Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ERBAŞ: “VATANDAŞLARIN ÇALACAKLARI İLK KAPI MUHTARLIKLARDIR”

ERBAŞ: “VATANDAŞLARIN ÇALACAKLARI İLK KAPI MUHTARLIKLARDIR”

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Muhtarlar Günü kapsamında kutlama mesajı yayınladı. Erbaş, “Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır.” Dedi.

Muhtarlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Erbaş, “Demokrasi zincirinin ilk halkası ve yerel demokrasinin en eski örneği olan muhtarlarımız bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumları temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlıklar, en ücra yerleşim yerinde bile sevinçte ve hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Devletin vatandaşa dokunan en sıcak eli ve yerel yönetimlerin ilk basamağı olan muhtarlarımız, zor şartlar ve kısıtlı imkânlarla yürüttükleri fedakârca hizmetlerin karşılığında hak ettikleri bedeli alamamaktadırlar. Muhtarlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi, sosyal statülerinin yükseltilmesi gerekmektedir. Bu şekilde muhtarlarımızın vatandaşımıza götüreceği hizmet kalitesi de arttırılmış olacaktır. Unutulmamalıdır ki muhtarlarımız tarihte seçimle yönetime gelen ilk kamu yöneticileri olup birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın vücut bulduğu makamlardır.Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlimizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

Bu habere de bakabilirsiniz

Nevruz Ateşi DPÜ’de Yakıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi baharın uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde …