Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / EYÜP KAHVECİ: “BİZ KÜTAHYA’MIZA HİZMET EDECEĞİZ, KÜTAHYA’MIZ KAZANACAK”

EYÜP KAHVECİ: “BİZ KÜTAHYA’MIZA HİZMET EDECEĞİZ, KÜTAHYA’MIZ KAZANACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Belediye Başkan Adayı Eyüp Kahveci, CHP Kütahya İl Başkanı Makbul Sarı, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve teşkilat üyeleri parti binasında basın mensupları ile bir araya geldi.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday gösteriliden Eyüp Kahveci, seçim çalışmaları ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Kahveci’ye başarılar dileyen CHP İl Bakanı Makbul Sarı, “Yerel seçimlerin başta adayımız Sayın Eyüp Kahveci’ye, Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Kütahyalılara, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Diye konuştu.

ALİ FAZIL KASAP: “HEP KÖTÜ ŞEYLERİNİ PAYLAŞIYORUZ AMA KÜTAHYA’ DA İYİ GİDEN HİÇBİR ŞEY YOK”

CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap ise, “Önümüzde çok farklı bir süreç var. Bizim sloganımız ‘Mart’ın sonu bahardır’. Kütahya hep kışı yadı ama inşallah artık Kütahya’ya bahar gelecek. Kütahya uyutuldu. Bir narkoz altındaydı bütün organları alındı, karnı yarıldı içinde hiçbir organ kalmadı. Azot Sanayi’den tutun her şeyiyle beraber… belediyecilik hizmetleri yerin dibinde. En son çalıştay raporlarını kısmen de paylaşmıştım. Maalesef hep kötü şeylerini paylaşıyoruz ama Kütahya’ da iyi giden hiçbir şey yok.

“1 NİSAN ŞAKA DEĞİL GERÇEK OLACAK”

Belediyesi’nin yapmış olduğu 3 dönemdir AK Parti belediyeciliğinin Kütahya’ya kazandırdığı bir şey söyleyebilir misiniz? Yapılan işler hiç doğru değil. Kütahya’da barışı sağlayacağız. Kütahya’da en güzelini sağlayacağız. Tüm halkımızı uyandırmak için gerekeni yapacağız ve Kütahya’yı alacağız. 1Nisan Şaka Değil gerçek olacak.” İfadelerine yer verdi.

EYÜP KAHVECİ: “KÜTAHYA’MI MARKA ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİM”

Daha sonra kürsüye geçerek projelerini ve hedeflerini anlatan Kahveci, “Kütahya Belediye Başkanı seçildiğimde, Sosyo Kültürel, Tarih, Turizm, Spor, Sağlık, Ekonomi, Yatırım Yönetimİ vb. açısından Kütahya’mın önünü açmak ve Kütahya’mı Marka Şehir haline getirmek boynumun borcu olsun. Vizyonu olan insanları harcamayın, harcatmayın. Kazanacaksa Kütahya’m böyle kazanacak… Siyaseti ve siyasi düşünceleri, şehrin geleceğinin üzerinde tutmak, bencilliktir.  Kütahya’nın iyiye, güzele, geleceğe dönüşümünü engellemek menfaat düşkünlüğüdür. Şehre ve hemşehrilerine hakarettir. Artık, adam harcama ve kirli operasyonlar yaratılmamalıdır. Bu düşünceler, Kütahyayı harcatmaktan öteye geçmeyecektir. Siyaset, nitelikli insanların köyüne, mahallesine, ilçesine, iline, ülkesine samimiyetle ve dürüstçe hizmet etmeye çalıştığı bir alan olmalıdır.

“TEMİZ SİYASET İÇİN BANA SAHİP ÇIKIN, ARKAMDA DURUN, YANIMDA OLUN”

Akıl, gönül ve elbirliği ile bu şehri yaşatalım. Kuruluş Ve Kurtuluşun Simgesi Olan Kütahya’m, Türkiye’de Bir İlk Ol Ve “Temiz Eller” Vizyonunu Başlat. 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Belediye Başkanlığı’mda artık halk düşünülecek… Halk Yalnız Değil, Halkın Kimsesi Olacak. Çünkü; Basiretimi kaybetmeyeceğim. Herkese eşit yaklaşım sergileyeceğim (eşit uzaklık ve/veya yakınlık). Makamlar, milletimizin malı olup, milletimize hizmet içindir. Yönetimde adalet ilkesine uyacağım. Haram lokma yemeyeceğim ve yedirmeyeceğim. ihaleler, idari ve teknik şartname kriterlerini karşılayıp, en uygun Fiyat sunan Başvuru Sahibi’nde kalacak. Teknik Şartname de işin uzmanı ekiplerce  hazırlanacak. Bu konuda üniversite, STK, meslek kuruluşları, sertifika sahibi uzman kesimlerden oluşturulmuş bir Teknik Kurul kriterleri belirleyecek. geçici ve kesin kabullerde de bu kurul Teknik Danışmanlık verecek.

“İSRAFI DURDURACAĞIM”

Belediyeyi zarara sokanlar kim olursa olsun, Zararın Tazmini İçin Yargıya Müracaat Ederek Kuruşuna Kadar Geri Alacağım. İsrafı Durduracağım. Ekibimle birlikte bu şehrin vizyonunu değiştireceğim. Kütahya’daki işsizliğin azaltılmasına katkı sunmak, yatırımların önündeki bürokratik engelleri kaldırmak ve ulusal/uluslarası yatırımcıları Kütahya’ya getirmek için Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) yönetiminde müteşebbis heyet üyesi olarak görevimi layıkıyla yerine getireceğim. Kütahya’nın dönüşümü, Türkiye ile dünyaya doğru entegrasyonu için de düşük/orta düşük teknolojik ürünler yerine, orta yüksek ve yüksek tekonolojik ürünleri üretecek yerel/ulusal/uluslararası şirketlere OSB’lerde yer tahsisatı yapılmasına öncelik vereceğim.

 “GELECEK YÜZYILIN KÜTAHYA’SI İÇİN DÖNÜŞÜM YAPACAK LİDERE DESTEK ÇIK”

Yerel/ulusal/uluslararası yatırımcıları da Kütahya’ma kazandırarak, işsizliği azaltacak yeni yatırımların yapılmasına öncülük ederek, beden ve beyin göçünü durdurup, tersine çevrilmesi için Kütahya Belediyesi’nin bütün imkanlarını seferber edeceğim. Kütahya’nın makus talihini yenmek ve üzerindeki ölü toprağını atmak için yerli ve yabancı tüm kurumlarla en iyi işbirliğini yapacağım. Belediyeye memur ve işçi sıfatıyla personel alımında, KPSS sonuçlarına göre geçer puan alan tüm adaylar noter huzurunda çekilecek kurayla işe alınacak ve mülakat sistemini kaldırarak Kütahya’mın tüm gençlerine kucak açacağım. Doğru işi yapacak olmaktan dolayı da kaybedeceğim kim olursa olsun, şimdiden söylüyorum ki yolu açık olsun. Hadi göreyim seni Kütahya’m, Hakkı Hak Edene Ver, Liyakatı Öne Çıkar…Gelecek yüzyılın Kütahya’sı için dönüşüm yapacak lidere destek çık. Yaşamak İçin Bir kent hayal ediyorum, güneşi erken doğan, geç batan, Herkesi kucaklayan, hayaller kurduran Bir kent hayal ediyorum, doğarken şanslı olunan Yaşama sevinciyle yeşeren bir kent.

“BİZ KÜTAHYA’MIZA HİZMET EDECEĞİZ, KÜTAHYA’MIZ KAZANACAK”

Siyasi görüşü de ne olursa olsun, “bana muhalefet edene sevgiden başka verilecek bir şeyim yoktur.  Biz Kütahya’mıza hizmet edeceğiz, Kütahya’mız kazanacak.  Kamuoyu huzurunda, diğer partilerin adaylarını Kütahya’ya dair projelerimizi canlı bir TV programında birlikte tartışmaya davet ediyor,  kendilerine başarılar diliyorum. Halkımızın sağlıklı haber almasını ve aydınlatılmasını sağlayan değerli basın mensubu arkadaşlarımızı göstermiş oldukları yüksek gayret ve özveriden dolayı da kutluyorum. Fikirlerimizin, çabalarımızın ve çalışmalarımızın ülkemize, Kütahya’mıza ve kendimize hayırlar getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.”  Diye konuştu.

EYÜP KAHVECİ İYİ NİYET SÖZLEŞMESİNİ İMZALADI

 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Engelsiz Hayat Topluluğu‘nun başlattığı Engelsiz Kent ve Engelli Dostu Belediye Başkan Adayı kampanyası çerçevesinde CHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Eyüp Kahveci’de ‘iyi Niyet Sözleşmesi’ni imzaladı. Kahveci, Engelsiz Hayat Topluluğu’nu tebrik ederek her zaman destek olacağını dile getirdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

SAĞLIK ÜNİVERSİTESİ ÇOCUKLUKTAN ERİŞKİNLİĞE GEÇİŞ SEMPOZYUMU DÜZENLEDİ

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Kütahya Hilton Garden Inn’de “1.Multipl Skleroz ve Otoimmun Hastalıklarda Çocukluktan Erişkinliğe …