Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / HASAN ÇEVİK: BİRLİK VE BERABERLİK BİZE GÜÇ VERİYOR

HASAN ÇEVİK: BİRLİK VE BERABERLİK BİZE GÜÇ VERİYOR

Polis Emeklileri Derneği Genel Başkanı Mustafa Acar’ın Kütahya ziyaretleri, Polis Evinde düzenlenen kahvaltı programı ile son buldu. Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, burada yaptığı konuşmada emniyet teşkilatı olarak birlik ve beraberlik içinde olmanın kendilerine güç verdiğini ifade etti. Genel Başkan Acar ise, Kütahya’ya yeni bir hizmet binası kazandırmanın mutluluğu ile ayrıldığını söyledi.

Kütahya polis evinde düzenlenen kahvaltıya , Polis Emeklileri Derneği Genel Başkanı Mustafa Acar, Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Kütahya Polis Emeklileri Derneği Şube Başkanı Mustafa Nazlıpınar , Isparta Polis Emeklileri Derneği Şube Başkanı Mehmet Gürses, şube müdürleri , dernek yöneticileri ve dernek üyeleri katıldı. Kahvaltı programında konuşan Polis Emeklileri Kütahya Şube Başkanı Mustafa Nazlıpınar kendilerini şanslı gördüklerini ifade etti. Nazlıpınar “Biz tarih boyunca 3 kıta yedi iklime hak hukuk adaleti tebliğ etmişiz. Bizim olumsuz hareketleri bu hale getirenlerle, olumsuz suç işleyenleri biz de toplumun içerisinden bu tür insanları topluyoruz ki diğer namuslu, şerefli insanlarımız huzur içinde yaşasın. Minnet olarak parterlerimize eşitimiz, eşimiz diye hitap ederiz. Kadına ezelden beri değer veren bir milletiz. Bizler bir bütünün iki eşit parçasından bir olarak görürüz eşlerimizi. Beşiği sallayan elin dünyaya hükmedeceğini yorumlarız. Kütahya olarak, Emekli Polis Derneği olarak bizler çok şanslı görüyoruz kendimizi. Bizi her hareketimizde, her anımızda yanımızda olan, bize değer veren, babacan, karizmatik bir müdürümüz var. 6 ay öncesi şahsım ve yönetimimiz görevi aldıktan sonra, faaliyetlerimizi genel merkezle de paylaştım. Bu hareketlerimizin farkına varan Mustafa Acar Genel Başkanım teşrif ettiler, yerimizi gördüler. Bizim bir sloganımız var, “Mustafa Acar, her kapıyı açar”. Annelerimizden, babalarımızdan ve çok değerli öğretmenlerimizden edep erkanı öğrendik. Hiyerarşik sistemi çok beğendik ve bunun için polisliği seçtik. Dünyaya bir daha gelirsem tekrar polisliği seçerim; şerefle, gururla, haysiyetle” dedi.

KÜTAHYA’DA BİR DÖNEM KAPANDI BİR DÖNEM AÇILDI

Genel Başkan Acar’ın Kütahya programına katılan Polis Emeklileri Derneği Isparta Şube Başkanı Mehmet Gürses ise “Bugün, Kütahya’da bir dönem kapanıp, bir dönemin açıldığı günü yaşıyoruz. Kütahya’nın eski şubesini gördüğümüzde, “Bu yer Kütahya’ya yakışmıyor” kanaati hasıl oldu. Bunun üzerine hemen harekete geçilip Kütahya Polis Emekliler Derneği’ne ve mensuplarına yakışır bir şekilde, onların yaşayabileceği, onların hoş vakit geçirebileceği bir yer edinildi. Bunun da müjdesini vermek isterim. Türkiye’de41 tane kamu yararına çalışan Polis Emeklileri Derneği mevcut. Kütahya’daki şubenin en güzellerinden biri olacağı kanaatindeyim. Kütahya halkı olarak Kütahya’daki yaşayan emniyet mensupları olaraksizlerin buna layık olduğu kanaatindeyim. Bu mekanı Kütahya şubesine kazandıran sayın genel başkanıma, şu an bulunduğumuz ortamı bize yaratan İl Emniyet Müdürümüze şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK BİZE GÜÇ VERİYOR

Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik ise konuşmasında emniyet teşkilatı olarak birlik ve beraberlik içinde olmanın kendilerine güç verdiğini ifade ettiği konuşmasında “Biz Emniyet teşkilatı olarak köklü, onurlu ve şerefli bir teşkilat mensubuyuz. Bizim ayrımız ve gayrımız yok. Emeklimiz, şehidimiz, malulümüz, gazimiz ve çalışanımız hep biriz ve beraberiz. Beraber olmak durumundayız. Çünkü yaptığımız ve tamamladığımız görev vesilesiyle kutsal, değerli bir meslek ifa ediyoruz. Biz bu görevimizi yaparken ibadet aşkıyla yapıyoruz. Halka hizmetin Hakka hizmet olduğu düsturuyla hareket ediyoruz. Ben 2 yaklaşık 2 buçuk yıldır Kütahya Emniyet Müdürü olarak görev yapıyorum. Kütahyalı bizi bağrına bastı ama Haklı bir yerimiz var. Benden daha fazla hakkı olan beraber çalıştığımız, beraber yol yürüdüğümüz fedakar, cefakar meslek mensubu arkadaşlarımdır. Bunun neticesi olarak da emeklilerimiz de  bizim her zaman yanımızda oldu. Biz de onların yanında olmaya devam edeceğiz. Çünkü bu meslekte çalışan herkes bir emekli adayı, silahlı görevi yapan herkes bir şehit adayı, bir gazi adayıdır. Bu bilinçle yola çıktık, bu şuurla görev yapıyoruz. Kütahya halkının bize çok desteği var. Biz her ortamda bir ve beraber olmaya çalışıyoruz. Biz bu mesleği severek, gönül vererek yapıyoruz.”

KÜTAHYA’DA OKUDUM, KÜTAHYA’YI SEVİYORUM

Polis Emeklileri Derneği Türkiye Genel Başkanı Mustafa Acar ortaokulu Kütahya’da okuduğunu ve  Kütahya’yı çok sevdiğini belirttiği konuşmasında “O kadar güzel bir topluluk var ki, Türkiye’nin 41 ilinde şubelerimi dolaşıyorum, bu kadar candan, bu kadar yürekten, bu kadar sevgi dolu, birlik beraberlik içinde Kütahyalılar bizi bağrına basmış. Kütahya’yı çok seviyorum. Sevgi kervanı Kütahya’da yola çıkmış, Çin Seddi’ne kadar beraber gidiyorlar. Bu sevgi kervanına katılanlara ne mutlu. Emeklilerimiz, polislerimiz, müdürlerimiz, muhtarlarımız, hep beraber, sevgi çemberi dalga dalga büyüyecek. Sizlere layık bir yer aldık. İnşallah bu yetmez, birkaç sene sonra daha güzelini, daha iyisini alçağız. Kütahya halkıyla, emeklisiyle, polisiyle, öğretmeniyle, muhtarıyla her şeyiyle birleşmiş, tek sevgi çemberi olmuş, bunları duymak, bunları yaşamak, bunları burada görmek bizi çok mutlu ediyor.

Bu habere de bakabilirsiniz

GIDA BANKACILIĞI İLE YARDIM ELİ UZANACAK

Kütahya Belediyesi Gıda Bankacılığı aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Kütahya Belediye Başkanı …