Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / KROS OTOMOTİV’DEN ÇEVRE VE İSG EĞİTİM DESTEĞİ

KROS OTOMOTİV’DEN ÇEVRE VE İSG EĞİTİM DESTEĞİ

Kütahya 1.Organize Sanayi Bölgesinde Faaliyetlerine devam etmekte olan Kros Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş ülke ekonomisine kattığı değerlerin yanı sıra çevre ve insan sağlığına da önem verdiğini yapmış olduğu faaliyetlerle gösteriyor.

2017 yılında Omur İlik Felçlileri yararına Kros Otomotiv Fabrikasında başlatılmış olan plastik mavi kapak toplama kampanyası ile çevredeki boş atık pillerin doğaya zarar vermeden bilinçli olarak toplatılmasına yönelik Atık Pil Toplama  kampanyasına 2018 yılında da  Atatürk İlk Okulu öğrencilerinin katılımı ile devam edilmiş olup okul öğretmenleri ve öğrencilerinin duyarlı katkılarının sonucunda toplanmış olan plastik mavi kapaklar ile atık piller okul yönetiminden teslim alınıp geri dönüşüme kazandırıldı.

2 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilmiş olan faaliyetler sonucunda Kros Otomotiv Çevre Mühendisi Neşe Taştan tarafından öğrencilere toplamış oldukları  plastik mavi kapakların ülke ekonomisine ve geri dönüşüme nasıl katkı sağladığını ve Atık Pillerin doğaya bilinçsizce atıldığında ne gibi zarar vereceğine yönelik eğitim verilmiş olup İSG Uzmanı Halid Taş tarafında da sağlık bir yaşam için okulda ve evde dikkat edilmesi gereken hususlar konusuna değinildi. Kros Otomotiv Yönetimi benzer eğitim faaliyetlerinin ve kampanyalarının önümüzdeki günlerde de okullarda devam edeceğini ve geleceğin teminatı olan öğrencilere atık ürünlerin doğaya nasıl kazandırıldığı bilgilerinin aktarılacağını belirttiler.

Bu habere de bakabilirsiniz

Nevruz Ateşi DPÜ’de Yakıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi baharın uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde …