Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / MHP KADIN KOLLARINDAN KÜTAHYA SANATÇILAR DERNEĞİNE ZİYARET

MHP KADIN KOLLARINDAN KÜTAHYA SANATÇILAR DERNEĞİNE ZİYARET

Milliyetçi Hareket Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem KIRÇI ve yönetimi, Kütahyalı sanatçılardan oluşan Kütahya sanatçılar derneğini ziyaret etti.

MHP Kadın kollarının ziyaretinden dolayı memnuniyetini belirten eden Kütahya Sanatçılar Derneği başkanı Nida Olçar, “ kadınların siyasete büyük renk kattığını, Kütahya siyasetinde kadınların daha fazla söz sahibi olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Sanat ve sanatçının önemi hakkında sohbet havasında geçen ziyarette konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Kırcı ; “Sanat sosyal yaşamda var olan gerçekleri olduğu gibi değil de olması gerektiği gibi dile getirir. Sanatçı Allah’ın kendisine verdiği yeteneği belli bir disiplin içinde kullanarak üretendir. Sıradan insanların duyduğu gibi duymayan onların gördüğü gibi görmeyen düşüncelerini farklı yönde oluşturup farklı yönde yorumlayan sanatta kendi hissettiklerini kendine göre tasarlayarak eserlerine yansıtıp üretendir. Sanatçı milletinin kültürünü gelecek kuşaklara aktarmayı kendine görev edinir. Bir toplumun uygarlık ve refah seviyesi sanat ve sanatçıya nasıl baktığı ile onu nasıl koruyup kolladığı ile doğru orantılıdır. Mustafa Kemal Atatürk ‘ün “Yüksek uygarlığın merdiveni sanattır”. Sözü bunu en iyi bir şekilde anlatmıştır. ” dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …