Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / VALİ TORAMAN: “İSTİKLAL MARŞIMIZ BUGÜN HALA TÜRK GENÇLİĞİNE REHBERLİK EDİYOR”

VALİ TORAMAN: “İSTİKLAL MARŞIMIZ BUGÜN HALA TÜRK GENÇLİĞİNE REHBERLİK EDİYOR”

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 98. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma nedeniyle mesaj yayımladı. Toraman, “Türk milletinin kahramanlık destanı olan, her mısrasında bizi biz yapan değerleri anlatan İstiklal Marşı bugün hala Türk gençliğine rehberlik ediyor.” Dedi.

İstiklal Marşı’nın milli mücadele döneminde olduğu gibi bugün de millete umut ve cesaret verdiğini vurgulayan Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, “7 düvele karşı kazanılan Milli Mücadele’nin ardından vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı, Türk milletinin bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 98. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Şanlı bayrağımızı gururla dalgalandırmak uğruna canını feda etmekten kaçınmayan Türk milletinin kahramanlık destanı olan, her mısrasında bizi biz yapan değerleri anlatan İstiklal Marşı bugün hala Türk gençliğine rehberlik ediyor.  Tarihteki şanlı yürüyüşümüzü, milli ve manevi değerlerimizi, bağımsızlık tutkumuzu, bayrak sevgimizi, milletçe tek yürek olduğumuzda neleri başarabileceğimizi en güzel şekilde anlatan İstiklal Marşı, Milli Mücadele döneminde olduğu gibi bugün de milletimize umut ve cesaret vermektedir. Bu millete İstiklal Marşı’nı hediye eden vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u anlamak, onun kişiliğini ve eserlerini gelecek nesillere anlatmak ve aktarmak hepimizin görevidir. Bağımsızlığımızın destanı olan İstiklal Marşı’mızın kabulünün 98. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” diyen vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.” Dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …