Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / KUTLU: “2 BİN 30 İLE 2 BİN 80 ARASI ARAÇ KAPASİTESİNDE OTOPARK ÜRETMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”

KUTLU: “2 BİN 30 İLE 2 BİN 80 ARASI ARAÇ KAPASİTESİNDE OTOPARK ÜRETMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”

AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu, 31 Mart seçimleri kapsamında Emekliler Derneği Kütahya Şube Başkanı İlhan Bintez ve yönetimini ziyaret etti. Kütahya’da yaşanan trafik sorununun dile getirilmesi üzerine Kutlu, “2 bin 30 ile 2 bin 80 arası araç kapasitesinde otopark üretmeyi düşünüyoruz” dedi.

“AZ KONUŞUP ÇOK DİNLEMEYİ YEĞLİYORUZ, ANLATILANLARI PROJEYE DÖKMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Emekliler Derneği Kütahya Şube Başkanı İlhan Bintez ve yönetimini ziyaret eden AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu, ziyaretler sırasında çok fazla bilgi birikimi oluştuğunu belirterek şunları söyledi: “Yapılan çalışmaların, projelerin karşılığının hemşehrilerimiz açısından yüksek oranda tatmin ve mutluluk duygusu uyandırabilmesi için ne istenildiğini doğru algılamak lazım. Bu ziyaretlerimizde hem hemşehrilerimize dokunmak, gönülden gönüle bağ kurmak anlamında büyük bir faydası var hem de farklı meslek gruplarındaki sosyal çevrelerdeki hemşehrilerimizin ne beklediğini doğru anlamak anlamında güzel bir bilgi birikimi oluştu. Mümkün olduğunca şehrimizle alakalı neler yapacağımı, neler hayal ettiğimiz ifade ediyoruz ama bunun yanında özellikle de az konuşup çok dinlemeyi yeğliyoruz. Elde edeceğimiz verilerin bizlere ışık tutması nedeniyle anlatılanları çok ciddi bir şekilde not alıp ekiplerimizle anlamlandırıp projeye dökmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde içinde bulunduğumuz Sivil Toplum Örgütü’nün hedeflerini ve gayelerini de dikkate aldığımızda yapılacak çalışmalarla ilgili bir hususu paylaşmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın şehirlerde millet kıraathaneleri üzerindeki yerel yönetimlere olan talimatları bizce de çok kıymetli. Başta yeni belediye binamız dahil olmak üzere orada şehrimizdeki hemşehlerimizin emekliler başta olmak üzere öğrenciler, ev hanımları, küçük çocuklar da dahil olmak üzere kendilerine karşıt bulacağı birimler oluşturacağız. Emekli hemşehrilerimizin orada güzel vakit geçirebileceği, belki kütüphanesinden yararlanabileceği ve gününü güzel değerlendirmek anlamında farklı birimler oluşturacağız. Bunları çoğaltacağız.” Dedi.

İLHAN BİNTEZ: “MAHALLİ İDARELERİN EMEKLİ VE YAŞLIYA BAKIŞ AÇILARI VE HİZMETLERİ ÖNEMLİ.”

Emekliler Derneği Kütahya Şube Başkanı İlhan Bintez, “Mahalli İdarelerin emekli ve yaşlıya bakış açıları ve hizmetleri önemlidir. Emeklimizin ve yaşlımızın her an yanında olan Mahalli idarelerdir. Doğal ve kültürel mirası koruyup yaşatacak, ulaştırma ve altyapı hizmetleri verecek olan onlardır. Kentsel tasarımı planlayacak olan da onlardır. Sosyo kültürel yapılar oluşturarak yaşamı güzelleştirecek olan, insana ve insanın can dostlarına sahip çıkacak olan ilk kamu kurumu onlardır. Bu seçilmiş üyelerin emekli ve yaşlıya sahip çıkacak zihniyete sahip olması önem kazanmaktadır.” Diye konuşarak Emekliler Derneği adına destek beklediği bazı konuları Başkan Adayı Kutlu’ya iletti. Kütahya’da yoğun şekilde otopark sorunu olduğunu dile getiren Bintez, “Trafiğin yoğun olduğu yerlerde otopark ihtiyacı çok fazla. Bu sıkışıklığın giderilmesi hem vatandaşımıza bir rahatlık sağlayacak hem de şehri daha iyi tanıtacak.” Dedi.

“2 BİN 30 İLE 2 BİN 80 ARASI ARAÇ KAPASİTESİNDE OTOPARK ÜRETMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Ahmet Sami Kutlu, önümüzdeki dönemde üzerinde hassasiyetle duracakları konulardan bir tanesi olan otopark sorunu ile ilgili şunları söyledi: “Başta şehir merkezindeki otopark sorununu çözmek adına 5 bölgede otoparklar inşa edeceğiz. Bizim planlamamıza göre 2 bin 30 ile 2 bin 80 arasında araç kapasitesinde otopark üretmeyi düşünüyoruz. Bu hem motorlu araç seferini rahatlatacaktır hem de kaldırımlarda, caddelerde yürüyen yaya vatandaşlarımızı rahatlatacaktır. Dolayısıyla bütüncül anlamda hem araç hem yaya kışını rahatlatacak şekilde bir düzenleme yapacağız. Bunun da en önemli aşamalarından birisinin yeterince otopark yapılması olarak düşünüyoruz.  Sembolik ücretlerle hemşehrilerimize sunacağız. Dolayısıyla kamu hizmetinden belli bir gelir elde etmek değil işletme giderlerine katkıda bulunmasını sağlayacak şekilde bir bakış açımız olacak. Yol kenarlarına araç park etme alışkanlığı ya da ihtiyacı da ortadan kalkacağı için şehir caddelerinde de motorlu araç seferinin de rahatlayacağını düşünüyoruz. Ama tabi toplu taşıma araçlarının güzergahları ile ilgili hem hemşehrilerimiz hem de halk otobüsleri esnafımızın da beklentilerini karşılar şekilde yapacağımız çalışma ile hepsini bir arada değerlendirdiğimizde önümüzdeki dönem içerisinde şehir içi trafiğinin çok ciddi anlamda rahatlayacağı noktasında çalışmalarımız devam edecek. “ Dedi

AHMET SAMİ KUTLU: “YAŞLI TEYZELERİMİZ, AMCALARIMIZ İÇİN SEMT PAZARLARINA RİNG SEFERLERİ KURACAĞIZ”

Semt pazarlarında alışveriş yapan yşaşlılar için ring seferleri kuracaklarını ifade eden Kutlu, “Yaşlı teyzelerimize, amcalarımıza bir araç, minibüs tahsis ederek onları mahallelerinden ya da evlerinden alıp semt pazarına getirip, alışverişini yaptıktan sonra tekrar evlere dönüşünü sağlayacak ring seferi kuracağız. Burada da genç kardeşlerimiz, onların eşyalarını taşımak, paketlerini taşımak anlamında destek olacaklar, kapılarına kadar eşyalarını çıkartacaklar. Rahat ortamda, kendi bedenlerine yük olmadan semt pazarında rahatça alışverişlerini yapabilecekler.

İLHAN BİNTEZ: “KÜTAHYA’YA GELEN MİSAFİRLER KONAKLAMA SIKINTISI YAŞIYOR”

Kütahya’da askerler var. Birçok şehirden askerler ve aileleri geliyor ama burada konaklama sıkıntısı yaşıyorlar. Biz belediye sosyal tesisleriyle bu işi çözmeye çalışıyoruz ama misafirhane ya da yatak sayısını arttırmak mümkünse bu konuda çalışma yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

AHMET SAMİ KUTLU: “TERMAL SAĞLIK TURİZMİNİ YÜKSELTMEMİZ LAZIM”

Yoncalı’da yatak kapasitesini artırmak gerektiğini söyleyen Kutlu, “Sadece yemin törenleri olduğu zaman ya da belirli zamanlar için değil genel olarak ekonomik kalkınmayı destelemek adına termal sağlık turizmini, üniversitemizin koordinasyonuyla yükseltmemiz lazım. önümüzdeki dönemde ciddi anlamda yatırım yapılmasıyla ilgili çalışmalar yürütüyoruz.” Dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

NURİ ÇEVİRGEN: “ENGELSİZ BİR KÜTAHYA İÇİN EL ELE VEREREK BİRLİKTE ÇALIŞALIM”

Kütahya İşitme Kaybı Yaşayanlar Ve İşitme Cihazı Kullananlar Derneği birinci olağan kongresini 18.08.2019 günü Kütahya …