Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / MİLLETVEKİLİ KASAP: “KÜTAHYA ULUSAL BASINDA MAALESEF HEP KÖTÜ HABERLERLE ANILIYOR”

MİLLETVEKİLİ KASAP: “KÜTAHYA ULUSAL BASINDA MAALESEF HEP KÖTÜ HABERLERLE ANILIYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 31 Mart yerel seçimleri öncesi belediye başkan adaylarını belirleme çalışması için Kütahya’ya gelen CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve CHP Kütahya İl Başkanı Makbul Sarı ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantının başında Kütahya Belediyesi Özel Kaleminde işe giren eski bir milletvekilinin kızı Sümeyra Ordu’nun ulusal basına yansıyan haberleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Kasap, “Kütahya ulusal basında maalesef hep kötü haberlerle anılıyor. Bugünde atanamayan bir öğretmen ulusal basında yer almış, canına kıyıyor ve arkası olan işe gitmeden maaş alıyor diye Kütahya ile ilgili bir haber vardı. İstanbul’da bir öğretmenimiz atanamadığı için intihar ediyor ve cebinden 10 TL para çıkıyor. Diğer tarafta ise Kütahya eski milletvekilinin kızı olduğu atfedilen bir bayan ise, 6 aydır Kütahya Belediyesinde Özel Kalem Müdürü olarak çalıştığı ancak Kütahya’da ikamet etmeden belediyeye hiç gelmeden maaş alındığı yönünde iddialar var. Bu konuda Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun açıklamaları var. Sürekli olarak rapor aldığı yönünde. Şehrül Emin olan Belediye Başkanının kendisine yönelik olan bu ithamları gidermesi için o raporları kamuoyuna deklare etmesini istiyoruz. Yoksa bu çok ciddi bir suçtur. Aynı zamanda Kütahya’nın adının karalanmasında ki bu olayda İçişleri Bakanlığı ve Kütahya Valiliğini göreve davet ediyoruz. Gerçekten bu şekilde bir olay var ise adli makamlarında gereken soruşturmayı yapmasına davet ediyorum” dedi. Milletvekilleri Mehmet Göker ve Fikret Şahin ise Kütahya Belediyesinde yaşanan bu olay hakkında milletin parası ile maaş verildiğine dikkat çekerek, “Devlet esasları üzerinde birinci hukuk ikincisi ise liyakat diyoruz. Bu işe ehil olan insanların atanması ve hakkı olan insanların görev yapabilmeleri adına bunu söylüyoruz. Çıkan haberlerden de anlaşıldığı gibi bu kurala uyulmamış. Niye uyulmamış çünkü kul hakkı yenmiş. Belediye başkanı çıkmış rapor aldı demiş. Herkes hasta olabilir, herkes sürekli hastada olabilir. Buna bir şey demiyoruz. Ama hasta olan bir kişide Paris’te gezmez. Hasta ise ya evinde olur ya da hastanede” diyerek tepki gösterdiler. Bölge Koordinatörü milletvekilleri daha sonra CHP Kütahya İl Başkanı Makbul Sarı ve yönetim kurulu ile birlikte aday belirme sürecine ilişkin bir toplantı gerçekleştirdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

Nevruz Ateşi DPÜ’de Yakıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi baharın uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde …