Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / BELEDİYE YENİ HİZMET BİNASI MODERN VE TARİHİ İZLER TAŞIYACAK

BELEDİYE YENİ HİZMET BİNASI MODERN VE TARİHİ İZLER TAŞIYACAK

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, yapımı devam eden yeni Belediye Hizmet Binasını yerinde inceleyerek yetkililerden çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı.

Gaybiefendi Mahallesi Atatürk Bulvarı eski Otogar mevkiinde bulunan yeni Belediye Hizmet Binasında çalışmalar sürüyor. Modern ve tarihi izler taşıyacak olan Belediye Hizmet Binasının şehrimizdeki kamu binası anlayışını değiştirecek biçimde yapılması planlanmakta. Yaklaşık 8.000 m2lik 220 araç kapasiteli otoparkı bulunacak olan ve yaklaşık 13.500 m2lik oturum alanına sahip olan yeni Hizmet Binası içerisinde sonradan kullanılması planlanan rezerv alanları ve dış mekanında özel çim alanları, gezinti yolları, özel çevre ve bina aydınlatmaları, bina girişinde süs havuzları ve saçakları, özel cephe kaplamaları ile mimari açıdan da estetiğe önem verilen binanın yapım işinin tamamlanmasından sonra idari, ticari, Sosyo-Kültürel gibi birimlerin tek çatı altında toplanması hedefleniyor. İncelemeler esnasında Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Arık ve birim müdürleri eşlik etti.

 

Bu habere de bakabilirsiniz

“KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı …