Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / AK PARTİ VE KUTSO ARASINDA İSTİŞARE TOPLANTISI

AK PARTİ VE KUTSO ARASINDA İSTİŞARE TOPLANTISI

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı tarafından ‘Belediye İşi Gönül İşi’ Sloganı ile başlatılan istişare toplantıları devam ediyor. AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu ve teşkilat üyeleri, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) istişare toplantısı kapsamında KUTSO Meclis Başkanı Nafi Güral, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, meclis üyeleri ve meslek komite üyeleri ile bir araya geldi.

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası İstişare Toplantısında Kütahya’nın yatırımları, sorunları ve çözüm önerileri, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimleri değerlendirilerek birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

 ALİ ÇETİNBAŞ: “KÜTAHYA TİCARET VE SANAYİ ODASI’NA DOĞRU UZANMIŞ VE TUTMANIZI BEKLEYEN BİR DOST ELİMİZ VAR”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş istişare toplantısında yaptığı konuşmada, Kütahya Ticaret Ve Sanayi Odası’na doğru uzanmış bir dost eli olduğunu vurgulayarak, “Bir araya geldiğimizde yapmamız gereken; karşımızda kıymetli iş adamlarını bulduğumuzda, onların bu şehir adına ne yapacaklarını, onlara anlatmak değil, onlara biz nasıl paydaş olabiliriz, nasıl işlerini kolaylaştırabiliriz, nasıl el ele gönül gönüle hareket edebiliriz. Bunun için Kütahya Ticaret Ve Sanayi Odası’na Doğru Uzanmış Ve Tutmanızı Bekleyen Bir Dost Elimiz Var.” Dedi.

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Halk oylamasına gidiyoruz. Her yıl bir seçim yaptık. Ticaret adamları da takip etti. Siyasetle çok ilgili oldukları için değil, kazançları seçim sonucuna göre değiştikleri için. Neticesi itibari ile bu birlikteliğimizin şehrimiz adına birlik beraberlik ve kardeşlik hukukumuzu pekiştirmesini ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Böyle kıymetli bir hazirunu karşımızda görünce aslında çok şey anlatabiliriz. 16 yıllık AK Parti iktidarıyla eski Türkiye’yi kıyaslayabiliriz, iktidarımız döneminde iş adamından yatırımcıya verilen imkanları, faydaları söyleyebiliriz. Şehrimize neler yapmalıyız diye birtakım söylemlerde, tavsiyelerde bulunabiliriz ama ben böyle yapmayacağım. Çünkü yapmamız gereken; karşımızda ticaretle uğraşan kıymetli iş adamlarını bulduğumuzda, onların bu şehir adına ne yapacaklarını, onlara anlatmak değil, onlara biz nasıl paydaş olabiliriz, nasıl işlerini kolaylaştırabiliriz, nasıl el ele gönül gönüle hareket edebiliriz meselesi. Ben belirli periyotlarda değerli başkanlarımız, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde hep söylüyorum, AK Parti İl Başkanlığının, yönetim kurulu üyelerimizin, seçilmiş milletvekillerimizin sizlerin karşılaştığı varsa belirli müşküllerle alakalı Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’na doğru uzanmış ve tutmanızı bekleyen bir dost eli var. Bizim sizlerden beklediklerimiz değil, sizin bizlerden istedikleriniz önemli.”

“MİLLETİMİZİN TEVECCÜHÜ DEVAM ETTİĞİ SÜRECE ŞEHRİMİZE HİZMET ETMEYE GAYRET GÖSTERECEĞİZ”

Ali Çetinbaş, halkın mutluluk endeksini nereye taşımış olduğu meselesinin önemine değinerek, “İstihdam meselesinde hangi siyasi partili olursa olsun kıymetli hemşehrilerimiz eleştiriyor. 5 tane OSB yaptık hemşehrim… 1. OSB’de 200 kişi çalışıyordu şimdi 5 bin küsur, toplamda 8 bin küsur. Önemli olan; algı nerede? Şehir neyi istiyor. Mutluluk beklentisi endeksini nereye taşımış bu mesele önemli.Ne zaman; ‘en iyiyi yaptık’, ‘ben bilirim’, ‘nasıl dersek öyle olur’ dersek o zaman hataya düştüğümüz vakittir. Eksikliklerimizi biliyoruz. Ona göre hareket edeceğiz. Birlikte, milletimizin teveccühü devam ettiği sürece şehrimize hizmet etmeye gayret göstereceğiz, bakış açımız budur.” Dedi.

“MESELE, YEREL SEÇİMLER ÜZERİNDEN ÜLKEMİZDE KURULACAK OYUNUN FARKINDA OLMA MESELESİDİR”

31 Mart 019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerde meselenin kimin belediye başkanı olduğunun değil, Türkiye üzerinde kurulacak oyunun farkında olma meselesi olduğunu ifade eden Çetinbaş, “Ayrı ayrı durmanın şehri gerdiğini biliyorum. Bürokrasi, siyaset, iş adamları, hangisiyle ayrı durursan  o denge çubukları bozulursa durum değişiyor. Denge çubuklarının önünde duracağız ve bunun teminatı olacağız. Biz, bir yerel seçime gidiyoruz. 2015 yılından beri yaşadıklarımızı kafamızdan geçirelim. Zamanında yaptığımız tek iş 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimleri. Arada yaşananların hepsi olağanüstü seçimler. Evet bu siyaseti ilgilendirir ama buradan çıkan kıvılcım diğer bütün unsurları tetikliyor. Bu yaşayacağımız sadece bir yerel seçimse şayet, ne alakası var ekonomi ile? Ne alakası var fabrikaların yapacağı ihracatla, ithalat  dengesiyle? Öyle değil… buradan çıkan herhangi bir olağanüstü veya beklenmedik bir durum bütün birikimlerinizi alaşağı ediyor. Cenab-ı Allah bizi bundan muhafaza eylesin. Mesele kimin belediye başkanı olacağı meselesi değil ki. Ahmet Sami Bey belediye başkanı olabilir. Bir başka arkadaşımız belediye başkanı olabilir, bağımsız bir kardeşimiz belediye başkanı olabilir, ekibiyle hizmet edebilir. Mesele,  bu yerel seçimler üzerinden ülkemizde kurulacak oyunun farkında olma meselesi. İstikrarı çok kıymetli buluyoruz.

“AK PARTİ’Yİ; İNSANIMIZIN KENDİ DEĞERLERİNE, İNANÇLARINA GÖRE, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNE GÖRE YAŞAMASININ TEMİNATI OLARAK GÖRÜYORUM”

Siyasete bakış açısını ifade eden Çetinbaş, “Biz istikamet doğru olduğuna inandığımız ve geçmişte yaptıklarıyla buradan hiçbir şekilde vazgeçmeyeceğini düşünüp yine bu şekilde inandığımız liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istikametinde, onun gayelerine göre, onun siyasi hamlelerine göre siyaset yapma derdine düşmüş sizlerin kardeşleriniziz. Siyaset gayemiz budur ve bunun kıvılcımları kıymetli Cumhurbaşkanımızın 1994  İstanbul Belediye Başkanlığı hikayesinden bugüne geliyor. AK Parti’yi; İnsan odaklı, insanımızın kendi değerlerine, inançlarına göre, milli ve manevi değerlerine göre yaşamasının teminatı olarak görüyorum. Belediyecilikte de bunu inşallah yansıtacağız.” Diye konuştu.

“BİZ BU MİLLETİN EFENDİSİ DEĞİL HİZMETKARIYIZ”

Çetinbaş, siyasette değişimin doğal olduğunu ve heyecanı arttırdığını belirterek, “Biz de Belediye Başkan adayımızı 31 Mart 2019 yerel seçimlerine giderken genel merkezimizin yetkili kurumlarının yapmış olduğu çalışmalarla bir değişiklik ortaya koyarak götürdük. Bu heyecanı, şehre yapılacak hizmetin ivmesini pozitif manada artırır. Yüzde 70 oranında AK Parti bu manada dinamik duruyor. Kazanıyor diye 90 yaşına kadar aynı adamla devam etmiyoruz, ben yaptım kardeşim de yapsın. Madem senin bulunduğun koltuk makam da değil, mevki de değil, başkanlıkta değil ne için duruyorsun orada? Hizmet etmek için. Biz bu milletin efendisi değil hizmetkarıyız, müsaade et birazda kardeşin hizmet etsin anlayışındayız. Ben iyi olacağı kanaatindeyim. İyi bir, kaliteli bir belediye meclisi hazırlıyoruz. Ak parti, Türkiye’de ilk kez ideoloji ile kitleleri birleştiren siyasi partidir. İdeolojisini kaybetmeden kitlelere hakim olan bir siyasi partidir. Bizim kuruluş dinamiklerimiz bellidir ama şehrin, oradan ülkenin tamamını kapsayan bir anlayışa sahibiz. Belediye meclisimiz son dokunuşlarında, inşallah belediye başkanımız olacak Sayın Ahmet Sami Kutlu ile onu ileriye doğru taşıyacak kaliteli bir belediye meclisi hazırlıyoruz ve bu şekliyle önümüzdeki 5 yıl sizlerle birlikte şehrimize hizmet edeceğiz. Her kim gönlünde halis bir hizmet anlayışı taşıyor ve yapmış olduğu, talip olduğu bu görevi içinde taşıdığı Kütahya sevdasından ve milletin çocuklarının derdine düştüğü için dertlenerek hizmet etmek için yapıyorsa, Cenab-ı Allah o kardeşimize nasip etsin.” Dedi.

İSMET ÖZOTRAÇ: “ODAMIZIN ÜZERİNDE DURDUĞU EN ÖNEMLİ HUSUSLARDAN BİR TANESİ İSTİŞAREDİR”

İstişare toplantısını tertiplemelerinden ve bir araya getirmelerin dolayı AK Partiye teşekkür ederek sözlerine başlayan KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, “Sayın Sami Beyin konuşmasına Sayın Meclis Başkanımız Nafi Güral Bey’in ortaya koyduğu beş erk hususu ile başlaması bizleri son derece mutlu etmiştir. Ne zaman şehirler bu beş erki yan yana getirdiğinde ve ahenkli bir şekilde çalıştığında o şehirlerin çok ileriye gittiğini görüyoruz. Dolayısıyla odamızın en önemli üzerinde durduğu hususlardan bir tanesi istişaredir. Sami Bey’in odamıza geldiğinde, bundan sonra belediye meclisinde Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte müşterek hareket edeceğini ve yapılacak hizmetlerde ciddi manada istişare edileceğini söylemişti. Bundan da son derece mutlu olduk. Eğer ki nasip olur ise oda olarak Meclis Başkanımız Nafi Güral Bey’in bize çizdiği istikamet hususunda bu şehre hizmet etmek üzere seçilen belediye başkanı ve  meclisi ile  beraber hareket etmeyi, hizmet etmeyi şiar edindik. Odamız, belediyenin seçilecek adayından ve meclisinden beklentilerini bir deklarasyon olarak ifade edecek.” Dedi.

NAFİ GÜRAL: “GÜÇLÜ OLMAMIZ LAZIM”

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası İstişare Toplantısında konuşan  KUTSO Meclis Başkanı Nafi Güral ülkemizde ve dünyada yaşanan olaylara, gündemdeki konulara farklı bir bakış açısıyla baktığını belirterek, “Birleşmiş milletler diye bir örgüt var. Dünyadaki en önemli 195 ülke üyesi var ama bunların içinden 5 tanesi ayrıcalıklı. Şu anda dünyanın en büyük ekonomik gücü olan Amerika, Çin, Rusya, İngiltere ve Fransa. Bunlar Birleşmiş Milletlerde alınan kararları veto etme hakkına sahipler. 190 ülke bir tarafa bunlar tek başına bir tarafa. Nedir bunların ayrıcalığı? Askeri anlamda, siyasi anlamda, ekonomik anlamda güçlü olmalarıdır. Bütün ülkelerin bu faktörlerde güçlü olması lazım. Bunun için güçlü olmamız lazım. Eğer güçlü olabilirsek bunların ülkelere yapabilecekleri kötülükler sınırlı kalıyor. “dedi.

Nafi Güral, Türkiye’nin üretim anlamında, teknoloji anlamında, bilgi anlamında, sağlık anlamında ve siyasi anlamda güçlü olması gerektiğini vurgulayarak, “Gücün yaratılabilmesi için en önemli faktör ekonomi. Ekonomisi güçlü olan ülkelere bir şey yapamıyorlar. Hepimiz imkanlarımızın ölçüsünde bu ekonomiye hareket vermeye, ekonomiyi canlandırmaya çalışıyoruz.”

“TÜRK SEÇMENİ BU SIKINTI DEDİĞİMİZ GÜNLERİ ÇÖZECEK, SELAMETE ÇIKARACAK”

Nafi Güral; 31 Mart yerel seçimlerinin ülke menfaatine uygun bir şekilde sonuçlanması için Türk insanının, Türk seçmeninin  her zaman kendisinden beklenen çözüm merkezi olmayı becerdiğini; Geçmiş dönemlerde ne kadar sıkıntılı günlerimiz olsa da  ,Türk seçmenin buna çare bulduğunu  buna da çare bulacağını ve 31 Mart gecesi güller açacağını, umutların yeşereceğini ve büyük bir hareketliliğin başlayacağını düşündüğünü söyledi.

KUTSO Meclis Başkanı Nafi Güral Sözlerinin devamında şunları belirtti: “Biliyorsunuz ekonomi çok kırılgandır, hassas dengelerle kurulmuştur. Bu hassas dengelerde herhangi bir sapma olduğu taktirde ekonomi zaafa uğruyor. İçinde bulunduğumuz süreçte tereddütlere bağlı olarak insanlarda bir duraklama var. Aslına bakarsanız duraklama olmasıyla ilgili bir gerekçe yok fakat insanlarda böyle bir endişe, korku var. bu korkunun olmaması lazımdı ama oldu. Bu korkunun dağılabilmesi için de 31 Mart yerel seçimlerinin ülke menfaatine uygun bir şekilde sonuçlanması lazım. Eğer bu olmaz ise 1 Nisan’da Türkiye’nin kapısının bir kaos ortamı çalabilir. Bu nedenle Türk insanı, Türk seçmeni  her zaman kendisinden beklenen çözüm merkezi olmayı becerecektir. Geçmiş dönemlerde ne kadar sıkıntılı günlerimiz olduysa Türk seçmeni buna çare bulmuştur, buna da çare bulacağını ve 31 Mart gecesi güller açacağını, umutların yeşereceğini ve büyük bir hareketliliğin başlayacağını düşünüyorum. Bunu sadece söz olarak değil, kendi şirketlerimde de hep paylaştığımız şeyler. Hiçbir şekilde umutsuzluğa kapılmayacağız ancak sadece bizim bu düşünceler olmamız yeterli değil mutlak suretle toplumun bütün katmanlarının bu düşünce içinde olması lazım. Bu nedenle inşallah Türk seçmeni bu sıkıntı dediğimiz günleri çözecek, selamete çıkaracak.” Dedi.

“SİYASİ KANAATLERİMİZ NE OLURSA OLSUN TÜRKİYE’NİN BEKASI, GELECEĞİ İÇİN, İNSANLARIN SELAMETİ İÇİN DOĞRU OLANI YAPMAK ZORUNDAYIZ”

31 Mart seçimlerinin sadece şehrimiz için değil ülkenin geneli için de önemli olduğunu vurgulayan  Nafi Güral “Siyasi kanaatlerimiz ne olursa olsun Türkiye’nin bekası, geleceği için, insanların selameti için doğru olanı yapmak zorundayız “dedi

Nafi Güral sözlerinin devamında “Seçimlerin bir başka yönü de Kütahya için bulunduğumuz bölgenin iyi bir sosyal yaşam kalitesine sahip olması, mutlu insanların çoğunlukta olması, ekonomisinin güçlenmesi, Kütahya’yı görme arzularının tavan yapması ve Kütahya’ya gezme anlamında, iş yapma anlamında gelen insanların da yaratacağı bir katma değer olacak. Bu katma değerden hepimiz faydalanacağız.”dedi

Beş erk bir araya geldiğinde o şehrin çözemeyeceği bir problemin olmayacağını ifade eden Nafi Güral:”. Çözemeyeceği problem olmadığı için bütün insanlar mutlu bir ortamda hayatlarını sürdüreceklerdir. Bu nedenle bu seçimlerin sadece şehrimiz için değil ülkenin geneli için de önemli olduğunu bilmeliyiz. Siyasi kanaatlerimiz ne olursa olsun Türkiye’nin bekası, geleceği için, insanların selameti için doğru olanı yapmak zorundayız. Tabi ki Kütahya’da bundan nasibini almalı. Eğer Kütahya bundan nasibini alamazsa biz sıkıntılar içerisinde mücadele etmeye mahkum oluruz. İnşallah 31 Mart akşamı umutların yeşerdiği ve sosyal camianın hareketlendiği bir gün olur. Belediye başkan adayımıza başarılar diliyorum. AK Parti İl teşkilatına da teşekkür ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun, her şey sizlerin selameti, sizlerin refahı ve sizlerin rahat bir ortamda yaşama sevinci olsun.” Dedi.

AHMET SAMİ KUTLU: “GÖNÜLDEN GÖNÜLE KÖPRÜLER KURACAĞIZ”

AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutu, AK Parti olarak şehirlere ve onlara hizmet için kurulmuş belediyelere çok önem verdiklerini ifade ederek, “Gönülleri yapmak, gönülden gönüle bir bağ kurmak istiyorum. Aslında insan şehri inşa ederken kendini de inşa ediyor. Gönülde ne varsa şehre o yansır. Eğer gönülde taş varsa şehri taş olarak inşa ediyor, gönülde aşk varsa inşa ettiği şehir gülistan oluyor. Bu anlamda inşallah önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde hemşehrilerimizin teveccühü ile Kütahya’nın belediye başkanı seçilirsem, belediyecilik çalışmaları yürütürken bunun içindeki manayı ve ruhu öne çıkaracağız. Gönüller yapacağız, gönülden gönüle köprüler kuracağız.

“HEDEFLERİMİZİ; 6 ERKİN GÜÇLERİNİ BİR ARAYA GETİRMESİYLE ANLAMLANDIRACAĞIZ”

Çalışmalarını beş ana başlık altında toplamayı hedeflediklerini belirten Kutlu, “Şehrin fiziksel kalkınmasını, sosyal kalkınmasını, ekonomik kalkınmasını, siyasi ve demokratik kalkınmasını sağlayacağız. Bunu nasıl yapacağız? KUTSO Meclis Başkanı Nafi Bey’in işaret ettiğini gibi 6 erki bir araya getirerek…  5 ana başlık altında topladığımız hedeflerimizi yerel yönetimlerin, STK’ların, üniversitemizin, halkımızın, siyaset kurumunun ve basının güçlerini, gayretlerini bir araya getirmesiyle anlamlı hale getireceğiz.

“ŞEHRİN RUHUNU ÖNE ÇIKARAN ŞEHİR PLANLAMALARI YAPMALIYIZ”

Şehir planlamalarını tamamlamamız lazım. şehir planlarını, imar planlamalarını yaparken şehrin ruhunu öne çıkaran şehir planlamaları yapmalıyız. dışarıdan bir misafirimiz geldiğinde farklı bir atmosferle karşılaşmalı. Şehir planlamasının sonuçlarını doğru algılayabileceği ve farklı bir iklimle bulutluğunu hissedebilmeli. Alt yapı ile ilgili eksikliklerimizi tamamlamamız lazım. köprüler, kavşaklar, yol güzergahları, arıtma tesislerinin ve şehir trafik akışkanlığının hemşehrilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması, onların rahatının, huzurunun tamamlanması gerekmekte.

“BENZERSİZ ŞEHİRLER İNŞA ETMELİYİZ”

Kentsel dönüşüm ile şehrin fiziki görüşü daha estetik bir hale getirilmeli. Bunu yaparken hem o kentsel dönüşümle hemşehrilerimizin beklentileri karşılanmalı hem de buradaki parsel sahiplerinin beklentileri, ihtiyaçları karşılanmalı. Bunu yaparken benzersiz şehirler inşa etmeliyiz. Bunu yaparken inşa ettiğimiz şehrin tarihi yerlerini, kültürel yerlerini göz önüne alarak bir şeyler tasarlamalıyız. Şehrin ruhunu imar ederken yaptığımız işlere yansıtmalıyız.

“YAŞADIĞIMIZ DÜNYAYI KİRLEMEDEN HAYAT SÜRMENİN BİR YOLUNU ARAMALIYIZ”

Kutlu, Teknolojik gelişmeleri de göz ardı etmemek gerektiğini ifade ederek, “Artık verilerimize akıllı şehirler girdi. Teknolojik gelişmelere başta belediyecilik hizmetleri olmak üzere şehir oluşumları dahil her türlü şehir içerisindeki yapılan çalışmalarda teknolojinin getirdiği  gelişmeler de üst düzeyde dikkate alınarak uygulanmalı ve teknolojinin bizlere hazırladığı konforu hemşehrilerimiz hissetmeli. Doğal olanı tahrip etmeme gibi bir düşüncemiz var. Çevreye saygılı şehirler, çevreye saygılı yönetim anlayışı olarak değerlendiriyoruz. Yaşadığımız şehirde mümkün oldukça doğal güzellikleri tahrip etmeden bir şehir oluşturmalıyız. Emine Erdoğan hanımefendinin siyaseti ile başlayan sıfır atık projesine yerel yönetimler de hayata geçtirmeli ve mümkün oldukça yaşadığımız dünyayı kirlemeden hayat sürmenin bir yolunu aramalıyız.

“YÜKSEK KATLI, DİKEY YAPILAŞMA İLE KOMŞULUK HUKUKUNDAN BAHSETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Sosyal belediyeciliğin; AK Parti belediyeciliği ile yerel yönetimlerin gündemine ilişkin bir başlık olduğunu hatırlatan Kutlu “Cumhurbaşkanımızın ısrarla ifade ettiği yatay şehirleşme yaşadığımız şehirdeki sosyal hayatı anlamlandıran bir yaklaşım. Birçok şehirde olduğu gibi artık şehrimizde de yüksek katlı, dikey yapılaşma, site anlayışındaki konutlarda komşuluk hukukundan bahsetmemiz mümkün değil. Birbirimizin neler hissettiği, neler beklediği, hüzünlerinin sevincinin ne olduğunu algılamamız mümkün değil. Böylelikle yata şehirleşme kavramı adı altında çocukluğumuzdaki mahalle tarzı yaşam tarzına, mahalle içerisindeki aile hayatına tekrar dönemiz şehrimizde de bu anlayışta mahalleler, yapılar, konutlar inşa etmenin yollarını aramalıyız.”

“DANIŞMA MECLİSLERİ KURMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

Halkla birlikte yönetime önem vermek gerektiği vurgusu yapan Kutlu, “Yapılacak her türlü çalışmayı, yapılan çalışmayla ilgili paydaş olan her tür grupla, hemşehrilerimizle birlikte değerlendirip, olgunlaştırıp, topladığımız verilerin hedefe giden bir çalışma haline getirildikten sonra hayata geçirilmesi lazım.  aksi halde beklentiler karşılanmamakta. Hemşehilerimizde memnuniyet hissi uyandırmamaktadır. Bu anlamda özellikle önümüzdeki dönemde yönetişim anlayışımızın bir tezahürü olarak bolca danışma meclisleri kurmayı düşünüyoruz. Hemşehrilerimizin tümünün yerel yönetimin işleyiş sürecini tesis etmesini sağlayacak kararların burada alınması gerektiğini düşünüyoruz. Bu danışma meclisimiz hem belediye meclis üyelerinden hem de meslek gruplarından ve sosyal kesitlerden oluşan danışma meclislerimiz, belediye başkan yardımcısı başkanlığında belli aralıklarla toplanarak ilgili olduğu konularda çalışmalar yürütüp, kararlar alıp bunu belediye meclisine tavsiye niteliğinde kararlar alıp meclisin çalışma yönetimi ve karar alma mekanizmasını etkilemesi gerektiğini düşünüyoruz.”

“YATIRIM OFİSİNİN YARARLI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Şehrimizle alakalı olarak önümüzdeki dönem yapacağımız çalışmaların başında belediyemizde bir yatırım ofisi kurulmasının, istihdamın artırılması ve ekonomik kalkınmayı güçlendirmesi anlamında çok yararlı olacağı düşüncesindeyiz. Bu yatırım ofisimizde görev alacak uzman personelin mütemadiyen ülkemizin dört bir tarafından çalışma yürüterek şehrimizde bir fazla istihdam sağlayacak şekilde nasıl temin edebiliriz bunun çalışmasını yapıyoruz.

“YARATICI ŞEHİRLER AĞINA GİRMEMİZİN SONUÇLARINI HİSSEDECEĞİZ”

Kütahya’nın UNESCO Yaratıcı şehirler ağına katıldığını ve bununla ilgili olarak yaratıcı şehirler ağına girmemizin sonuçlarının şehirde hissedilmesi anlamında çalışmalar yürüteceklerini ifade eden Kutlu, “Bu süreçte şehrin turizmini ve estetiğini güzelleştirecek şekilde bu eserlerin sergilenmesini temine edeceğiz. Bu toplantılarda sizlerden gelen düşünceleri, çalışmaları, fikirleri daha çok not edip, biriktirip bunları değerlendirerek, analiz ederek bir proje noktasına getirmeye çalışıyorum.”

OSB GİRİŞLERİNDE TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AZALTMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK”

Yaptığımız çalışmalarda Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayici üyelerimizin ve odamızın üyelerinin beklenti ve birtakım ihtiyaçlarının olduğu noktasında bazı notlarım oldu. Birinci Organize Sanayi Bölgemizin Zafertepe girişinde bir trafik yoğunluğu oluyor. Burada bir alt geçit kavşaklı y da buna benzer çözümle yapacağımız düzenlemenin hem çevre yolu trafiğinin rahatlaması açısından hem de OS’’nin girişinin daha sağlıklı ve güvenli olması açısından olumlu olacağını düşünüyoruz. 2. OSB’nin şehir yolundaki girişinin de kavşak olduğunu değerlendirdiğimizde buradaki trafik yoğunluğunu d azaltma açısından buraya da bir düzenleme yapılmasını hem Eskişehir yolu güzergahının rahatlaması hem de OSB’nin girişinin rahatlaması açısından olumlu ve pozitif bir düşünce olduğu düşüncesindeyim. OSB’ler gerçekten şehrimize çok ciddi destek veriyor. Artık OSB’lerin yönetimlerinde müteşebbislere daha fazla öncelik verilmesi, yatırımların gelişmesi ve daha fazla yatırımcı çekilmesi açısından önemlidir.

“EN GÜZELİNİ YAPACAĞIMIZ KONUSUNDA TEREDDÜDÜMÜZ YOK”

Çalışmalarımız hem şehrimizi ekonomik anlamda kalkındırmak, hem hemşehrilerilerimizin konforunu artırmak, mutlu bir şehirde yaşadığımı hissettirmek anlamında bizleri çalışmaya sevk etmektedir. İnşallah önümüzdeki dönemde aramızdaki diyaloğu kesmeden her aşamada bağlantı içerisinde en güzelini yapacağımız konusunda tereddüdümüz yoktur.”Diyerek sözlerine son verdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

NURİ ÇEVİRGEN: “ENGELSİZ BİR KÜTAHYA İÇİN EL ELE VEREREK BİRLİKTE ÇALIŞALIM”

Kütahya İşitme Kaybı Yaşayanlar Ve İşitme Cihazı Kullananlar Derneği birinci olağan kongresini 18.08.2019 günü Kütahya …