Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ÖMER HAKAN KÖK: “NÖBETTEYİM KÜTAHYA”

ÖMER HAKAN KÖK: “NÖBETTEYİM KÜTAHYA”

AK Parti Kütahya Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Hakan Kök parti binasında basın açıklamasında bulunarak, “Kütahya’mızın nüfus kaybına uğrayan değil, tam tersine gelişen ve her yıl nüfusunu arttıran bir şehir haline getirerek Büyükşehir statüsüne kavuşmak için elimden gelen her türlü gayreti göstereceğim.” Diye konuştu.

Bugün burada, temelinde hak, adalet, inanç, yenilik ve daha da önemlisi samimiyet olan yeniden Dirilişin ve Yeni Türkiye’nin sembolü AK Partimizden Kütahya Belediye Başkanlığına aday adaylığımı açıklamaktan büyük gurur duyuyorum. Adım Ömer Hakan KÖK. Enerji Mühendisiyim. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetiminde yüksek lisans ve doktora eğitimi aldım. Türkiye’de ve yurt dışında üst düzey yöneticilik yaptım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ” PROJESİNİ UYGULAMAYA KARARLIYIM”

Sevgili Kütahyalılar, hepimizin bildiği gibi AK Partimiz bir dava partisidir, bir sistem partisidir, değerler ve ilkeler partisidir. Daha da önemlisi şahıslara bağlı olmadan aynı inanç ve samimiyet duygusu etrafında toplanmış kalpleri tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkesi ile ümmet yolunda yürüyen AK yürekli insanların partisidir.

Allah nasip eder, Kütahya’mıza Belediye Başkanı olursam her şeyden önce Sayın Cumhurbaşkanımızın ilke ve prensipleri doğrultusunda “Gönül Belediyeciliği” projesini uygulamaya kararlıyım. Haftanın belirli bir gününü halk günü yapacağız. Vatandaşlarımız randevusuz olarak gelip taleplerini duyurabilecektir. Yardıma ihtiyacı olan yoksul vatandaşlarımız için özel bir birim kurarak bütçemizin belirli bir kısmını bu konuyla ilgili yeni projelere ayıracağız.

“MODERN ŞEHİRCİLİK ANLAYIŞI İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ”

Sabah namazımızı müteakip günümüzün büyük bir bölümünü esnafımız ve halkımızla değerlendirerek vatandaşı ile bütünleşmiş bir belediyecilik ruhu ile halkımıza hizmet edeceğimin sözünü veriyorum. Kütahya’mızı özellikle turizmin, tarihin ve kültürün başkenti yapacağım. Modern şehircilik anlayışı ile şehrin kültürel dokusunu bir arada tutarak yurt dışından bulacağım kaynaklarla halkın refah düzeyini arttıracağız.

NÜFUS KAYBINA UĞRAYAN DEĞİL NÜFUSUNU ARTTIRAN BİR ŞEHİR HALİNE GETİRMEK İÇİN GAYRET EDECEĞİZ

Kütahya’mızın nüfus kaybına uğrayan değil, tam tersine gelişen ve her yıl nüfusunu arttıran bir şehir haline getirerek Büyükşehir statüsüne kavuşmak için elimden gelen her türlü gayreti göstereceğim. Şehrimizin ihtiyaç duyduğu sanatsal ve kültürel faaliyetlerini yerel yeteneklerimizle gün yüzüne çıkaracağız.Rabbim nasip eder, büyüklerimiz adaylık görevini tevdi eder de halkımız beni bu göreve layık görürse projelerimizi daha detaylı olarak sizlerle ve tüm halkımızla paylaşacağım.

“NÖBETTEYİM KÜTAHYA”

Bugün burada bu ulvi duygularla Kütahya Belediye Başkanlığına aday adaylığımı ilan ederken Yüce Allah’tan her zaman olduğu gibi hayırlısını niyaz ediyor, sözlerimi değerli şairimiz Ali İhsan Karataş’ın “Nöbetteyim Kütahya” adlı şiirinden bir bölüm sunarak bitirmek istiyorum: Ali İhsan Karataş diyor ki; Bayrağımı göklerde yaşatmaktır emelim, Düşmanlara uzanır havadaki tunç elim, Terk edemem kaçmak ne namusumdur siperim!  Adım, muhafız benim nöbetteyim Kütahya. Hür yaşadım yıllarca, bağlasan da duramam! Düşmana boyun eğip, kardeşime vuramam! Türk bayrağı altında enginlere sığamam! Adım, muhafız benim nöbetteyim Kütahya.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …