Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ÜNİVERSİTENİN VEFASI DEVAM EDİYOR

ÜNİVERSİTENİN VEFASI DEVAM EDİYOR

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kütahya’nın değerlerine olan vefasını sürdürüyor. Üniversite, düzenlediği Vefa Geceleri adlı etkinliklerle  Kütahya’nın her alanında hizmetleri, eserleri, emekleri olan, şehir ve halkın  ruhuna dokunan, derin izler bırakan  şahsiyetleri yad ediyor. Vefa Gecesi 2 Etkinliği 17 Ocak’ta Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

İlki 12 Ekim 2018 tarihinde yapılan gecede  kültür ve sanat alanlarında Kütahya’ya büyük katkıları bulunan ve ebedi hayata göçmüş  19 şahsiyetin yakınları ile Kütahya futbol kulübü Kütahyaspor’un kuruluş ve en başarılı dönemi olan 66-70 jenerasyonu  takım oyuncularına “Vefa Ödülleri” verilmişti. Takdir toplayan bu etkinliğin ikincisinde  ise Kütahya’nın manevi ikliminde katkıları olan şahsiyetler yad edilecek. 17 Ocak 2019 tarihinde Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek bu anlamlı etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof.Dr. Remzi Gören; “Vefa Geceleri tarihe miras olarak kaydedilecek. Bu tür gecelerde anacağımız Kütahya aşığı bu kişilerin sahip olduğu vatan, millet ve manevi hasletleri önünde saygıyla eğiliyor, minnet ve şükranla yad ediyoruz. Vefanın en güzel yanı hiç tanımadığımız ecdat ile  hiç tanışmayacağımız yeni nesil arasında köprü olmak değil midir” ifadelerini kullandı.

Bu habere de bakabilirsiniz

SAĞLIK ÜNİVERSİTESİ ÇOCUKLUKTAN ERİŞKİNLİĞE GEÇİŞ SEMPOZYUMU DÜZENLEDİ

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Kütahya Hilton Garden Inn’de “1.Multipl Skleroz ve Otoimmun Hastalıklarda Çocukluktan Erişkinliğe …