Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / “OKULUMUZUN ZİLİNİ MUTLULUĞA ÇALDIK”

“OKULUMUZUN ZİLİNİ MUTLULUĞA ÇALDIK”

2018-2019 eğitim öğretim yılı17 Eylül Pazartesi günü ders zillerinin çalmasıyla birlikte başladı. Dostlar Eğitim Kurumları’nda da gerçekleştirilen etkinlikle ilk günün heyecanı öğrenciler, veliler ve öğretmenlerle birlikte yaşandı.

17-21 Eylül İlköğretim haftası kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Kütahya’da da okullarda çeşitli etkinlikler düzenlenerek ders zilleri çalındı. Dostlar Eğitim Kurumları’nda da öğrenciler, öğretmenler ve veliler ilk günün heyecanı içerisinde tören düzenleyerek yeni döneme adım attılar. Dostlar Eğitim Kurumları’nda gerçekleştirilen törenle ilgili yapılan açıklamada, “Bugün yeni bir eğitim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Aramıza yeni arkadaşlarımız  katıldı, aramızdan son sınıf öğrencilerimiz ayrıldı. Yolunuz açık olsun çocuklar, hoş geldiniz küçüklerimiz.

Okul, hayatımızın ilk dönemlerinde oldukça önemli yer tutmaktadır. Sadece bireyin hayat standartlarını yükseltecek ve iyi bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz. Aynı zamanda toplumların yapılarının, insan ilişkilerinin nasıl olacağını, bireysel ve toplumsal sorumluluklarının neler olacağını, hizmet ettiği toplumun maddi ve manevi değerlerini de öğrencilerine aktarır, davranış haline getirmelerine yardımcı olur. Öğrencilerimizin;  “ fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” olarak dengeli, sağlıklı, gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere sahip, iyi insan, iyi vatandaş, huzur ve barış içinde, hoşgörü ve adalet duygusuyla bir arada yaşama kültürünü destekleyici ortamda yetiştirilmelerine imkan yaratıyoruz. Bireyin ön plana çıktığı, insan hakları ve demokrasinin daha fazla önem kazandığı günümüzde,  maddi ve manevi ikilemlere düşmeden esnek düşünme becerisini geliştiren, farklılıklarla beraber var olma imkanı sunan bir zihinsel yapıya imkan verecek şekilde tasarlanarak, demokratik düşünen ve davranış tarzını ön plana çıkaran sistemimizde öğrencilerimizi yetiştirmeye devam ediyoruz. Okul, yaşamımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Ekmek gibi, su gibi bir gereksinimdir. Bizi sıcak bağrına basan bir yuvadır. Bu yuvanın sıcak kollarına bırakalım kendimizi. Bırakalım da Atatürk’ün ışığında yaşama hazırlasın bizi, güçlendirsin, yaşatsın.” İfadeleri kullanıldı.

 

Bu habere de bakabilirsiniz

AHMET ERBAŞ KÜTAHYA’NIN SORUNLARINI İLETİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Enerji ve Tabii Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ı …