Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / AK PARTİ’NİN ADAYI AHMET SAMİ KUTLU

AK PARTİ’NİN ADAYI AHMET SAMİ KUTLU

AK Parti’nin Kütahya Belediye Başkan Adayının Ahmet Sami Kutlu olduğu bildirildi. Kutlu’nun adaylığı yarın resmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Kutlu, yaptığı ilk açıklamada, “Bu büyük bir görev ve büyük bir sorumluluk. Halkımızın ve dava arkadaşlarımızın destekleriyle bu zorlu görevden başarıyla çıkacağımıza inanıyorum. Hayırlı olsun.” Dedi.

AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu, ” AK Parti’nin bir neferiyiz. Cumhurbaşkanımız tensipleriyle 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Kütahya belediye başkan adayı gösterilmesi kararı verilmiştir. Bütün hemşehrilerimin destek ve dualarını bekliyorum. Bu büyük bir görev ve büyük bir sorumluluk. Bu sorumluluk dizlerimizin bağını titretmektedir ama Halkımızın ve dava arkadaşlarımızın destekleriyle bu zorlu görevden başarıyla çıkacağımıza inanıyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.

ALİ ÇETİNBAŞ: “ADAYIMIZ GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAK”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ise yaptığı değerlendirmede, “Tevazu, samimiyet ve gayret ile önce millet, önce memleket diyerek çıktığımız bu yolda 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde İl Başkan Yardımcılığımı yürütmekte olan kadim dostum Avukat Sami Kutlu Bey adayımız olmuştur. Kütahya’mıza, partimize hayırlı uğurlu olsun. Çok güçlü bir şekilde adayımızın arkasındayız. Kadrolarımızı oluşturup Belediye’yi alırız. Efendiliği ile, davaya olan bağlılığı ile, Kütahya Belediye Başkan adayımız gücümüze güç katacak. Hayırlı olsun. Elhamdülillah biz bu seçimi alırız. İl Başkanı olarak çok mutluyum. İl Başkanlığı dönemimde beraber çalıştığım Kadın Kolları Başkanımız Ceyda Çetin Erenler Milletvekili oldu, İl Başkan Yardımcılığımı yürütmekte olan Ahmet Sami Kutlu ise Başkan adayı oldu.” Diye konuştu.
AHMET SAMİ KUTLU KİMDİR?

Avukat Ahmet Sami Kutlu, 1970 Kütahya doğumludur. 1987 yılında Kütahya İmam Hatip Lisesinden 1991 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yedek subay olarak vatani görevini tamamlamadıktan sonra 1994 yılından beri Kütahya’da serbest avukatlık yapmaktadır. Kütahya İmam Hatip Lisesi Koruma Derneğinde iki dönem başkanlık, Kütahya Barosunda saymanlık ve başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. Kütahya İlme ve Hayra Hizmet Vakfı Mütevelli Heyetinde olup, halen başkan vekilliği görevine devam etmektedir. Kütahya Yardımeli Derneği kurucu üyesi, AK Parti’den Belediye Meclis üyeliği yaptı. Birlik Vakfı’nın, Kütahya Kurucu İl Başkanlığını yapan Kutlu, son olarak AK parti Kütahya İl Teşkilatı Yönetimindeki görevini sürdürmektedir. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …