Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / “Bu Kemer Sana Çok Yakışır” Konulu Afiş ve Slogan Yarışması

“Bu Kemer Sana Çok Yakışır” Konulu Afiş ve Slogan Yarışması

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığınca trafik güvenliği konusunda çocukların bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi, onlara trafikte doğru davranışların kazandırılması amacıyla “Bu Kemer Sana Çok Yakışır” konulu afiş ve slogan yarışmasının tarihleri uzatıldı.

09 Mayıs 2018 – 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında “Bu kemer sana çok yakışır ”adı altında Görsel Tasarım, Afiş tasarım ve Slogan kategorilerinde araç içerisinde emniyet kemeri kullanımını teşvik etmek amacıyla “Emniyet Kemeri ”temalı internet sayfası üzerinden online yarışma düzenleneceği genel şartları ile bildirilmiş ve ülkemiz genelinde yapılması istenilmişti. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, söz konusu yarışmayla ilgili vatandaşlardan gelen yoğun talep ve istekler doğrultusunda, yarışmanın yaz tatili dönemine denk gelmesi, afiş ve slogan hazırlayan ortaokul öğrencilerinin bizzat öğretmenleri tarafından bilgilendirilerek yarışmaya katılımlarının sağlanması, yarışmaya gönderilecek nitelikli eserlerin hazırlanma süresinin uzun olması ve yarışmanın katılım sayısının attırılarak daha geniş kitlelere ulaşılması amacıyla yarışma takvimi değiştirildi. 18 Ocak 2019 tarihine kadar eserlerin siteye yüklenmesi gerekiyor. Eserlerin online oylama süresi bitiş tarihi 4 Şubat 2019, sonuçların duyurulması 18 Şubat 2019 ve ödül töreni ise 2019 yılı içerisinde sonradan belirlenecek bir tarihte gerçekleştirilecek.

Yarışma ile ilgili bilgilere www.trafik.gov.tr ve www.bukemersanacokyakişir.com adreslerinden ulaşılabilir.

Bu habere de bakabilirsiniz

GIDA BANKACILIĞI İLE YARDIM ELİ UZANACAK

Kütahya Belediyesi Gıda Bankacılığı aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Kütahya Belediye Başkanı …