Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / GEDİZ’DE BELEDİYE HİZMETLERİ YÜZDE 10 İNDİRİMLİ

GEDİZ’DE BELEDİYE HİZMETLERİ YÜZDE 10 İNDİRİMLİ

Gediz Belediye Meclisi tarafından, hükümetin enflasyonla mücadele programına destek olmak amacıyla Su, Muratdağı Kaplıcası, Evlenme, Kültür Salonu ücreti, Otopark Aboneliklerinden enflasyonla mücadele kapsamında %10’luk indirim kararı alındı.

Belediye Meclisi, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak’ın “enflasyonla mücadeleye tam destek” önerisi ile Kasım ayı 1.oturumunda indirim kararını görüşmek üzere toplandı. Meclis toplantısında, Su, Muratdağı Kaplıcası, Ilıca Kaplıcası, Evlenme, Kültür Salonu ücreti ve Otopark Abonelikleri ücretlerinden enflasyonla mücadele kapsamında %10 indirim yapılması konusu görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı.

Gediz Belediyesi olarak da bu mücadeleye tam destek vermek istediklerini vurgulayan Başkan Akçadurak; “Gerçekten ülke olarak bu konuda topyekün bir mücadelenin içerisindeyiz. Bu mücadeleden birlikte çıkabilmek için bu konuda hepimizin, siz değerli meclis üyelerimizin de desteği gerekiyor. Desteklerinizden dolayı Gediz Halkı adına sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Meclisinin 2018 yılı için belirlemiş olduğu fiyat tarifeleri 06 Kasım 2018 tarihinden geçerli olmak üzere Meclisin gündemine gelen Su, Muratdağı Kaplıcası, Ilıca Kaplıcası, Evlenme, Kültür Salonu ücreti ve Otopark Abonelikleri ücretlerinden enflasyonla mücadele kapsamında %10 indirim kararı 2018 yılı Kasım, Aralık ve 2019 yılı Ocak, Şubat aylarını kapsamaktadır.

Bu habere de bakabilirsiniz

GÖRME ENGELLİLER BİSİKLETLE ŞEHİR TURU YAPTI

Kütahya’da görme engelli bireyler için ‘Engelsiz Pedallar’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik ile 20’nin üzerinden görme engelli, …