Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ÖĞRENCİLERE ÖZEL GÜN

ÖĞRENCİLERE ÖZEL GÜN

2018-2019 Eğitim Öğretim döneminin başladığı bu günlerde Müderris Mahallesi Muhtarı İnci Nur  Duman, ihtiyaç sahipleri öğrencilere kırtasiye yardımı yapıp yenen öğle yemeği sonrasında sinemaya götürdü.

Müderris Mahallesi Muhtarı İnci Nur Duman, muhtar olarak mahallesinin sorunları ile yakından ilgilenip, çözüme kavuşturmak için çalıştığını belirtti.  Her fırsatta yetkililerle görüşüp, ilgili birimlere ulaşarak mahallesinin eksiklerini dile getirip, bu sorunların çözümü için yardım istediğini belirten muhtar Duman, temin ettiği farklı yardımlarla her yıl mahalle sakinlerinin yanında olduğunu ortaya koyuyor.  Muhtar Duman, görev Müderris Mahallesi’nde yer alan 28 öğrenciye, kırtasiye seti verip ardından birlikte yedikleri öğle yemeği sonrasında Sera AVM’de gösterime giren ‘Keloğlan’ animasyon filmini izletti.

Müderris Mahallesi Muhtarı İnci Nur Duman; “Mahalle sakinlerini iyi tanımak durumundayız. Mahallemdeki yardıma muhtaç aile çocuklarının eğitim gören öğrencilerine kırtasiye yardımında bulunduk” dedi.

“YENİDEN İSTERİZ”

17 öğrenci ve ailesinin yer aldığı 28 kişi daha sonra Sera Kütahya AVM’de yer alan sinema salonunda ‘Keloğlan’ animasyon filmini mahalle sakinleri ile birlikte izleyen Müderris Mahallesi Muhtarı İnci Nur Duman; “Elbette pek çok çocuk gibi mahallemizde yaşayan çocuklarımız çizgi filmleri izlemekten keyif alıyorlar. Ben bu organizasyonu düşünürken çocukların da ailelerinin de bu kadar mutlu olacağını düşünmemiştim ancak çocukların mutluluğu gerçekten görülmeye değerdi. Kendileri bu fikirden gayet memnun oldu ve yeniden istediklerini dile getirdi. Çocuklarının mutluluklarını paylaşan aile bireyleri de sağlanan bu imkan için bizlere teşekkür etti. Elbette onların mutluluğu bizim en büyük sevincimiz oldu” diye konuştu.

 

Bu habere de bakabilirsiniz

GIDA BANKACILIĞI İLE YARDIM ELİ UZANACAK

Kütahya Belediyesi Gıda Bankacılığı aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Kütahya Belediye Başkanı …