Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ÖĞRETMENLERLE 2023´E PROJESİ

ÖĞRETMENLERLE 2023´E PROJESİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Öğretmenlerle 2023’e Projesi” kapsamında, 2018-2019 Öğretim Yılı Eylül Dönemi Mesleki Çalışma döneminde Türkiye’nin 81 ilinde aynı anda başlatılan proje ile; Kütahya merkez ve Tavşanlı ilçelerinde Fizik, Kimya, Biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Bileşim Teknolojileri, Görsel Sanatlar, Tarih, Beden Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İlköğretim Matematik alanlarında okullarda görev yapan öğretmenler 28 saatlik hizmet içi eğitim kapsamında bir araya geldiler.

Kütahya merkezinde Nafi Güral Fen Lisesi, Kütahya Lisesi, Kılıçarsalan Anadolu Lisesi, Ali Güral Lisesi, Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi, Akşemseddin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kütahya Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan eğitimler, aynı branşlardaki formatörlük eğitimi almış alan öğretmenleri tarafından verilmekte. 10 Eylül 2018 tarihinde başlayan kurslar 4 gün süre ile devam edecek olup, 13 Eylül 2018 tarihinde sona erdi.

Hizmet içi Eğitim Biriminden sorumlu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin Kaymak tarafından kursların yapıldığı okullar ve kursa katılan öğretmenler ziyaret edilmiş ve yapılan eğitimler hakkında bilgi alındı. Bu Hizmet içi eğitim kurslarının alışılmışın dışında, etkinlik temelli bütün öğretmenlerin aktif katılımı ile yapılması kurslardaki verimini ve  kurslara katılan tüm öğretmenlerin memnuniyetini artırmış; öğretim yılı başlangıcında zümre öğretmenlerinin bir araya gelerek zümreleri ile ilgili bilgi alışverişi yapmasına, kaynaşmasına  ve birlik beraberliğin artmasına vesile oldu.

Bu habere de bakabilirsiniz

GIDA BANKACILIĞI İLE YARDIM ELİ UZANACAK

Kütahya Belediyesi Gıda Bankacılığı aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Kütahya Belediye Başkanı …