Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ERBAŞ VE YILDIRIM MHP’NİN 50. YILINI ADANA’DA KUTLADI

ERBAŞ VE YILDIRIM MHP’NİN 50. YILINI ADANA’DA KUTLADI

 

 

 

9 Şubat 1969 yılında kurulan Milliyetçi Hareket Partisi 50 yaşında. Yarım asrı geride bırakan Milliyetçi Hareket Partisi, kuruluşunun 50.yılını Genel Başkan Devlet Bahçeli önderliğinde, partinin 1969 yılında ilk kongresinin yapıldığı Adana Adnan Menderes Spor salonunda kutladı. Adana’da yapılan kutlamalara MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım ve MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ta katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi kuruluşunun 50.yılı kutlama töreni 9 Şubat’ta Genel Başkan Devlet Bahçeli önderliğinde, partinin 1969 yılında ilk kongresinin yapıldığı Adana Adnan Menderes Spor salonunda kutladı. Kutlama törenine MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ile ilçe başkanları da katılım sağladı. MHP’nin kuruluşunun 50. Yılı sebebi ile MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı İsmail Küçük bir açıklama yaptı. MHP’nin kuruluşundan buyana ülkemizde birlik ve kardeşliğin korunması için çalıştığını belirten  Küçük ; “MHP, birlik ve kardeşliğe evveli ve ebedi derin olan bağlılıktır. MHP, vatana, millete, bayrağa eşsiz sevgi, emsalsiz sadakattir. Bu yolculuk, Türk’ün yüzyıla damgasını vuracağı günlere doğru 50 yıl önce başlatılan bir yürüyüşün adıdır. MHP 1969 yılında hangi çizgide ise elli yıl sonra yine aynı yerde aynı çizgidedir. Elli yıl önce kuruluş aşamasında partimizin kurucusu liderimiz Alparslan Türkeş’in ortaya koyduğu, “ Önce Ülkem ve Milletim sonra partim” anlayışı bugünde  aynı irade ile devam etmektedir ve edecektir. ” dedi.

 

Bu habere de bakabilirsiniz

NURİ ÇEVİRGEN: “ENGELSİZ BİR KÜTAHYA İÇİN EL ELE VEREREK BİRLİKTE ÇALIŞALIM”

Kütahya İşitme Kaybı Yaşayanlar Ve İşitme Cihazı Kullananlar Derneği birinci olağan kongresini 18.08.2019 günü Kütahya …