Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Üniversitenin vefası

Üniversitenin vefası

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kütahya’ya hizmet etmiş büyüklerini anmak için Vefa Geceleri adıyla büyük bir tören düzenliyor.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi düzenleyeceği Vefa Gecelerinin birincisinde Kütahya’ya kültür sanat ve spor alanında katkı sağlayan vefat etmiş Kütahyalıları hayatları hakkında bilgiler vererek anacak.

İlki 12 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek Vefa Geceleri etkinliğine Hezar Dinari Kültür Merkezi ev sahipliği yapacak.  Kütahya’ya kültür, sanat ve spor alanında hizmet etmiş Ahmet Yakupoğlu, Sıtkı Olçar, Oktay Aslanapa, Ahmet Kerkük, Ahmet Uluçay ve Mustafa Asım Alkış’ın da aralarında olduğu 30’a yakın Kütahyalının anılacağı gecede hayatını kaybetmiş bu değerli isimlerin yakınlarına Vefa Ödülü sunulacak.

Vefa Geceleri bu gecede yer verilemeyen ve farklı alanlarda da şehrimize hizmet etmiş büyüklerimizin anılacağı vefa geceleri 2,  Vefa Geceleri 3 gibi organizasyonlarla yapılmaya  devam edecek.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …