Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / EYÜP KAHVECİ: “SANDIKTA SİLLE ATMA”NIN YERİ VE ZAMANI GELMİŞTİR”

EYÜP KAHVECİ: “SANDIKTA SİLLE ATMA”NIN YERİ VE ZAMANI GELMİŞTİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Eyüp Kahveci, parti binasında CHP İl Başkanı Makbul Sarı, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, parti üyeleri ve basın mensupları ile bir araya gelerek 31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili açıklamada bulundu.

“KÜTAHYA’MIN KÜLTÜRÜYLE YOĞRULDUM”

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Eyüp Kahveci yaptığı açıklamada, “Sözlerime, beni en iyi şekilde benden tanıyabileceğinizi düşünerek, sizlere Eyüp Kahveci’yi tanıtmakla başlamak istiyorum. Aday adaylığımı duyurduğum basın açıklamamdan da bildiğiniz üzere, tekrar söylemek istiyorum; Kütahya Çinisi Kadar Kütahyalıyım, Bir Kütahyalı kadar Kütahyalıyım. “Kütahya Sevdalısı”yım diyenler kadar, sevdalısıyım Kütahya’mın.

“BENİM İÇİN BİR YAKIŞTIRMA YAPACAKSANIZ, MİLLETİN ADAMIDIR DİYE YAZIN VE SÖYLEYİN

Kütahya’lı olmak ne demek? Bence Kütahya’lı demek, Kütahya’nın derdiyle dertlenerek, ortaya bir çalışma ya da eser koymuş olmak demektir. Peki, Kütahya’lı olmayı hak etmiş miyim, etmemiş miyim? Ha birde, benim için Nafi Güral’ın Adamı, Güralların Adamı, onun adamı, bunun adamı, şunun adamı gibi kasıtlı laflar üretiliyor…  Hayat boyu kimsenin adamı olmadım ve kimsenin de adamı olmayacağım. Onurlu duruşumu bozmadım, beni bilen iyi bilir. Alllah, Kuran, Muhammed aşkına beni tanıyan güzel insanlar, bu tür çirkin iftiralara bundan böyle siz cevap verin, ben susacağım. Ancak, İlla Benim İçin Bir Yakıştırma Yapacaksanız, Milletin Adamıdır Diye Yazın Ve Söyleyin… Değerli arkadaşlar, dünya üzerindeki politik, ekonomik, sosyo-kültürel ve teknolojik değişimleri kapsamlı olarak analiz ettiğimizde yeni bir dünya düzeninin oluşmakta olduğunu gözlemliyoruz ve Kütahya’mız ile Türkiye’mizin bu değişimi etkin yönetmesi lazım. Artık “Sanayi Toplumu” aşamasının bittiği ve “Bilgi Toplumu” aşamasına geçildiği noktadayız. Bu yeni dünya düzeninde herkesin konumlanmasını doğru yapması, yerini alması ve eğilimleri iyi takip etmesi gerekmektedir. Çünkü; Ekonomik refah arayan insanlar kentlere göç ediyor; bazı kentlerin nüfusu azalıyor, bazı kentlerin nüfusu artıyor. Ataerkil aile yerini çekirdek aileye bırakıyor. Kadınlar iş hayatına hızlı bir şekilde giriyor. Orta sınıf önemli bir şekilde yükselişe geçiyor. Sosyo-ekonomik ve kültürel yaşam, “sınırlı şeffaflıktan sınırsız şeffaflığa” ilerliyor. Ekonomik güç merkezi Batı’dan doğuya kayıyor. Bütün bu oluşumları ve koşullarını bilmeden, kavramadan, etkilerini hesaplamadan işlerimizi yönetemeyiz; geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa edemeyiz.

“KÜTAHYA’NIN MARKA YÖNETİMİNDEKİ EKSİKLİĞİ ORTADADIR”

Şehirlerin yönetim sistem kapasitesini oluşturma ve geliştirmede; Siyasi irade, iş dünyası, meslek kuruluşları, kamu kurumları, Sivil Toplum Kuruluşları (STK)  Üniversiteler ve Basınla etkili işbirliği gerekir. Şehir yönetimi, SON 20 YIL öncesine kadar, mekan, ulaşım, güvenlik, altyapı ve benzeri hizmetlere odaklanan bir yönetim olarak görülmekteyken; özellikle SON 10 YIL içerisinde kent cazibesini ve uluslararası bilinirliğini artırmayı sağlayacak, ekonomik boyutu da kapsayan faaliyetlerin yerine getirilmesi olarak genişlemiştir. Yetenekleri, girişimcileri, yatırımcıları, sanayicileri, etkinlikler ile yerli ve yabancı turistleri şehrimize çekebilmek için önemli bir rekabete gireceğimizi bilmemiz gerekir. Başarı, ancak marka çalışmalarını etkin yöneterek, ulusal ve uluslararası arenada konumlanarak gerçekleşebilecektir. Bu durum, özetle, şehrin pazarlama ve marka yönetimi sürecine dahil olması ve bunu yetkin kişilerce yönetmeyi başarması anlamına gelmektedir. Ulusal ve uluslararası rekabet ortamında Kütahya’nın kendisini diğer şehirlerden ayırt etme noktasında MARKA YÖNETİMİ’ndeki eksikliği ortadadır. 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan MAHALLİ SEÇİM, partilerin ya da adayların yarıştığı bir seçim olmayacak. Bu seçime, dönüşmek, kabuğunu kırmak ve gelişmek isteyip; iyi günler ve sağlıklı yarınlar görmek isteyen Kütahya seçmeni damgasını vuracaktır. Futbol takımı tutar gibi parti destekleme dönemi bitmelidir. Kütahya bugüne kadar bu yüzden kaybetmiştir. Diğer partilerin adayları da kaliteli ve alanlarında donanımlı kişilerdir. Ancak, amaç sadece kişiliklerimizin iyi olması değil, Kütahya için yapacaklarımızın da ortaya konması ve halkımız tarafından kabul görmesidir.

“SANDIKTA SİLLE ATMA”NIN YERİ VE ZAMANI GELMİŞTİR”

Hangi partiden ve hangi görüşten olursa olsun, bu seçimin yerel mahalli seçim olduğunun bilincinde olup, Kütahyanın gelişmesinde ve dönüşmesinde bize inanmış, gönül vermiş ve sevgisine nail olma şerefi vermiş seçmenlerimizin destekleri, halkımın teveccühü ile bu yerel seçimlerde bir tarih yazılacak ve dönüşüm başlatılacaktır. “Ayağa kalkacaksan halk için kalk” düsturu ile Hak adına adaleti, barışı, ekonomik refahı ve kentin dönüşümünü tesis etmek için yola çıktım ve Kütahya halkının aradığı adayın ben olduğumu iddia ediyorum. Kütahya’mızı tarihsel süreçte sosyolojik yönden incelediğimiz zaman şu sonuca ulaşırız:  “Değer verdiğini bağrına basan ve sahiplenen, Canına tak ettirene de zamanı ve yeri geldiğinde haddini bildiren” bir yapısı ve duruşu vardır.  Daha Türkçesi, Kütahya’mın iki güzel hasleti vardır: Sinesi, Sillesi. Birincisine sığınacaksın, ikincisinden kaçacaksın. Kütahya halkımıza inancım tamdır.  “Sandıkta sille atma”nın yeri ve zamanı gelmiştir arkadaşlar… Kütahya hem öksüz, hem yetim bırakılmış, tarihine değil, kaderine terk edilmiştir. Şehrimizin vaziyeti ortadadır.” İfadelerine yer verdi.

“UŞAK, AFYON, ESKİŞEHİR’E DÖNÜN BİR BAKIN”

Birde değerleri, tarihi, insanı kıymetsizleştirilen Kütahyama bakın… Ne görüyorsunuz? KÜTAHYA’mın bir tabiri vardır: “Sen, ben, bizim oğlan” diye.  TÜİK raporuna göre Kütahya Ege Bölgesinde En Yaşlı İl Ünvanını Aldı.  Arkadaşlar, Bizim oğlan evden göçtü, gitti. Sen, ben kaldık sadece. KÜTAHYA’mızda son 3 ayda 2000’e yakın çalışan işinden oldu. Önümüzdeki dönemde daha işinden, yurdundan olacaklar var. Türkiye ve Kütahya bir türbülanstan geçiyor. Bu süreci hangi etkili ve yetkili kişi(ler), nasıl yönetmeyi düşünüyor? Bu gençler ne olacak?

“KÜTAHYA BUGÜNE DEĞİN HEP VERİP KAYBEDEN TARAF OLDU”

 Kütahya Bugüne Değin Hep Verip Kaybeden Taraf Oldu. Bundan böyle katma değer oluşturup, kazanan taraf olacaktır.  Andım var, bunu tüm kurumlarla koordinasyon içinde çalışarak başaracağım Allah’ımın izniyle.  Milletvekilleriyle, Valisiyle, Ticaret ve Sanayi Odasıyla, Esnaf Odasıyla, İl Özel İdaresiyle, OSB (Organize Sanayi Bölgesi)’yle, esnafıyla, iş adamıyla, sanayicisiyle, Üniversitesiyle, STK’sıyla, Meslek Kuruluşlarıyla, Kamu Kurumlarıyla ve Basınıyla etkin işbirliğiyle KÜTAHYA’mın GELİŞİM YOL HARİTASI’nı çıkararak önünü açmak için KÜTAHYA BELEDİYESİ’ni topyekün çalışma seferberliğine sokacağım.

Bu habere de bakabilirsiniz

SAĞLIK ÜNİVERSİTESİ ÇOCUKLUKTAN ERİŞKİNLİĞE GEÇİŞ SEMPOZYUMU DÜZENLEDİ

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Kütahya Hilton Garden Inn’de “1.Multipl Skleroz ve Otoimmun Hastalıklarda Çocukluktan Erişkinliğe …