Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / TOMRUK: EĞİTİM VE ÖĞRETİM “İNSAN YETİŞTİRME” SANATIDIR

TOMRUK: EĞİTİM VE ÖĞRETİM “İNSAN YETİŞTİRME” SANATIDIR

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı Gökhan Tomruk, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte yazılı basılı açıklamasında bulundu.

Eğitim ve öğretimin “insan yetiştirme” sanatı olduğunu vurgulayan Tomruk, “Biliyoruz ki; çocuklarını ve gençlerini iyi yetiştiren, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatan milletler geleceğe emin adımlarla yürürken, diğer milletler zamanın rüzgarıyla savrulup giderler.

​Bilim ve teknolojinin baş döndürücü bir hızda geliştiği, her alanda uluslar arası rekâbetin yaşandığı günümüz dünyasında Türk Milleti olarak var olmak, başımız dik bir şekilde medeni dünyanın onurlu bir ortağı olmak istiyorsak çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak mecburiyetindeyiz.

​Sevgili öğrenciler,

​Sizler, tarihi şan ve şerefle dolu asil ve necip bir milletin evlatları olarak geleceğimizin teminatısınız. Diplomaların yetmediği, nitelikli insan yetiştirmenin zaruret haline geldiği bir zamanda yaşıyoruz. Şehit kanları ile yoğrulmuş bu aziz vatanı yüceltmek, Büyük Önder Atatürk’ün “muasır medeniyet seviyesine çıkmak“ idealine ulaşmak için çok çalışmaktan başka hiçbir şeye ihtiyacımız yoktur. Sizlere başarılarla dolu bir eğitim ve öğretim yılı temenni ediyorum. Rabb’im yolunuzu ve bahtınızı açık etsin.

​Saygıdeğer öğretmenlerimiz,

​Cumhuriyet tarihimiz boyunca, aklın ve bilimin olduğu kadar, insan ve ülke sevgisinin de bayrağını taşıdınız ve bu yönüyle topyekûn kalkınmamızın öncüsü ve uygulayıcısı oldunuz. 2023’te Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünde, ülkemizin dünyanın gelişmiş ilk on ülkesi arasında yer alması en büyük hedefimizdir. Bu hedefe yürürken millet olarak en büyük güvencemiz sizlersiniz.

​Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi demokratik, laik, çağdaş, profesyonel bir meslek adamı; millî kültürünü özümsemiş, evrensel değerlere saygılı, “sadece ufku  değil, ufkun arkasını da görebilen” birer toplum lideri olarak yetiştirmek için verdiğiniz kutsal mücadelede sizlere güveniyor ve üstün başarılarınızın devamını diliyorum.

​İnanıyorum ki; “Fikri  hür, vicdanı  hür, irfanı  hür“  nesiller yetiştirerek geleceğimizi sizler inşa edeceksiniz.

​Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm eğitim çalışanlarımız için hayırlı  ve uğurlu olmasını  diliyorum.” Dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

AHMET ERBAŞ KÜTAHYA’NIN SORUNLARINI İLETİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Enerji ve Tabii Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ı …