Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / YERLİ ÜRETİM LOGOSU KULLANIMI

YERLİ ÜRETİM LOGOSU KULLANIMI

18.09.2018 tarihli, 30539 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğde, “Fiyat Etiketi Yönetmeliği’nde” yapılan değişiklikler duyuruldu.

Perakende olarak satışa sunulan mal ve hizmetler hakkında düzenlemeler içeren ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 54. Maddesine dayanılarak uygulanmakta olan “Fiyat Etiketi Yönetmeliği’nde” yapılan değişiklikler duyuruldu.

Bu değişikliklerle birlikte, Fiyat Etiketi Yönetmeliği’nin 5. maddesinin 2. fıkrasına;

d) Malın satış fiyatı ve birim fiyatının uygulanmaya başladığı tarih,

  1. e) Üretim yeri Türkiye olan mallar için, Bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaret” bulundurulması bentleri eklenerek zorunlu hale getirildi.

Resmi gazetede yayımlandıktan 15 (on beş) gün sonra, 03.10.2018 tarihinde, yürürlüğe giren düzenlemede, bahsi geçen ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen “Yerli Üretim” logosunun, Türkiye’de üretilen tüm ürünlerin etiketlerinde, tarife ve fiyat listelerinde rahatlıkla görünebilir ve okunabilir olması zorunlu hale getirildi.

“Yerli Üretim” logosunun, Ticaret Bakanlığı’nın belirttiği renkte ve tüketicilerin kolaylıkla görebileceği şekilde yerleştirilmesi gerekmekte.

Bu habere de bakabilirsiniz

NURİ ÇEVİRGEN: “ENGELSİZ BİR KÜTAHYA İÇİN EL ELE VEREREK BİRLİKTE ÇALIŞALIM”

Kütahya İşitme Kaybı Yaşayanlar Ve İşitme Cihazı Kullananlar Derneği birinci olağan kongresini 18.08.2019 günü Kütahya …