER KİMSESİZİN KİMSESİDİR”

Projelerin açıklamak üzere kürsüye çıkan İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Aynur Sezer, “Şehir insanı ile yaşar, insan da sevgiyle yaşar. Aileyi, mahalleyi, şehri ayakta tutan sevgidir. Birlik beraberliktir. Kütahya’m, tarih dolu, gelenek dolu, sanat dolu, evliyalar, şehzadeler şehri. Şehrimizin bütün güzelliklerini hep birlikte ortaya çıkaracağız. Kadın, erkek, genç, yaşlı, hepimiz esnafımızla, sanatçımızla, iş adamlarımızla, öğrencilerimizle hep beraber yeni Kütahya’yı inşa edeceğiz, yaşayacağız, yaşatacağız. Bütün bunları yapmak için pek çok ilkemiz var. İYİ Parti olarak yola çıkarken ilkelerle kurulduk. Aynı ilkelerimizi belediyecilik hizmetlerimizle de sürdürmeye devam edeceğiz. Önceliğimiz; eşit hizmet. Herkes hukuk ve idare karşısında eşittir. Bütün şehir sakinleri ırk, din, dil, cinsiyet, etnik köken, farklı düşünce ve kanaatlerden dolayı herhangi bir şekilde ayrıma tabi tutulmayacaktır. İYİ Parti milli duruşun temsilcisidir. İyi belediye; Türk  milletine ve değerlerine hizmet etme bilinciyle hareket eder. 5 bin yıllık Türk tarihinin dilinin, kültürünün ve manevi değerlerinin bekçisidir. İyi belediyecilik ortak akılla hareket eder. iyi belediye her fikre, ifade ve kanaat hürriyetine saygılıdır. Akıl ve istişareyi savunur. Şeffaf, etkin, kaliteli, iyi hizmet. İyi belediye vatandaş arasındaki paylaşım, yönetimde açıklık, şeffaflık, etkinlik ve kalite içerir. Sanat ve estetik Kütahya’yı ilgilendiren noktalardan bir tanesi. İyi belediye, kültür, sanat kurumlarını ve sanatçıları destekler. Hızlı, üretken ve ehil belediyecilik. İyi belediye sürekli, süratli ve hızlı hareket ede. Planlı hareket eder. personel alımlarında yakınlık ya da siyasi tercihler değil liyakat ve ehliyet esas alınır.  İyi belediye; ihtiyaç sahibi her kimsesizin kimsesidir. İnsanların hayat kalitesini yükseltmek amacıyla çalışılacak ve bu yönde projeler üretilecektir. Birinci önceliğimiz onurlu insan hayatı. İnsanı merkeze almayan hiçbir görüşü, hiçbir fikri kabul etme ihtimalimiz yok. Bütün bunları yapabilecek iyi başkanı nasıl tanımlıyoruz? İYİ başkan adildir, şeffaftır, milli ve evrensel değerlere saygılıdır. Tarihi ve kültürel değerleri korur, sanatseverdir. Proje üretir; insana ve her canlıya saygılıdır. Hukuka, sosyal adalete ve demokrasiye sadıktır, ortak akılla karar verir. İyi belediyecilik modelini uygulayarak rol model olma yeteneğine sahiptir.” Dedi.

Bütün bu ilkeler ışığında projelerini anlatan Sezer, “Kütahya, geçmişe oranla giderek genç ve eğitimli nüfusunu kaybeden bir şehir haline geldi. Giderek yaşlanan, giderek emekliler şehri haline dönüşen bir şehir haline geldi. Dolayısıyla bizim önceliklerimiz şehri yeniden canlı ve yaşanabilir bir hale getirmek. Önce şehrimizin kaynaklarını ve nelere ihtiyacı olduğunu gözden geçirdik. Şehrimizin son 20-25 yılda geçirdiği süreci dikkatle inceledik” Diyerek projelerini sıraladı.

Bu habere de bakabilirsiniz

GÖRME ENGELLİLER BİSİKLETLE ŞEHİR TURU YAPTI

Kütahya’da görme engelli bireyler için ‘Engelsiz Pedallar’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik ile 20’nin üzerinden görme engelli, …