Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / “BİR ÇOCUK BİR DİLEK” PROJESİ İLE HAYALLER GERÇEKLEŞTİ

“BİR ÇOCUK BİR DİLEK” PROJESİ İLE HAYALLER GERÇEKLEŞTİ

KÜGİAD Dünya Engelliler Gününde Çini Kent Özel İlköğretim Okulu öğrencilerinin dilek ağacına astığı dileklerini ve hayal ettikleri isteklerini yerine getirdi.

Çini kent özel ilköğretim okulu Müdürü Mustafa Çolak ve öğretmenleri 3 Aralık Dünya engelliler günü münasebetiyle “Bir dilek Bir çocuk” projesiyle çocukların dilek ağacına isteklerini yazmalarını isteyen bir projeyi hayata geçirdi. Okul içerisine konulan dilek ağacına özel çocuklar hayallerini ve isteklerini o dilek ağacına yazarak astılar. Bu dileklerine kayıtsız kalmayan Kütahya Genç İşadamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı Zafer Bintepe ve Yönetim Kurulu üyeleri çocukların dilek ağacına astığı dileklerine sosyal sorumluluk çerçevesinde Çini kent özel ilköğretim okulu öğrencilerinden oluşan 80 öğrenciye Bisiklet, tablet ve çocukların istekleri doğrultusunda sponsor olarak “Bir dilek Bir çocuk” projesine destek verdiler.

“BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZE BİR DİLEK TUTMALARINI İSTEDİK”

Çini Kent Özel İlköğretim Okul Müdürü Mustafa Çolak “Çini Kent Özel İlköğretim Okulu olarak 80 tane öğrenciye hizmet veriyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle “ Bir Dilek Bir Çocuk” projesini devreye soktuk. Bu projemize destekleyici olarak Kütahya Genç İşadamları Derneği sahip çıktılar. Kügiad başkanı Zafer Bintepe ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. “Bir Dilek Bir Çocuk” projesinde bütün öğrencilerimize bir dilek tutmalarını istedik. Bununla ilgili dilek ağacı oluşturduk. İsteklerini ve dileklerini oluşturduğumuz bu dilek ağacına astılar. Ve hediyelerini beklediler. Bu şekilde hediyelerini beklerlerken Genç İşadamları Derneği ile de irtibatımız devam etti. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz ki, çocuklarımızın bu dileklerini gerçekleştirdiler. Şimdi de bunun hediye törenindeyiz. Çocuklarımızı bu şekilde sevindirmeleri bizleri de memnun etti. Amacımız tüm engelli bireylerimizin normalde topluma kazandırılarak huzurlu bir şekilde yaşamalarını sağlamak” dedi.

HASAN BAŞYİĞİT: “KÜGİAD DESTEKLEYİCİ OLDU”

Kütahya Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit “Bugün çok anlamlı bir etkinlikte birlikteyiz. Çini Kent Özel İlkokulu ve Ortaokulumuzun öğrencileri hayaller kurdular. Bu hayalleri gerçekleştirmek için okul müdürlüğümüz bir çalışma yaptı. Bu çalışma neticesinde öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmek için Kütahya Genç İşadamları Derneğimiz destekleyici oldu. Bize destek verdi. Bu desteklerinden dolayı ben Kütahya Genç İşadamları Derneğine teşekkürü bir borç biliyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerin özel öğrencilerimize has etkinliklerin Kütahya’mızda artarak devamını toplumumuzun değişik kesimlerinden gelecek katkılara açık olduğumuzu beyan ederek beklentilerimi de dile getirmek istiyorum” dedi.

ZAFER BİNTEPE: “KATKILARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Kütahya Genç İşadamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı Zafer Bintepe “ KÜGİAD için sponsorluk olarak biz bu etkinliği görmek yerine derneğimizin sosyal sorumluluk projesi olarak görmek istiyoruz. KUGİAD olarak böyle sosyal sorumluluk projelerine katkılarımız artarak devam edeceğini söylemek istiyorum. Üyemiz Alper bey’in eşi bu okulda öğretmen olarak görev yapıyor. Bizlere bu yönde bir teklifle geldiler. Tabi ki geri çeviremezdik. Şuanda burada gerçekten duygu yüklü anlar yaşadık. Oldukça duygulandık. Bu 80 tane çocuğumuzun dilek ağacına astıkları isteklerini biz yerine getirdik. Bu mutluluğu yaşıyoruz. Ayrıca inşallah bu çocuklarımızın aldığı eğitimde edinecekleri başarılarla inşallah daha sık bir araya geleceğiz. Ayrıca bu okul derneğimizin kardeş okulu oldu.”

Bu habere de bakabilirsiniz

NURİ ÇEVİRGEN: “ENGELSİZ BİR KÜTAHYA İÇİN EL ELE VEREREK BİRLİKTE ÇALIŞALIM”

Kütahya İşitme Kaybı Yaşayanlar Ve İşitme Cihazı Kullananlar Derneği birinci olağan kongresini 18.08.2019 günü Kütahya …