Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ALİM IŞIK: “KÜTAHYA’NIN EN BÜYÜK SORUNU; VATANDAŞLARIMIZIN İKİYE AYRILMIŞ OLMALARI”

ALİM IŞIK: “KÜTAHYA’NIN EN BÜYÜK SORUNU; VATANDAŞLARIMIZIN İKİYE AYRILMIŞ OLMALARI”

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Alim Işık 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle  Kütahya’nın basın mensupları ile bir araya gelerek gazetecilerin sorularını cevapladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı İsmail Küçük, Kadın Kolları Başkanı Hülya Öztürk ve Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Alim Işık gazetecilerle buluştu. Burada bir konuşma yapan Işık, “Gazetecilerin çok değerli hizmetler yaptığını biliyoruz. Gazetecilerin yılın her gününü bayram havasında geçirmelerini, memleketimizi, Allah’ın desteğiyle her gün güzel haberlerle bilgilendirmelerini diliyorum. Bizim bu davetimize icabet ederek bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Seçim çalışmalarını değerlendiren Işık, şöyle konuştu: “Her şeyden önce temennimiz hiç kimsenin burnu dahi kanamadan seçimleri geçirmek. Bizler de bu kapsamda kimseyle didişmeden, tartışmadan, gelecekte hayalimiz, sevdamız olan Kütahya’yı nasıl inşa edebilirizin arayışı içerisindeyiz. Bu seçimin diğer seçimlerden bir farkı olduğunu görüyorum. Vatandaşımız bu kez herhangi bir baskı ve korku içerisinde olmaksızın fikrini açıkça beyan edebiliyor. Kütahya’mızın bu ortama kavuşmuş olmasından dolayı memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Özlediğimiz Kütahya buydu. Gittiğimiz yerlerde, hoşumuza gitsin veya gitmesin vatandaşımız fikirlerini açık açık beyan edebiliyorlar. İnsanlarımız daha ölçülü ve kafalarındaki soruların yanıtlandığı bir seçim atmosferini bize yaşatıyorlar. Bu anlamda da bütün hemşerilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

“HERKESİ KÜTAHYA’NIN ORTAK MENFAATLERİ ETRAFINDA TOPLAMAMIZ GEREKİYOR”

Göreve gelmesi halinde Kütahya için birçok hayalinin olduğunu, ancak öncelikli olarak yapılması gerekenin insanların arasındaki birlikteliği sağlamak adına çalışma yapacaklarını da ifade eden Işık, “Bir ayı geçkin bir zamandır vatandaşlarımızla bir aradayız. Şu anda Kütahya’nın bana göre en büyük sorunu maalesef vatandaşlarımızın ikiye ayrılmış olmaları, mevcut bugüne kadar ki, yönetimlerden memnun olan bir grup var. Bunlar için Kütahya sorunu olmayan bir il gibi görünebilir. Ama kahir ekseriyet dediğimiz Kütahya’da yaşayan çoğunluğun bir şekilde kendilerinin değişik mevkilerde ikinci sınıf vatandaş sınıfında değerlendirildiği belki bilerek işlerinin geciktirildiği veya yardımcı olunmadığı düşüncesinde olan bir memnun olmayan kesim var. Bu nedenle bu memnun olanda memnun olmayan kesimi Kütahya’nın ortak menfaatleri etrafında toplamamız gerektiğini düşünüyorum. Bunu da inşallah rabbim nasip eder emaneti devralırsak önce belediyemizdeki icraatlarımızdan başlayacağız.

“KÜTAHYA’DA YAŞAYAN HİÇBİR VATANDAŞIMIZ KORKMAYACAK VE KORKUTULMAYACAK”

Birinci sorunun bu olduğunu düşünüyorum. Yani önce vatandaşımızı barıştırıp hepsinin katkısını alacak ortak akılda birleştirecek herhangi bir konu gündeme geldiğinde herkesin fikrini açık yüreklilikle söyleyebileceği bir çalışma ortamı sağlamayı planlıyoruz. Özetle şunu söyleyebilirim. Nasip olursa 1 Nisan’dan sonra Kütahya’da yaşayan hiçbir vatandaşımız korkmayacak ve korkutulmayacaktır. Bizim dönemimizin en önemli farkı bu olacaktır. Ulaşım, altyapı, göç, yaşlı nüfus gibi sorunlarda var ama öncelikle birleştirici ve Kütahya’nın menfaatleri adına herkesin katkısını sağlayacağı bir ortamı ve yönetim anlayışını sağlamak diye düşünüyorum.

“KÜTAHYASPOR İÇİN İMKANLARI SEFERBER EDECEĞİZ”

Kütahyaspor için yapacakları bazı çalışmalardan da söz eden Işık, Kütahyaspor için belediyenin imkanlarını seferber edeceklerini, Kütahyaspor’u üst liglere çıkması konusunda destekleyeceklerini de ifade etti.

FERHAN YILDIRIM: “YEREL BASINIMIZA DESTEK OLMAK ÖNCELİKLİ OLARAK HEPİMİZİN SORUMLULUĞU VE GÖREVİ”

Bütün gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladığını dile getiren İl Başkanı Ferhan Yıldırım ise, şunları kaydetti:  “Gazetecilerimize eşit şartlarda daha rahat çalışabilecekleri bir ortam da nice bayram dolu günler diliyorum. Tabi ki basınımızın içinde bulunduğu zorluklar ortada özellikle yerel basınımız çok ciddi zorluklar çekmekte. Ekonomik krizlerle birlikte bir mücadele içerisinde. Tatbiki yerel basınımıza destek olmak öncelikli olarak hepimizin sorumluluğu ve görevi. Çünkü basınımızın buradaki sorumluluğunun ne kadar önemli olduğunu o karanlık günde 15 Temmuz gecesinde hep birlikte şahit olduk. Basın ortak bir ses, ortak bir güç, ortak bir okul, bir yol gösterici diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk dolayısıyla hepinizin gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bu habere de bakabilirsiniz

SAĞLIK ÜNİVERSİTESİ ÇOCUKLUKTAN ERİŞKİNLİĞE GEÇİŞ SEMPOZYUMU DÜZENLEDİ

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Kütahya Hilton Garden Inn’de “1.Multipl Skleroz ve Otoimmun Hastalıklarda Çocukluktan Erişkinliğe …