Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / TEMA Topluluğu ve Dumlupınar Koleji El Ele

TEMA Topluluğu ve Dumlupınar Koleji El Ele

DPÜ TEMA Topluluğu ve Kütahya Özel Dumlupınar Koleji öğrencileri Evliya Çelebi Yerleşkesinde ki göl kenarında ağaç diktiler ve çevreyi temizlediler.

Dumlupınar Üniversitesi TEMA Topluluğu ve Eğitim Fakültesi öğrencilerileri ile Kütahya Özel Dumlupınar Koleji öğrencileri, üniversitenin gölünün çevresinde temizlik ve ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdiler.

TEMA Topluluğu ve DPÜ Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Sibel Işık Mercan’ın öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, geleceğin öğretmenlerini yetiştiren DPÜ  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ve kampüs içinde eğitim veren Kütahya Özel Dumlupınar Koleji 4-A sınıfı öğrencileri DPÜ yapay gölde bir araya geldiler.

Etkinlik için hazırlanan uyarı afişlerini seçen Dumlupınar Koleji öğrencileri daha sonra bu afişleri herkesin görebileceği yerlere astılar. Dr. Öğr. Üyesi Sibel Işık Mercan’dan ve öğrencilerden de hangi atıkların çöp sayılıp sayılamayacağını öğrenen 4. sınıf öğrencileri keyifli  dakikalar yaşadılar.

Kütahya Özel Dumlupınar Koleji 4-A Sınıf Öğretmeni Sabri Dağhan öğrencilerini yanına toplayarak bir sedir fidanını toprakla buluşturdular. Dağhan öğrencilerine bir ağacın nasıl dikilmesi ve yetiştirilmesi gerektiğini anlatırken öğrencileri onu ilgiyle izlediler. Sedir fidanına hep birlikte can suyu veren Dumlupınar Koleji öğrencileri, ağaçlarına 4-A adını verdiler.

Etkinlik, Dumlupınar Koleji ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin birlikte göl çevresinde çöp toplamasıyla sona erdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

GÖRME ENGELLİLER BİSİKLETLE ŞEHİR TURU YAPTI

Kütahya’da görme engelli bireyler için ‘Engelsiz Pedallar’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik ile 20’nin üzerinden görme engelli, …