Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / İHH 2018 FAALİYETLERİ ANLATILDI

İHH 2018 FAALİYETLERİ ANLATILDI

İHH Kütahya İnsani Yardım Derneğinin 2018 Yılı Faaliyetlerinin kamuoyuna açıklandığı toplantı Bengisu Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantıya, İHH Kütahya Şube Başkanı Mustafa Yenipazar, İHH Kütahya Şubesi Kurucularından, 25 ve 26. Dönem Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, İHH Kütahya Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, yetkilileri ve basın mensupları katıldı.

MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLI: DERNEĞİMİZ TÜRKİYE’DE EN ETKİN GÖREV YAPAN İLLER ARASINDA YER ALMAYI BAŞARDI”

2014 yılında kurulan İHH Kütahya İnsani Yardım Derneğinin 2018 yılında gerçekleştirilen faaliyetlerinin tanıtıldığı toplantıda konuşma yapan Mustafa Şükrü Nazlı, “İHH İnsani Yardım Vakfı 1992’de kurulmuş tüm dünyada din, ırk ayrımı yapmadan felakete uğramış, savaştan sonra zarar görmüş, sıkıntıya düşmüş, yoksulluktan ve açlıktan dolayı yardıma muhtaç haline gelmiş insanlara yardım eli uzatan, onların temel hak ve hürriyetlerini savunan bir kuruluştur. 1995’ten sonra kurumsallaşmış ve bugün 5 kıtada 135 ülkede yardım yapan dev bir kuruluş haline gelmiş. Bunun Kütahya olarak da temsilciliği ile gönüllü olarak başladığımız bu faaliyet 2014 yılından  itibaren kurumsallaştı. Bugün 5. Yılında İHH Kütahya İnsani Yardım Derneğimiz Türkiye’de en etkin görev yapan, en fazla yardım toplayan iller arasında yer almayı başardı.

“BÖYLE BİR İLDE YAŞAMAKTAN VE İNSANİ YARDIM FAALİYETLERİNE KATILMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM”

Yardım faaliyetlerinde emeği geçen başkanımıza ve tüm yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Bugün artık ilçelerimizde de yapılanmasını tamamlıyor. Tüm ilçelerimizde de şubelerimiz var, onlarla birlikte Kütahya’da hayırlı hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda Kütahya halkına da teşekkür etmek istiyorum. Büyük yardım kampanyalarında destek veren, tüm dünyadaki insanlık için katkı sağlayan, kendi emeğini kendi bütçesinden bir miktar da olsa katkıyı esirgemeyen halkına da teşekkür ediyorum. Böyle bir ilde yaşamaktan ve insani yardım faaliyetlerine katılmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Hayırlı çalışmaların artarak devam etmesini diliyorum.

MUSTAFA YENİPAZAR: “TEŞKİLATIMIZ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR”

İHH Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yenipazar, “2014 yılında 7 kişi ile kurduğumuz derneğimizin bugün 40 kişilik yönetim kurulu ve 600’e yakın gönüllüsü ile hemen hemen bütün ilçelerimizde temsilcilerimiz ya da teşkilatlarımızla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Herhangi bir ayrım gözetmeksizin onların yaralarını saralım, onların karınlarını doyuralım, onlar için eğitim kurumları oluşturalım istiyoruz. gayretimiz ve çabamız budur. Teşkilatımız her geçen gün büyüyor. Hem hayır topluluğu hem sayısal olarak hem de tüm dünyada yüklendiği yük olarak kendi adına görevini yapmak için tüm çabayı ortaya koyuyor. Biz 13 alanda çalışmalarımızı sürdürdüğümüz için 13 başkan yardımcımız, gençlik kolları teşkilatımız, kadın kolları teşkilatımız ve yine çocuk kulübümüz ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Amacımız; yardım faaliyetlerinin organize edilmesi. İyilik öncelikle yakın çevreden başlayıp ulaşabildiğimiz yere kadar ulaştırmaktır. Biz de önce kendi çevremizden başlayarak ihtiyaç sahiplerine, mağdur olan, elinden tutulması gereken kardeşlerimize ulaşıyoruz. Bir lsite oluşturuyoruz ve akabinde sürekli onları takip ederek ihtiyaçlarını karşılama gayreti içerisinde oluyoruz. Bunları yaparken kurumsal bir yaklaşımla hareket ediyoruz. Hem merkezde hem ilçelerimizde aksatmaksızın Yönetim Kurulu Toplantılarımızı yapıyoruz.” Diyerek 2018 yılında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

NURİ ÇEVİRGEN: “ENGELSİZ BİR KÜTAHYA İÇİN EL ELE VEREREK BİRLİKTE ÇALIŞALIM”

Kütahya İşitme Kaybı Yaşayanlar Ve İşitme Cihazı Kullananlar Derneği birinci olağan kongresini 18.08.2019 günü Kütahya …