Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / VALİ NAYİR: “TEKLİF VE ÖNERİLER STK’LARIN GÖREVİ”

VALİ NAYİR: “TEKLİF VE ÖNERİLER STK’LARIN GÖREVİ”

Türkiye Polis Emeklileri Derneği Sosyal Yardım Derneği (POLEMDER) Genel Başkanı Mustafa Acar, Vali Ahmet Hamdi Nayir’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Ahmet Hamdi Nayir’in makamında gerçekleşen ziyarette Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Mustafa Nazlıpınar ile yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

“BİRLİK VE BERABERLİĞE KATKI SAĞLAYACAKTIR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, önemli görevlerden biri olan polislikten emekli olan kişilerin Sivil Toplum Kuruluşları içerisinde bir araya gelmesinin önemine dikkat çekti. POLEMDER’in birlik ve beraberliğe katkı sağlayacağını dile getiren Vali Nayir, “Bizim kolluk birimlerimiz önemli, can pahasına, fedakarane yapılan bir meslek. Dolayısıyla emekli olduktan sonra da bir araya gelmeyi gerektiren durumlar ortaya çıkabiliyor. Aynı hayatı yaşamış, aynı hassasiyeti göstermiş kişilerin birbirini anlaması daha kolay. Belki bu ailelerine de yansıyacak birlik ve beraberliği ortaya çıkarır” dedi.

Gönüllü faaliyetlerin toplumdaki birlik ve beraberliğe yardımcı olacağından söz eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Eğer varsa bizim göremediğimiz eksiklikler, bu Sivil Toplum Kuruluşları tarafından kamuya da yansıtılan bir amaç olabilir. Yol gösterici teklif ve öneriler Sivil Toplum Kuruluşlarının görevi diye düşünüyoruz. Arkadaşlarımızın her biri en az 25 yıl hizmet vererek bu yerlerden ayrılmışlar. Yine akıllarının bu hizmette olması, ülkenin güvenlik ve asayişiyle ilgili hala kafalarında bir şeylerin canlanmış olması güzel bir şey. İnşallah faydalı hizmetlere vesile olur. Hayatlarını dolduracakları, ortak konularını konuşabilecekleri bir ortamlarının olması bizi de sevindirir” diye konuştu. Kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür eden Genel Başkan Mustafa Acar, POLEMDER faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Ziyaret karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

POLİS EMEKLİLERİ DERNEĞİNDEN GÖREN’E ZİYARET

Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği yönetimi, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Remzi Gören, Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği yönetim kuruluyla rektörlük makamında bir araya geldi. Dernek Başkanı Emekli Emniyet Müdürü Mustafa Acar ve beraberindeki sekiz yönetim kurulu üyesi ile Dumlupınar Üniversitesi’nin rektörlük makamında buluşan Prof. Dr. Remzi Gören’e görüşmenin sonunda dernek yönetimi tarafından bir plaket sunuldu. Rektör Gören de dernek yönetimine ziyaretleri ve sundukları plaket için teşekkür etti.

 

 

Bu habere de bakabilirsiniz

GIDA BANKACILIĞI İLE YARDIM ELİ UZANACAK

Kütahya Belediyesi Gıda Bankacılığı aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Kütahya Belediye Başkanı …